همشهری آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: موضوع 18درصد از پیام‌های شهروندان که طی اردبیهشت ماه امسال از طریق سامانه 137به ثبت رسیده به صورت مستقیم موضوعات حمل و نقلی بوده که بیشترین تعداد آن مربوط به توسعه حمل و نقل عمومی در دو مجموعه مترو و اتوبوسرانی است.

به گزارش همشهری آنلاین، سید جعفر تشکری هاشمی با استناد به گزارش مرکز مدیریت شهری سامانه ( 137) اعلام کرد: گسترش شبکه حمل و نقل ریلی و ارزیابی ناوگان اتوبوسرانی بیشترین درخواست شهروندان تهرانی در اردیبهشت ماه سال جاری را به خود اختصاص داده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: موضوع 18 درصد از پیام‌های شهروندان که طی اردبیهشت ماه امسال از طریق سامانه 137 به ثبت رسیده به صورت مستقیم موضوعات حمل و نقلی بوده که بیشترین تعداد آن مربوط به توسعه حمل و نقل عمومی در دو مجموعه مترو و اتوبوسرانی است.

وی با اشاره به سایر موضوعات تماس‌های مردمی با سامانه 137 افزود: موضوعات مربوط به پایانه‌های چهارگانه مسافربری، کمبود فضای پارک و نحوه عملکرد پارک‌بان‌ها و ناوگان تاکسیرانی و عملکرد تاکسی‌ها در اولویت بعدی خواسته‌های مردم قرار دارند.

وی سامانه 137 را بهترین ابزار آگاهی از دغدغه‌های مردم بر شمرد و تأکید کرد: مدیریت شهری نسبت به توسعه حمل و نقل عمومی اهتمام ویژ ه‌ای دارد اما با توجه به عقب ماندگی‌های تاریخی در این بخش باید مجموعه اقدامات به مراتب گسترده‌تری به صورت جهشی انجام شود که در این صورت می‌توان به آینده روشن شهر امیدوار بود.

معاون شهردار تهران در پایان با تاکید بر وسعت پروژه‌های عمران شهری و نیز محدودیت‌های بودجه‌ای موجود در این زمینه، اظهار داشت: توسعه حمل و نقل عمومی با محوریت تکمیل شبکه مترو اولویت نخست مدیریت شهری است و با توجه به مطالبات عمومی و افزایش آلودگی هوا، روند توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی به سرعت ادامه می‌یابد.

کد خبر 175821
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز