گروه شهری: معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از آمادگی پایتخت کشورمان برای میزبانی شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم‌تعهد خبر داد و گفت: تهران از پنجم شهریور میزبان حدود هفت هزار میهمان این اجلاس خواهد بود و پایتخت جمهوری اسلامی ایران عملا به پایتخت جهان تبدیل می‌شود.

تهران

سیدجعفر تشکری‌هاشمی افزود: 150 هیأت در سطوح مختلف شامل 120 هیأت از کشورهای عضو جنبش عدم‌تعهد ازجمله 51 هیأت عالی رتبه به ریاست سران و رؤسای این کشورها به پایتخت کشورمان سفر خواهند کرد. وی با اشاره به اینکه اجلاس مذکور رویدادی جهانی است که به واسطه آن جهانیان تهران را خواهند دید، اظهار کرد: می‌توانیم بگوییم حاشیه این اجلاس می‌تواند به اندازه اصل و متن آن پراهمیت باشد، چرا که به هر شکل تصویری که از پایتخت کشورمان در چند روز برگزاری این اجلاس در ذهن میهمانان نقش می‌بندد، برای همیشه در یاد و خاطر آنها باقی خواهد ماند.

خدمات‌رسانی ناوگان حمل‌ونقل شهری

معاون شهردار تهران تصریح کرد: مجموعه مدیریت شهری در یک تلاش خستگی ناپذیر و شبانه روزی در تمام حوزه‌ها ازجمله خدمات شهری، زیباسازی، فضای سبز و فنی و عمرانی تمام امکانات و بضاعت خویش را به‌کار گرفته است. وی در مورد اقداماتی که در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک به عمل آمده، اعلام کرد: با توجه به اعمال برخی محدودیت‌های ترافیکی در بخشی از معابر شهری در ایام برگزاری این اجلاس، با هماهنگی سازمان تاکسیرانی و شرکت واحد اتوبوسرانی ناوگان لازم را در اختیار شهروندان قرار می‌دهیم تا مردم در این محدوده‌ها کمتر دچار مشکل شوند و بتوانند به راحتی تردد کنند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از امکانات تاکسیرانی، اتوبوسرانی و مترو را در اختیار میهمانان اجلاس قرار می‌دهیم، گفت: اتوبوس‌های جدید دوکابین (BRT) خریداری شده و نیز تاکسی‌های مناسب با رانندگان آموزش دیده و ملبس به لباس فرم، ازجمله این امکانات هستند و به‌نظر می‌رسد در هر دو بخش اتوبوسرانی و تاکسیرانی روزهای پرکاری را پیش‌رو داشته باشیم. معاون شهردار تهران بر رعایت موضوعات به ظاهر پیش پا افتاده در رانندگی ازجمله حرکت بین خطوط، رعایت حق‌تقدم، توقف در گذرگاه عابر پیاده، عدم عبور از چراغ قرمز، توجه به علائم ترافیکی و رعایت قوانین و مقررات از سوی موتورسواران تأکید و تصریح کرد: با کوچک‌ترین خطا از سوی رانندگان ما، می‌تواند تصویری منفی از مردم ما در ذهن میهمانان نقش ببندد.

توجه ویژه به دروازه‌های ورودی تهران

وی حد فاصل فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام به‌عنوان دروازه‌های ورودی تهران تا محل برگزاری اجلاس را از محورهایی که مورد توجه ویژه قرار گرفته‌اند، برشمرد و اضافه کرد: روکش آسفالت و نوسازی جداول بزرگراه‌ها از سوی حوزه فنی و عمرانی، مناسب‌سازی‌ فضای سبز حاشیه بزرگراه‌ها و زیباسازی مسیر بزرگراه‌ها از سوی حوزه خدمات شهری انجام شده است.

معاون شهردار تهران با اشاره به اقدامات حوزه حمل‌ونقل و ترافیک گفت: در این حوزه نسبت به ترمیم و تعویض گاردریل‌ها، رنگ آمیزی جداول، نصب رفلکتورها و ضربه‌گیرها، انجام خط‌کشی گرم، استقرار امکانات جداسازی و ایمنی، تعبیه تابلوهای راهنمای مسیر، تعمیر و تعویض تجهیزات هوشمند و استفاده از علائم عمودی و افقی در مسیرهای بزرگراهی اقدام شده است.

کد خبر 182104

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار