همشهری آنلاین: دکتر مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به مراکز درمانی و بخش‌های زیر مجموعه این وزارتخانه توصیه کرد از آثار هنری اکسپو 91 خریداری کنند.

به گزارش همشهری آنلاین، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن استقبال از خرید آثار هنری اجرای این طرح را منوط به قیمت‌های ارائه شده از سوی هنرمندان و مسئولان دانست.

دکتر وحید دستجردی درباره نقش هنر و خرید آثار هنری در جامعه گفت: به طور حتم هنر از زندگی انسانی به دور نیست.

در واقع بدون هنر نمی‌توان زندگی کرد اما خرید آثار هنری نیز وابسته به تعرفه و قیمتی است که به خریداران ارائه می‌شود.

وی درباره امکان خرید آثار هنری توسط وزارت بهداشت اظهار داشت: ما به مراکز درمانی و بخش‌هایی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که امکان تهیه آثار هنری را داشته باشند، توصیه می‌کنیم که از این نمایشگاه بازدید کنند.

وحید دستجردی از اعزام مشاور خود جهت بررسی وضعیت برگزاری اکسپو و آثار ارائه شده خبر داد و افزود: مشاوری را فرستاده‌ام که با مراجعه به این نمایشگاه قیمت‌ها و آثار فاخر را مورد بررسی قرار دهد تا بتوانیم خرید مناسبی داشته باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در وزارت بهداشت به کلیه دانشگاه‌های زیر پوشش این وزارتخانه نیز توصیه می‌کنیم که در حد توانایی خود از این آثار خرید داشته باشند تا بتوانند در معرض دید عموم مردم قرار دهند.

وحید دستجردی در پاسخ به اینکه آیا آثار خریداری شده در مراکز درمانی به نمایش گذاشته می‌شوند، بیان کرد: نمایش آثار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منوط به قیمت‌های ارائه شده برای خرید آثار است، چرا که مراکز درمانی ما عموما بودجه چندانی را ندارند ولی اگر به طور حتم در حد توان این مجموعه‌ها و نهادها باشد این کار انجام خواهد شد.

بی‌شک حضور آثار هنری در این مراکز تاثیرات مثبتی چه از لحاظ روحی و چه بصری بر فضاهای درمانی خواهد داشت.

اکسپو ۹۱ با 571 اثر از 316 هنرمند از سوی بنیاد فرهنگی، هنری رودکی از 28 خرداد آغاز شده است و تا ۱۲ تیرماه در تالار وحدت ادامه دارد.

کد خبر 174819

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار