همشهری آنلاین: یدالله کابلی خوشنویس گفت: بخش عمده موفقیت اکسپو 91 منوط به تحقق وعده مسئولان دولتی برای خرید آثار هنری است تا از این آثار ارزشمند که نمودار کوشش سه دهه اخیر کشور است خرید کرده و تالارهای خود را مزین به این آثار کنند.

خوشنویسی

به گزارش همشهری آنلاین، کابلی اظهار کرد: متاسفانه این روزها به دلیل نبود خریدار داخلی آثارهنرمندان این مرز و بوم با رایزنی‌های مختلف به کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌رود و اگر این غفلت را در اکسپو ادامه دهیم در واقع یک آسیب کلی به بدنه هنری کشور وارد کرده‌ایم، چرا که این فضا فرصت مغتنمی است تا مسئولان بودجه‌ای را که در اختیار دارند صرف خرید آثار هنری کنند تا در فرصت‌های بعدی هم این فضا در اختیار استادان و هنرمندان جوان قرار گیرد.

این هنرمند خوشنویس با اشاره به آبرومند بودن فضای اختصاص یافته برای اکسپو معتقد است: به نظر می‌رسد نمایشگاه فروش آثار هنری که درفضای آبرومند تالار وحدت برگزار شده، موید این مطلب است که هنرمندان این کشور اعم از پیشکسوتان و جوانان تمام قابلیت‌های خود را در هنرهای تجسمی ارائه کرده‌اند.

اکسپو 91 نمایشگاه باشکوهی از هنر ایران است و همین بس که هنرمندان امروز میراث داران یک هنر گسترده و باشکوه از گذشته تاریخ سرزمین ما هستند و میراث دار واقعی و راستینی برای معرفی نام بلند ایران زمین بوده‌اند.

این عضو شورای سیاست گذاری اکسپو افزود: قیمت‌ها با توجه به این که از سوی مدیران گالری‌ها معرفی شده مناسب و مطلوب است و در شورای انتخاب برخی قیمت‌ها تعدیل و توسط کارشناسان زبده بررسی شد.

در واقع می‌توان گفت آثاری روی دیوار نمایشگاه اکسپو قرار گرفته ارزشمند هستند اما قبل از قیمت گذاری به کیفیت آثار بسیار توجه شده است.

قیمت‌ها در مقایسه با اکسپوهای خارجی که خریداران حاضر به پرداخت قیمت‌های کلان و فریبنده‌اند بسیار مناسب است، باید برای ماندگاری آثار هنری در کشور بهایش را پرداخت کنیم.

اکسپو ۹۱ از سوی بنیاد فرهنگی، هنری رودکی تا 25تیر ماه در تالار وحدت ادامه دارد.

کد خبر 176778

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی