همشهری آنلاین: مدیر عامل شرکت متروی تهران و حومه در واکنش به اظهارات برخی از مسئولان دولتی همچون معاون عمرانی استاندار درخصوص بروز سیلاب در مترو گفت: من نمی‌دانم که دقیقا چه اظهار نظرهایی شده اما ظاهرا عرف است که اکنون وقتی فردی را پیدا نمی‌کنند برای دعوای سیاسی به مترو رو می‌آیند.

به گزارش همشهری آنلاین، مهندس هابیل درویش در حاشیه بازدید نمایندگان مجلس از خطوط مترو با بیان این مطلب افزود: عملیات اجرایی احداث خطوط 3، 6 و 7 مترو، امسال به صورت همزمان دنبال می‌شود که در صورت تحقق اعتبارات مورد نیاز، علاوه بر احداث 12 کیلومتر از خط 3 بخش‌هایی از خط 7 مترو نیز آماده بهره‌برداری خواهد بود.

وی با بیان اینکه اعتبارات مورد نیاز و پیشنهادی متروی تهران در سال 91 ، هزار و 800 میلیارد تومان است، گفت: امیدواریم که اعتبارات مورد نیاز مترو تصویب و تامین شود تا بتوانیم بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته ایستگاه‍‌های جدیدی را در سال جاری به بهره برداری برسانیم.

مدیرعامل شرکت مترو همچنین در مورد اقدامات صورت گرفته در سال 90 گفت: سال گذشته 8 کیلومتر خط مترو به طور کامل به بهره برداری رسید و 7 کیلومتر نیز تکمیل شده اما به دلیل اینکه پیمانکاران به خاطر تغییر و نوسانات نرخ ارز نتوانستند به تعهدات خود برای ریل گذاری عمل کنند این امکان به وجود نیامد که ایستگاه‌ها را به بهره برداری برسانیم اما اکنون در تلاشیم تا خود این مشکلات را رفع کرده و با نصب ریل ایستگاه‌ها را بهره برداری کرده و در اختیار شهروندان قرار دهیم.

وی همچنین در مورد حادثه اخیر که در متروی تهران اتفاق افتاد و ورود سیلاب به شبکه مترو گفت: این یک حادثه بود که در گوشه و کنار دنیا نیز ممکن است اتفاق بیفتد. بارش روز 27 فروردین ماه به قدری زیاد بود که در 50 سال گذشته بی‌سابقه ارزیابی شد و به همین دلیل شاهد طغیان رودخانه و شکسته شدن دیواره رودخانه میانرود بودیم و حجم بسیار زیادی از آب وارد شبکه مترو شد.

درویش ادامه داد: اگر این آب وارد شهر و محلات می‌شد به طور حتم خسارات و تلفات زیادی را به شهر و شهروندان وارد می‌کرد؛اما خوشبختانه در این حادثه ما حتی یک مورد تلفات جانی و یا زخمی شدن شهروندان را نداشتیم.

وی در مورد اظهارات برخی از مسئولان در مورد عملکرد شهرداری تهران در حادثه اخیر گفت: من نمی‌دانم که دقیقا چه اظهار نظرهایی شده اما ظاهرا عرف است که اکنون وقتی فردی را پیدا نمی‌کنند برای دعوای سیاسی به مترو رو می‌آورند.

مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه تصریح کرد: اقدامات لازم برای تامین اعتبار و ترخیص واگن‌های مترو از گمرک در حال انجام است و شهرداری نهایت تلاش خود را می‌کند تا بتواند هر چه سریعتر واگن‌های جدید را وارد خطوط کند.

صبح امروز تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله آقا تهرانی، حسینیان، رسایی، کوچک زاده و زارعی از خطوط 3 و 7 متروی تهران بازدید کردند.

کد خبر 167575
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز