دوشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین – زهره بانی: خانم‌ها به زیبایی و ظاهر خود خیلی اهمیت می‌دهند و در این میان ناخن‌ها از جایگاه خاصی در زیبایی دست‌ها برخوردارند

ناخن

مانیکور کردن ناخن‌ها کاری است که عمدتا خانم‌ها انجام می‌دهند تا ناخن‌هایی هر چه تازه‌تر و جذاب‌تر داشته باشند. این کار هم بسیار وقت‌گیر است و هم گران. پس برای حفظ کیفیت آن نکاتی را باید رعایت کرد که با هم شیوه‌هایی مراقبت از ناخن و حفظ طراوت آن و جبران خرابی ناخن‌های آسیب دیده و شکسته را با هم بررسی می‌کنیم.

1 - ناخن‌های خود را قبل از مانیکور کردن،‌کاملا تمیز و خشک کنید

وقتی ناخن‌ها کاملا تمیز باشند، لاک ناخن بهتر روی آن می‌نشیند و باعث می‌شود این روکش مطمئن‌تر روی سطح ناخن بنشیند در نتیجه رنگی که روی ناخن می‌گذارید برای مدت طولانی‌تری دوام می‌آورد.

2 - ناخن‌های خود را کوتاه کنید و به درستی سوهان بزنید

مراقبت از ناخن‌های بلند سخت‌تر است به خصوص اگر کار شما طوری باشد که به ناخن‌ها آسیب وارد کند. ناخن‌های خود را قبل از پولیش کردن، کوتاه کرده و سوهان بزنید. ناخن‌های سوهان زده به خودی خود هم ظاهری تمیز و زیبا دارند.

3 - از شیوه‌ها و محصولات مناسب استفاده کنید

از متخصص مانیکور خود بخواهید که همیشه ابتدا یک روکش پایه‌ای روی ناخن‌تان بگذارد زیرا این پوشش کمک می‌کند لاک ناخن براق‌تر به نظر برسد و دوام بیشتری نیز داشته باشد. ضمنا این روکش باعث می‌شود ناخن بوسیله لاک لک نگیرد. قبل از اینکه یک لایه نازک لاک روی ناخن بگذارید ،‌لایه زیرین را کاملا خشک کنید. تنها دو لایه نازک روی ناخن بگذارید و در نهایت یک روکش روی آن بگذارد تا از لایه رویین و آخرین لاک محافظت کند. تا وقتی که لاک ناخن کاملا خشک شود،‌هیچ چیزی را با دست جا به جا نکنید.

4 - از مرطوب کردن دست خود اجتناب کنید

وقتی مثلا شما ظرف می‌شویید یا هر کار دیگری که با آب سر و کار دارد را انجام می‌دهید حتما از دستکش استفاده کنید تا از ناخن‌های مانیکور شده شما محافظت کند. دستکش باعث می‌شود رنگ لاک ناخن‌های شما بهتر حفظ شده و دیرتر رنگ ببازد. البته هرکسی باید روزانه چندین بار دستهایش را بشوید. بنا بر این بهترین شیوه برای شستن دستها،‌ مالیدن کف دستها به یکدیگر و کف یک دست به پشت دست دیگر و بالعکس است به طوری که صابون اضافه روی ناخن‌ها نمالد. عموما کف دستها و انگشتان کثیف‌ترین جاهای بدن هستند و قسمت‌های خارجی ناخن‌ها کمترین میزان صابون و شستشو را احتیاج دارند.

5 - در کیف خود یک ست وسایل ناخن داشته باشید

همراه داشتن همیشگی لوازم ناخن،‌باعث می‌شود شما بتوانید آسیب‌هایی را که به ناخن می‌رسند، هر چه سریع‌تر برطرف کنید. ضمن اینکه این رسیدگی به موقع، شما را از مراجعه برای مانیکور مجدد بی نیاز می‌کند.

به جای دایم در پی مارک‌ها و برندهای تازه لوازم ناخن یا هر نوع لوازم آرایش دیگری بودن، بهتر است از لوازم ارزان‌تر در دسترس، اما به طور منظم و با رسیدگی دایمی استفاده کنید.

کد خبر 155266
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مهارت‌های زندگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز