یکشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: سخنگوی شورای شهر تهران از افزایش 10 درصدی نرخ آرم های طرح ترافیک سال 91 خبر داد و گفت: نرخ آرم طرح ترافیک برای جانبازان بالای 70 درصد، معلولان و خبرنگاران همچون سال گذشته افزایش نداشته و همانند سال گذشته است.

به گزارش مهر، خسرو دانشجو در حاشیه جلسه غیرعلنی یکشنبه شورای شهر تهران با اشاره به مصوبات این شورا گفت: اعضای شورای شهر تهران امروز نرخ عوارض سالانه ورود به محدوده طرح ترافیک را به تصویب رساندند که افزایش 10 درصدی نسبت به سال گذشته داشت.

 وی با بیان اینکه جانبازان بالای 70 درصد به طور رایگان آرم دریافت می‌کنند، گفت: پیشنهاد شهرداری افزایش 20 درصدی بود که پس از بررسی در کمیسیون عمران و برنامه بودجه شورای شهر با افزایش 10 درصدی موافقت شد و سایر اعضای شورا نیز به این تصمیم رأی دادند. همچنین آرم های روزانه و هفتگی نیز به همین میزان افزایش نرخ دارد.

 وی با اشاره به حضور سردار حسین رحیمی رئیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: تعامل خوبی بین شهرداری و راهنمایی رانندگی برقرار است که این تعامل ثمرهای خوبی برای تهران داشته است. امروز در شورا ضمن گزارشی از عملکرد پلیس راهور تهران بزرگ درخواست افزایش بودجه و حمایت بیشتر برای افزایش سطح خدمات رسانی را کردند.

 وی ادامه داد: نگاه اعضای شورا نیز نگاهی حمایتی بود، زیرا در تهران سالانه چند صد میلیارد تومان صرف پروژه‌های عمرانی می‌شود که اگر حمایت‌های لازم از پلیس راهنمایی و رانندگی نشود نتیجه‌ای نخواهد داشت و نمی‌توان با حداکثر ظرفیت از آنها بهره برداری کرد.

 دانشجو تأکید کرد: در بودجه سال 91 شهرداری به این موضوع دقت بیشتری می‌شود، همچنین در سایر روزهای سال نیز تلاش می‌کنیم نیازهای کوتاه مدت را برطرف کنیم.

 سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به حضور شهردار منطقه 1 و رئیس سازمان زیباسازی در جلسه امروز شورا گفت: طرح توسعه بهسازی جماران مورد بررسی قرار گرفت و اعضای این شورا از سرعت عمل طراحان در این بخش تأکید کردند.

 وی ادامه داد: محله جماران از لحاظ حضور امام راحل در یک مقطع زمانی در این منطقه و ارزش‌های طبیعی مورد توجه اعضای شورا است.

 دانشجو در ادامه جلسه با بیان اینکه یک فوریت سیاست‌های بودجه شهرداری در سال 91 به تصویب اعضای شورا رسید، گفت: با توجه به اینکه در جلسات آینده شورا بررسی بودجه سال 91 را آغاز خواهد کرد، شورا با تصویب این یک فوریت لزوم ارسال هرچه سریعتر پیشنهادات شورا در رابطه با بودجه سال 91 را تصویب کرد. همچنین در این جلسه لایحه بودجه شرکت شهربان و حریمبان را تصویب کرد.

 وی در ادامه با اشاره به افزایش آلودگی هوای تهران گفت: مسئول ورود به این بخش کمیته اضطرار است که ریاست آن را رئیس محیط زیست استان تهران بر عهده دارد اما ما به عنوان نمایندگان مردم این موضوع را به صورت روزانه پیگیری می‌کنیم و در این جلسات حضور داریم تا اگر این کمیته خواستار کمک‌های شهرداری در این رابطه بود بدون هیچ قیدی در اختیار آنها بگذاریم.

 وی در پاسخ به پرسشی در خصوص عدم تعهد سازمان زیباسازی به ساماندهی 17 میدان اصلی شهر و تخریب تابلوی 2 میلیاردی در حاشیه بزرگراه یادگار امام گفت: اگر سوال شما درست باشد؟ این موضوع جای تأسف دارد و شورا حتماً این موضوع را پیگیری می کنند و در خصوص میزان ساماندهی میادین تهران نیز اطلاع دقیقی ندارم اما صبح امروز شوشتری اعلام کرد ساماندهی میدان انقلاب تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

کد خبر 154170
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز