همشهری آنلاین: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به شدت از عملکرد فدراسیون بخاطر پشتیبانی نکردن لازم از تیم ملی انتقاد کرد.

کارلوس کی‌روش تیم ملی فوتبال

 کارلوس کی‌روش پس از تمرین صبح امروز (شنبه 12 شهریور) تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام هشدار به مسئولان فوتبال کشور اظهار کرد: وقتی ما می‌توانیم انتظار تغییر نوع بازی تیم ملی ایران را داشته باشیم که در خارج از مستطیل سبز هم از این تیم پشتیبانی و حمایت‌های کافی صورت بگیرد. من بعد از پنج ماه حضور در ایران با وجود تلاش‌ها و نگرش افراد حاضر در فدراسیون به ویژه رئیس فدراسیون اما عملا تغییر خاصی در وضعیت پشتیبانی تیم ملی ندیدم. در این شرایط کار کردن بسیار دشوار خواهد بود چرا که کشورهای دیگر نمی‌ایستند و روز به روز در حال پیشرفت هستند. باید هم در برنامه‌های کوتاه‌ مدت و هم درازمدت از تیم ملی حمایت شود.

 وی در پاسخ به این سوال که آیا این انتقادها را به رئیس فدراسیون منعکس کرده‌اید و چه جوابی شنیدید، گفت:

این سوال را اصلا از من نپرسید. پاسخ این سوال را باید کسانی بدهند که وظیفه حمایت از تیم ملی را دارند. از تیم ملی حمایت لازم انجام نمی‌شود؛ 207 کشور در جهان هستند که می‌خواهند به جام جهانی راه پیدا کنند اما در آخر فقط 32 تیم به این رقابت‌ها راه پیدا می‌کنند. همه کشورها می‌خواهند به مقصد نهایی‌شان یعنی حضور در جام جهانی برسند و هر روز بیشتر از گذشته تلاش می‌کنند. پیشرفت‌های زیادی در کشورهای مختلف دیده می‌شود لذا ما کار آسانی در پیش نداریم. فقط بهترین‌ها هستند که به جام جهانی می‌رسند؛ بهترین بازیکنان،‌ بهترین مربیان، بهترین تمرین‌ها، بهترین تیم‌ها، بهترین حمایت‌ها و بهترین مدیران!

 کی‌روش در پاسخ به این سوال که با این وضعیت چقدر می‌توان به موفقیت تیم ملی امیدوار بود؟  گفت: نمی‌دانم. فقط می‌توانم به مسئولان فوتبال ایران هشدار دهم و به آنها بیدارباش اعلام کنم که بحث حمایت از تیم ملی را جدی بگیرند. من این مسایل را فقط بخاطر احساس مسئولیت نسبت به تیم ایران، مطرح می‌کنم.

 وی در واکنش به اینکه با این شرایط می‌توان نسبت به بحث انتخاب سرمربی تیم جوانان از وی سوالی پرسید، سری تکان داد و گفت: من هنوز نمی‌توانم به طور صددرصد روی تیم خودم متمرکز شوم حالا با این وضعیت چطور برای تیم جوانان تصمیم‌گیری کنم؟! هنوز اوضاع و احوال رسیدگی به تیم بزرگسالان خوب نیست و فکرم را به شدت مشغول خود ساخته، پس چگونه می‌توانم درباره تیم جوانان فکر کنم؟! برای همین پاسخی برای سوال شما ندارم.

 کی‌روش در ادامه این گفت‌وگو درباره بحث فنی دیدار تیم ایران برابر اندونزی با گذشت یک روز از برگزاری آن، اظهار کرد: فقط می‌توانم بگویم وقتی دوباره به عملکرد بازیکنان در مسابقه دیشب نگاه می‌کنم در می‌یابم آنها واکنش‌های خوبی داشتند، خیلی راحت و باهوش کار کردند و تنها به همین دلیل موفق شدند به گل برسند.

 وی درباره تساوی تیم‌های قطر و بحرین و بازی سه شنبه تیم ملی برابر قطر خاطرنشان کرد: این تساوی نمی‌تواند معنای خاصی برای ما داشته باشد. این نتیجه فقط نشان می‌دهد هر دو تیم پیشرفت کردند چرا که قطر حریف قوی برای تیم ما خواهد بود. آنها در کشورشان نمی‌خواهند بازنده باشند و این شرایط مصاف با این تیم را مشکل می‌کند. اگر بازیکنان تیم ایران مانند بازی دیشب با اعتماد به نفس بالا ظاهر شوند می‌توان انتظار موفقیت را داشت.

 سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آنچه از عملکرد تیم ملی دیده می‌شود هنوز نشانی از تاثیرات فنی و تاکتیکی حضور کارلوس کی‌روش ندارد و اینکه چه مقدار زمان نیاز است تا چنین تاثیری به چشم آید؟ گفت:

موفقیت در فوتبال چند بخش دارد؛ یک بخش درون مستطیل سبز است که کارهای خوبی انجام شده و پیشرفت قابل توجهی داشتیم. من از تعهد و انگیزه بالای بازیکنان راضی هستم و معتقدم با این رویه به لحاظ فنی حرکت روبه جلو خواهیم داشت تا در نهایت به جایی برسیم که همه هواداران از تیم‌شان به رضایت برسند؛ اما در بیرون مستطیل سبز همانطور که گفتم باید حمایت‌های عملی جدی از تیم ملی شود. اگر حمایتی نباشد پیشرفت فنی هم در کار نخواهد بود چرا که این موضوع اهمیت زیادی دارد و پای تیم ملی یک کشور در میان است.

 کی‌روش خاطرنشان کرد:

اما مربیگری در فوتبال ثابت کرده که ظهور تاثیرات فنی و تاکتیکی یک مربی بر بازیکنان و تیمش یا سبک فوتبال یک کشور ممکن است سال‌ها طول بکشد. بازیکنان ایرانی عملکرد قابل قبولی دارند و میل به پیشرفت در آنها وجود دارد و تنها باید کار کرد و منتظر ماند تا به وضعیت ایده‌آل رسید.

کد خبر 144637
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز