سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۰ - ۰۷:۰۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: وزیر امور خارجه کشورمان و مصطفی عبدالجلیل رئیس شورای انتقالی لیبی طی تماس تلفنی به گفتگو با یکدیگر پرداختند.

در این گفتگو صالحی ضمن تبریک پیروزی انقلاب مردم مسلمان لیبی، بر تعمیق و توسعه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و لیبی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه؛ در این تماس مصطفی عبدالجلیل نیز ضمن ابلاغ سلام گرم و ویژه به مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و مردم کشورمان ، از کمکها و مساعدتهای انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران به مردم لیبی در زمان های سخت تشکر کرد و از توسعه و تقویت روابط گسترده دو کشور حمایت کرد و خواستار بازگشت سفیر ایران به لیبی و ارتقاء فعالیت سفارت شد.

رئیس شورای انتقالی لیبی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک وزیر امور خارجه کشورمان سفری رسمی به لیبی داشته باشد.

وی همچنین اظهار داشت، موضوع امام موسی صدر یک مساله اصلی برای ماست و تا رسیدن به نتیجه کامل، آن را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

متقابلا صالحی از رئیس شورای انتقالی لیبی دعوت کرد تا در فرصتی مناسب سفری به کشورمان داشته باشد.

لازم به توضیح است همزمان با اعتراضات مردمی در لیبی و سرکوب این اعتراضات توسط دولت وقت ، سفیر جمهوری اسلامی ایران از لیبی خارج شد ولی سفارت همچنان در سطح پایین تری کار خود را تا امروز ادامه می داد، با پیروزی مردم در این کشور و در اولین فرصت فعالیت خود را با برگرداندن سفیر گسترش خواهد داد.

کد خبر 144458
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز