سه‌شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۰ - ۰۵:۴۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: شصت وششمین دوره از سلسله نمایشگاه‌های عکس در نگارخانه "چیلیک" به نمایش عکس‌های راه یافته به نمایشگاه "نخستین جشنواره عکس ایران شناسی" اختصاص یافت.

photo

به گزارش ایسنا، مخاطب نگارخانه چیلیک در این دوره از نمایشگاه تعداد 182 قطعه عکس سیاه سفید و رنگی را در قالب نمایشگاهی گروهی با محوریت چهار موضوع: فرهنگ و مردم ایران زمین، اقلیم و جغرافیای ایران زمین، معماری ایران زمین و در بخش ویژه عکس هایی که دارای هویت تاریخی می باشند، مشاهده خواهد کرد.

از جمله هنرمندان صاحب اثر که در این جشنواره حضور داردند، می‌توان به صادق میری، سعید محمودی ازناوه، منوچهر یگانه دوست، سیدجلال الدین موسوی سپهر، امیرعلی جوادیان، ساسان مویدی، داریوش محمدخانی، حسین بهرامی، مرحوم کورش سیدابوطالب امام، یوسف گرامی، حسن ملکی، بهنام صدیقی، میرصفی اندیکلایی، جاسم غضبانپور، جواد سیدآبادی، بهزاد فیروزی، منصوره معتمدی، اسحاق آقایی و ... اشاره کرد.

از جمله نتایج مسابقه‌های مطرح شده در این نگارخانه نیز می‌توان به جنبی و اصلی دومین جشنواره عکس فیروزه، مسابقه عکس طهران 86، جشنواره ملی عکس رضوی، نخستین جشنواره عکس دانشگاه آزاد، جوانان عصر ما، جشنواره عکس نان، بخش جنبی جشنواره مطبوعات(16)، نخستین دوره جشنواره گرانتر از طلا، ششمین جشنواره هنری آب، چهارمین دوره مسابقه تجلی عاشورا و فجر، جشنواره عکس کوهستان بینالود، دومین دوره مسابقه عکاسی از سفره افطار، دومین جشنواره گرانتر از طلا، اولین دوره مسابقه فرش دستباف و دومین سوگواره سراسری قاب خالی خورشید، نخستین جشنواره شکوه حماسه، دومین مسابقه عکس فرش دستباف ایران، نخستین جشنواره عکس گلستانه و ... اشاره کرد.

علاقمندان به دیدار از عکس‌های نمایشگاه " نخستین جشنواره عکس ایران شناسی" می توانند همزمان با گشایش این نمایشگاه به نشانی: www.photochilick.com مراجعه کنند و تا 10 شهریورماه سال 1390 در بخش روزشمار و از آن تاریخ به بعد در بخش بایگانی، بیننده مجموعه آثار عکاسان این نگارخانه باشند.

دوره آتی نمایشگاه نیز در این نگارخانه به نمایش عکس‌های راه یافته به "نخستین جشنواره محیط زیست مازندران" اختصاص خواهد داشت.

 

کد خبر 141981

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها