مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ - ۰۵:۵۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: مجله "تصویر سال" در بیستمین سال انتشار نشریه تصویر با ارائه مهم‌ترین رخدادهای ایران و جهان در سال 1389 به همراه آثار برگزیده‌ بیش از 1600 هنرمند عکاس، گرافیست و کاریکاتوریست ایرانی شرکت‌کننده در هفتمین دوره جشن تصویر سال روی کیوسک روزنامه فروشی‌ها و کتاب فروشی‌های سراسر کشور رفت.

به گزارش همشهری آنلاین، توزیع نشریه هنرهای تصویری ایران در عرصه‌ عکاسی، سینما، گرافیک و کاریکاتور، در قالب شماره‌های 66 تا 70 از روز دوشنبه 17 مردادماه جاری در تهران، شهرستان‌ها و کتاب‌فروشی‌ها آغاز ‌شده و تا پایان هفته‌جاری در کلیه‌ مراکز مربوطه در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

این شماره دربر گیرنده‌ بیش از 1800 تصویر برگزیده از هفتمین نمایشگاه تصویر سال و رخدادهای مهم سال گذشته، به‌همراه آثار دلخواه و منتخب سال گرافیست‌ها و کاریکاتوریست‌های ایرانی و نیز تصاویر و اطلاعات مربوط به فیلم‌های نمایش داده‌شده در جشنواره فیلم تصویر است.

در سرمقاله‌ این شماره از تصویر سال، سیف‌اله صمدیان، سردبیر مجله و دبیر جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر، گزارشی شخصی از مسایل پیدا و ناپیدای برگزاری بزرگترین رخداد تصویری ایران آورده است.

عکس‌های نمایشگاه دوره‌ هفتم در بخش‌های خبری، ورزشی، مستند اجتماعی، هنر و هنرمندان، نگاهی دیگر، به‌همراه گزارش‌هایی از جشنواره بین‌المللی کن 2010، جشنواره جهانی ورلدپرس کارتون 2010، مسابقه عکس‌های مطبوعاتی جهان 2010 و گزارش تصویری مسابقات جام ملت‌های آسیا در قطر، جام‌جهانی 2010 آفریقای جنوبی، انقلاب مصر، لیبی و تونس 2011 و همچنین گزارشی از حراجی‌های کریستی و بونامز، هنر محیطی در ایران، گرافیک معاصر ایران عکس‌هایی از فیلم "جدایی نادر از سیمین"، معرفی کتاب‌های "فتوژورنالیسم"، "احمد عالی" و "هنرنوگرای ایران"، نمایشگاه عکس بامداد، روی جلدهای نشریه تندیس با عکس‌های محسن راستانی، گزارشی از آثار و فعالیت‌ هنرمندانی ازجمله علی دیواندری، علی قلم سیاه، مریم فخیمی، میترا محاسنی، بهروز مهری و آفرین ساجدی و همچنین گزارش‌هایی از نشست‌های نقد و بررسی فیلم‌های شیرین، 40 سال با داریوش مهرجویی، قیصر پس از چهل سال، مرد چای و نیز ارائه‌ آنچه که در جشنواره فیلم تصویر هنرمند عرضه شد، به‌همراه معرفی هیأت داوران و آثار برندگان بخش‌های مختلف جایزه‌ محسن رسول‌اف برای جوانان زیر 25 سال، مطالب گنجانده شده در این شماره است.

تصویر سال 89، بخش ویژه‌ای برای 11 نفر از اهالی فرهنگ و هنر ایران با عنوان "یادنامه" دارد که در سال 89 از میان ما رفته‌اند؛ در این بخش درباره‌ محمد رازدشت(عکاس و مستندساز) بهمن محصص(نقاش و مجسمه‌ساز)، هانیبال الخاص(نقاش و شاعر)، محمدعلی ترقی‌جاه(نقاش)، محمد نوری(خواننده و آهنگساز)، بیژن الهی(شاعر و نقاش)، محمدرضا اعلامی(کارگردان سینما)، محمد ورشوچی(بازیگر)، مهین شهابی(بازیگر)، مهری ودادیان(بازیگر)، معصومه سیحون (نقاش، گالری‌دار) مطالبی نگاشته شده‌ است.

پوستر هفتمین جشن تصویر سال نیز با طرحی از عباس کیارستمی و اجرای یحیی پاکدل در این شماره منتشر شده است.

عکس گروهی 360 درجه‌ ای ساسان توکلی از زاویه‌ی مخالف دور هفتم، در مراسم پایانی دوره‌ هشتم، تصویر روی جلد است.

این شماره در 336 صفحه با کاغذ گلاسه‌ تمام رنگی با همان قیمت سال گذشته! در کیوسک روزنامه فروشی‌ها و کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور و همچنین مراکز ویژه‌ فروش مجله‌ تصویر سال ازجمله کتاب فروشی‌های مستقر در خانه‌ هنرمندان ایران، موزه‌ هنرهای معاصر تهران، کتاب‌فروشی‌های مقابل دانشگاه تهران، نشر چشمه، انتشارات یساولی، شعبه‌های شهر کتاب و لابراتورهای عکاسی آریا، سیمرغ و گالری‌های محسن، کافه عکس و... عرضه شده است.

 

کد خبر 142399

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی