مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: صبح امروز در جلسه علنی مجلس گزارش کمیته رسیدگی به ماجرای 25 بهمن توسط رئیس کمیسیون اصل 90 خوانده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، متن این گزارش به شرح ذیل است:

بسم‌الله‌الرحمن‌ الرحیم

گزارش بررسی غائله اسرائیلی - آمریکایی - انگلیسی 25 بهمن 1389

همکاران گرامی، نمایندگان محترم ملت شریف ایران

به دنبال حادثه تلخ 25 بهمن ماه سال جاری و خروش یکپارچه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محکوم نمودن غائله مزبور و درخواست پیگیری این واقعه توسط هیئت ویژه‌ای که ریاست محترم مجلس شورای اسلامی تعیین نمودند، هیئت فوق از رؤسای کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی، شوراها و امور داخلی، قضائی و حقوقی، فرهنگی و اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی تشکیل شد و کارگروهی را مسئول جمع‌آوری اطلاعات لازم کرد.

کار‌گروه فوق با جمع‌آوری اطلاعات و برگزاری نشستی با حضور مسئولین دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی، انتظامی، قضایی و سیاست خارجی موضوع را بررسی و گزارش خود را به هیئت ویژه منعکس نمود که پس از بحث و بررسی، گزارش نهایی هیئت به شرح زیر به اطلاع نمایندگان محترم و ملت ایران می‌رسد:

جریان علنی فتنه پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 زمانی شروع شد که جمهوری اسلامی در اوج قدرت در عرصه بین‌المللی بوده و دست برتر در اکثر معادلات جهانی را داشت، به‌گونه‌ای که غرب را به کرنش در برابر ایران واداشته و اتحادیه اروپا اصرار به مذاکره و ملاقات با ایران داشت. شکست پیاپی آمریکا در عرصه‌های سیاسی عراق، افغانستان، لبنان،‌ فلسطین و ...، حضور بیش از 80 درصد واجدین شرایط رای در انتخابات دهم (بیش از 40 میلیون نفر) و برگزیده شدن رئیس جمهور با 24 میلیون رای، همگی یک قدرت نرم ملی برای جمهوری اسلامی تولید کرده بود. راهبرد جذب حداکثری و دفع حداقلی، رهبری مقام عظمای ولایت، حضور هوشیارانه مردم در تمام صحنه‌ها و حمایت علما و مراجع عظام این چالش بزرگ و فتنه عمیق را خفه نموده و راهپیمایی‌های 9 دی و 22 بهمن سال 88 فتنه فوق را خاموش کرد و مردم در کنار رهبری پیروز این میدان بودند.

جنبش‌های مردمی در تونس، مصر، یمن، اردن و بحرین که شعار محوری همه آنها اسلام‌خواهی بود، آمریکا را در صحنه بین‌الملل به چالش جدی کشید که با فروپاشی حکومت‌های مصر و تونس، ماهیت رژیم اشغالگر قدس و منافع استراتژیک استکبار جهانی در منطقه دچار وخیم‌ترین بحران‌ها خواهد شد.

برنامه آمریکا برای مهار جنبش‌های مردمی در کشورهای اسلامی این است که اولا خود را به ظاهر طرفدار مردم این کشورها نشان دهد ثانیا با ایجاد یک رفرم، انقلاب آنها را تبدیل به اصلاحات شکلی و جزئی نماید. برای اجرای این نقشه، آمریکا تلاش می‌کند نشان دهد الگوی جمهوری اسلامی الگوی موفقی نیست، لذا در صدد برآمده تا با ایجاد اغتشاش در کشور، تئوری خود را به اثبات برساند. به همین جهت آقایان موسوی و کروبی مهره‌های مناسبی برای صحنه‌گردانان این ماموریت در داخل کشور تشخیص داده شدند.

اسناد اطلاعاتی حاکی از آن است که سرویس‌های آمریکا، انگلس و اسرائیل برای رسیدن به یک راهپیمایی به اصطلاح خروشان مردمی با اتاق فکر خارج‌نشینان جریان فتنه در انگلیس و آمریکا به توافق رسیدند و آنها طی تماس‌هایی با سران فتنه در داخل، آنها را تحریک نمودند که برای قضیه مصر و تونس اطلاعیه بدهند و مردم را دعوت به حضور در خیابان‌ها به صورت غیر‌قانونی کنند.

اسناد اطلاعاتی نشان می‌دهد که آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی جهت پشتیبانی از اطلاعیه میرحسین موسوی و کروبی همه گروهک‌های ضد‌انقلاب اعم از منافقین، سلطنت‌طلب‌ها، بهائیان و قوم‌گرایان را در 25 بهمن به صحنه آوردند. دستگیری تعدادی از عناصر منافقین در روز 25 بهمن نشانگر این واقعیت است. برای انجام این مأموریت ده‌ها شبکه اینترنتی، ده‌ها هزار ایمیل و بیش از یک میلیون و 200 هزار پیامک به داخل کشور ارسال شد.

سردمداران هیئت حاکمه آمریکا و رژیم اشغالگر قدس و انگلیس با هماهنگی منافقین و سلطنت‌طلبان و ... از فراخوان موسوی و کروبی حمایت کردند.

سران فتنه داخلی علیرغم اطلاع از این حمایت‌های وسیع خارجی و جریانات ضدانقلاب نه تنها درخواست راهپیمایی خود را لغو نکردند و از آمریکا و ضدانقلاب اعلام برائت ننمودند بلکه بر راهپیمایی غیرقانونی اصرار ورزیدند.

اعتراف یک کارشناس رژیم صهیونیستی به اسرائیلی بودن پروژه راهپیمایی 25 بهمن

در صبح روز 25 بهمن ابتدائاً‌ جوانی را (با سابقه دوبار دستگیری) برای الگوسازی به سبک انقلاب تونس به بالای جرثقیل فرستادند تا با شعار وی به نفع فتنه سبز، عده‌ای را بای راهپیمایی تهییج کنند. همزمان شبکه‌های تلویزیونی بیگانه و ضد‌انقلاب این صحنه را به نمایش گذاشتند.

شلوغ‌ترین نقاط شهر به خصوص در ایام خرید‌های نوروزی به نحوی که بطور عادی چهار راه‌های ولی عصر، میدان انقلاب، میدان امام حسین و ... در این ساعات مملو از مردم است را برای تجمع انتخابات کردند و با انداختن یخ در مسیر اتوبوس‌ها و از کار افتادن تعدادی از آنها منجر به توقف اتوبوس‌های تندرو (خط بی آرتی) شدند.

پیاده شدن مسافران این اتوبوس‌ها و شلوغی جمعیت پیاده شده، زمینه سوء‌استفاده و حضور اراذل و ضد‌انقلاب را شکل داد تا در حدود 15 نقطه تجمع گروه‌های 20-50 نفری با سر دادن شعار علیه مسئولین نظام و آتش‌زدن سطل‌های زباله و ایستگاه‌های اتوبوس ماهیت ضد‌انقلابی خود را نشان دهند. جالب اینجاست که هیچ کدام از شعارها دفاع از مردم تونس و مصر نبود. وجهه غالب این شعارها علیه نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌های ملی و دینی بود.

همزمان با شروع کاریکاتور تظاهرات 25 بهمن شبکه توییتر، تلویزیونی‌های ماهواره‌ای الجزیره، العربیه، بی‌بی‌سی، وی او ای، یورونیوز با حجم وسیعی این تظاهرات را پوشش می‌دادند لیکن پس از گذشت یک ساعت از شروع آشوب هنگامی که با بی توجهی مردم و عدم استقبال و حتی رویارویی مردم با آشوبگران مواجه شدند، برنامه‌های خود را قطع نمودند و تصاویر آرشیوی تظاهرات مردم در 22بهمن و سایر مناسبت‌ها را به عنوان راهپیمایی گروه فتنه در 25 بهمن انعکاس دادند.

اردشیر امیرارجمند رابطه منافقین و نماینده و مشاور آقای میر‌حسین موسوی (که رسما خود را به این عنوان معرفی نموده) و عضو ستاد انتخاباتی و کمیته صیانت از آراء، با مصاحبه‌های متعدد اهداف راهپیمایی را پوشش می‌داد و بعد از راهپیمایی نیز بیانیه‌ای به اسم آقای موسوی منتشر کرد. این نقش را عینا آقای واحدی سردبیر اسبق و فراری روزنامه آفتاب یزد و مشاور خارج‌نشین آقای کروبی میهمان دائم بی بی سی فارسی نسبت به آقای کروبی انجام داد و اطلاعیه‌ای به اسم ایشان تهیه و منتشر کرد.‌

کشته‌سازی، یکی دیگر از برنامه‌های آمریکا و انگلیس و اسرائیل در این جریانات بود. طبق اسناد اطلاعاتی، تیمی از منافقین مأموریت کشته‌سازی را به عهده داشت. این تیم پس از شهادت شهید صانع ژاله، خبر کشته شدن وی را از طریق سر‌پل خارج به منافقین منتقل و بلافاصله منافقین در سایت هرانا (ساعت 8 شب) آن‌را منتشر می‌کنند.

اطلاعات موثق حاکی است که حرکت قاطع و سریع مجلس شورای اسلامی در 26 بهمن اثرات جدی روی اتاق‌های فکر خارج نشینان و سران فتنه و جریان‌های وابسته در داخل داشته و آنها به شدت از شخصیت‌هایی که به زعم ایشان تاکنون ساکت بوده و به میدان آمده‌اند، ناراحتند و در این ارتباط مصاحبه‌ها و تحلیل‌های مختلفی را ارائه داده‌اند.

اعمال مجرمانه و منحرفانه خائنین

پس از بررسی منابع و مستندات دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، موارد ذیل مشخص شد:

الف- حضور فعالانه سازمان تروریستی منافقین با انتشار اطلاعیه‌ها، مصاحبه‌ها و اعزام نیرو به داخل کشور (که خوشبختانه اکثر آنها شناسایی و تعدادی نیز مجروح و دستگیر گردیده‌اند).
ب- صدور ده‌ها مورد بیانیه توسط عناصر جریان فتنه، معاند و ضد‌انقلاب
ج- ده‌ها مورد اعلام حمایت‌های سردمداران کشورهای استکباری از اقدامات ضد‌انقلابی در 25 بهمن‌
د- ده‌ها مورد مصاحبه‌های حمایت‌آمیز عوامل جریان فتنه و معاندین برای تهییج افکار عمومی در 25 بهمن‌‌

هیات، پس از بررسی همه‌جانبه به این نتیجه رسید که ضد‌انقلاب برای رسیدن به اهداف خود، از شیوه‌های ذیل استفاده کرده است:
1- انفجار خط لوله گاز قم 3 روز قبل از غائله به منظور قطع گاز تهران و ایجاد نارضایتی مردمی (که با درایت و تلاش مسئولین ذیربط موضوع مرتفع گردید)‌
2- استفاده از شیوه‌های جنگ روانی‌
3- انتخاب معابر شلوغ تهران برای تجمع اراذل و عناصر گروهکی
4- استفاده از میادین بزرگ تهران از جمله میدان آزادی، فردوسی و انقلاب و شبیه سازی به قیام مردمی کشور مصر‌
5- شایعه سازی در برخی از سایت‌های داخلی مبنی بر موافقت وزارت کشور برای راهپیمایی و همچنین شرکت یکی از مهمانان رسمی خارجی در راهپیمایی‌
6- دروغ پردازی در سایت‌های داخلی مبنی بر عدم مداخله نیروهای انتظامی در راهپیمایی 25 بهمن‌
7- ارسال پیامک و ایمیل‌های فراوان از داخل و خارج در روز 25 بهمن
8- استفاده از فضای مجازی برای فراخوان و ارتباطات گسترده به صورت شبکه‌های هرمی‌
9- نمایش اعزام فردی به بالای دکل با نماد سبز و عکس و شعار‌
10- استفاده از سلاح‌ گرم برای پروژه کشته سازی که منجر به شهادت بسیجی صانع ژاله و محمد مختاری و مجروح شدن دهها تن گردید.
11- شناسایی افراد برای ترور با هدف ایجاد اختلاف قومیتی و مذهبی
12- تعرض به اموال عمومی، حرمت شکنی، ایجاد رعب و وحشت و ناامنی
13- استفاده از سلاح‌های مختلف اعم از شکاری، جنگی و ساچمه‌ای و حتی گاز اشک‌آور و بکار‌گیری آنان علیه نیروهای انتظامی و امنیتی و مردم‌

گوشه‌‌هایی از حمایت پنهان و آشکار و نقش استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل در غائله ضد‌انقلاب 25 بهمن

قبل و بعد از 25 بهمن و در همان روز رئیس جمهور و وزیر امور‌خارجه آمریکا و مقامات انگلیسی و اسرائیلی بی‌پروا در رسانه‌های دیداری و شنیداری خود علیه نظام جمهوری اسلامی و اهداف آن مصاحبه و موضع گیری نمودند از آن جمله:

- هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا، دوشنبه مورخ 25/11/89 در سخنانی به تمجید از آرمان‌های تظاهر‌کنندگان ایرانی پرداخت.

- رئیس رژیم صهیونیستی نیز در همایش سالیانه انجمن کار سازمان‌های یهودی ایالات متحده در مورد رویدادهای ایران گفت: بسیار مشمئز کننده بود دیروز دیدن گروهی از نمایندگان پارلمان ایران که بلند شده و به نام دموکراسی احمدی‌نژاد، فریاد می‌زدند که باید سران فتنه را اعدام کرد.

- یکی از کارشناسان رژیم صهیونیستی طی مقاله‌ای در سایت وزارت خارجه اسرائیل اعتراف کرد: شعارهای اسلامی مردم مصر خیلی خطرناک است. این نگرانی بسیار جدی است که واقعیت تلخ 32 سال پیش ایران در مصر تکرار شود و اسلامگراها حاکمیت این کشور متحد اسرائیل را در دست بگیرند.

وی همچنین اعتراف کرد پروژه راهپیمایی 25 بهمن ریشه اسرائیلی دارد و تأکید کرد که موسوی و کروبی اگر چه ظاهرا برای حمایت از مردم مصر درخواست مجوز راهپیمایی کرده‌اند اما قرار بود که در صورت صدور مجوز، شعارها علیه رژیم اسلامی ایران باشد و حمایت جمهوری اسلامی از آشوب‌های مصر محکوم شود!

- تامیر پاردو رئیس جدید سرویس جاسوسی موساد نیز در همین راستا اعلام کرد: وظیفه اصلی ما تشکیل جنگ سرد علیه رژیم اسلامی ایران و برنامه هسته‌ای آن است.

وی تأکید کرد: موساد از چند سال پیش وارد یک جنگ سری خطرناک علیه برنامه هسته‌ای ایران به لحاظ نیروی انسانی و تکنولوژی شده است.

-نشریه فارین پالیسی نوشت: آمریکا و غرب در اغتشاشات سال 2009 در ایران سرمایه‌گذاری کرده بودند. این نشریه با بیان اینکه برخی کشورهای غربی تأمین کننده هزینه‌های لازم برای آشوب در ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری بودند، تصریح کرد: آمریکا همواره به دنبال برنامه‌ای برای تحریک گروه‌های اپوزیسیون علیه جمهوری اسلامی بود و انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 این فرصت را ایجاد کرد تا آمریکا سرمایه گذاری لازم برای اغتشاش در ایران را انجام دهد. تحلیگر فارین پالیسی در عین حال خاطرنشان کرد: با وجود این سرمایه گذاری‌ها و اختصاص بودجه‌های لازم، آمریکا نتوانست به اهداف مورد نظر از این اغتشاش چند ماهه دست یابد و در نهایت اپوزیسیون با ناکامی مواجه شد.

نمایندگان محترم!
ناگفته پیداست که امید دشمنان به پیروزی سریع‌الوقوع وابستگان داخلی خود چنان وسیع بود که بر خلاف عرف رایج سیاسی از کارکنان و امکانات نمایندگانی‌ها سیاسی و سفارتخانه‌ خود در تهران نیز حداکثر استفاده را نمودند که بازداشت جمعی از پرسنل مستقر آنها طی آشوب‌های اخیر موید این مدعاست.

ملاحظه می‌شود که مهمترین هدف آمریکایی ها انتقال بحران از منطقه به داخل ایران و سبک کردن بار خود است. آمریکایی‌ها تصور می‌کنند برای کنترل تحولات منطقه باید ایران را به خود مشغول کنند. طرف‌های غربی بر این باورند که اگر داخل ایران بحرانی شود، تحرکات انقلابی در منطقه که همه از الگوی ایران تاثیر پذیرفته، رو به خاموشی خواهد رفت.

موسوی و کروبی ضدانقلاب، خائن به ملت و مستحق برخورد قاطع هستند

 کمیته بررسی فتنه‌های اخیر در گزارش خود که در صحن علنی مجلس قرائت شد، تأکید کرد: ‌دعوت کنندگان و زمینه‌سازان و مشوقان ناامن‌سازی کشور در 25 بهمن و قبل و بعد از آن همچون موسوی و کروبی و دیگران، خائن به ملت، ضد‌انقلاب و مستوجب برخورد قاطعانه و قانونی هستند.

برنامه آینده نظام سلطه و جریان ضد‌انقلاب

بی‌تردید چنانچه نسبت به غائله ضد‌انقلابی 25 بهمن 89 با مباشرین و مسببین اصلی آن برخورد قاطع و انقلابی نشود، دشمن جری‌تر گشته و او را به این فکر وا خواهد داشت که هر از چندی به امنیت و آسایش عمومی شبیخون زده و به پندار واهی خود با تحریک عوامل داخلی، کشور را از مسیر بالندگی هر چند به طور موقت و مقطعی بازداشته و با درشت‌نمایی موضوع، اذهان بین‌المللی را مشوه کند.

سوءاستفاده از مناسبت‌های هر چند بی‌ارتباط با موضوع می‌تواند خاستگاه توطئه‌های بعدی غرب علیه انقلاب اسلامی باشد. از این رو بایسته و ضروری است تا با تدبیر و درایت نیروهای انقلاب از فتنه‌انگیزی مزدورانی چون موسوی و کروبی آسوده گردد. تاکنون حسب شواهد موجود، تذکارها بی‌نتیجه بوده و گویا بنا نیست آنها دست رد مردم به سینه خود را مشاهده و خود را تسلیم حقیقت و قانون نمایند که از مصادیق بارز این حقیقت گریزی و عملکرد ضد انقلابی صدور اطلاعیه‌ تشکر از هواداران در 26 بهمن می‌باشد که در ادامه با اتخاذ مواضع همسو با ضد انقلابی داخلی و خارجی برای راهپیمایی غیرقانونی در اول اسفند تقویت گردید و مسئولیت‌ناپذیری و اراده خیانت اینان به آرمان‌های امام خمینی (ره) و مردم قهرمان ایران را بیش از پیش ثابت نمود.

همکاران نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

با توجه به مطالب فوق‌الذکر جمع‌بندی و پیشنهاد هیئت ویژه رسیدگی، به شرح زیر اعلام می‌گردد:

1- بی‌تفاوتی اصحاب سکوت موجب طمع دشمنان گردیده است. اتخاذ مواضع مبهم توسط اصحاب تردید به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. امروز حجت بر همگان تمام گشته و انتظار این است که به صورت قاطع، شفاف و بی‌ابهام صف‌بندی خود را مشخص و این اقدامات را محکوم و ضدانقلاب و نظام سلطه را از خود مایوس نمایند و به توقع بر حق ملت ایران پاسخ مثبت داده و بر این منوال باقی بمانند. طبیعی است این انتظار از خواص جامعه بیشتر از دیگران است.

2- دخالت سفارتخانه‌های خارجی و عوامل آنها در فتنه 88 و غائله 25 بهمن 89 موضوعی است که به هیچ عنوان قابل پذیرش نمی‌باشد و وزارت امور خارجه مکلف است با این جسارت‌ها و گستاخی‌های غیرقانونی و خارج از عرف بین‌المللی قاطعانه برخورد نمایند و گزارش این اقدام خود را عاجلا به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس منعکس نمایند.

3- شبکه‌های ماهواره‌ای ابزاری برای فرماندهی جریان فتنه و غائله 25 بهمن بوده که لازم است دولت و قوه قضائیه اقدامات حقوقی و فنی را برای پیشگیری و خنثی‌سازی این ابزارها معمول دارند. دستگاه‌های مربوطه لازم است با مدیریت و بهره‌گیری فعالانه از فضای مجازی و ماهواره‌ها فرصت را از نظام سلطه و ضدانقلاب بگیرند.

4- شبکه مجازی ابزاری در اختیار نظام امپراتوری خبری صهیونیستی است و از این در راستای اهداف تروریستی خود بهره می‌جوید. لازم است وزارت امور خارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی، قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های مربوط اقدامات حقوقی و قضایی و فنی را در سطح داخلی و بین‌المللی اعمال نمایند.

5- کلیه نیروهای امنیتی، انتظامی و قضایی که صادقانه مجاهدت نموده و ایثارگرانه وارد صحنه‌ها شدند، تقدیر و تشکر کرده و حمایت و پشتیبانی مجدد خود را از آنان اعلام می‌نماید و بر ضرورت حفظ کارآمدی و هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌ها تأکید می‌کنند.

6- با تقدیر و تشکر از کلیه رسانه‌های متعهد به انقلاب اسلامی خصوصا رسانه ملی، ضرورت تولید برنامه‌های بصیرت‌افزا به صورت مستند و هنری ومستمر را تاکید می‌نماید.

7- نظام سلطه و فتنه‌گران و ضد انقلاب می پنداشتند که با استفاده از فشار بیرون و تحریم‌ها و اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها، موجبات نارضایتی مردم را فراهم می‌آورند. لذا امید آنان به دمیدن وسوسه‌های شیطانی و ایجاد اختلاف بین مسئولین بوده تا بتوانند نقشه‌های شوم خود را دنبال کنند که با اقدام هوشمندانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تاریخ 26/ 11/ 89 این دسیسه‌ها نقش بر آب گشت. انتظار می‌رود در این جهت مسئولین نظام جمهوری اسلامی خصوصا سران سه قوه با وحدت کلمه استکبار جهانی را مایوس نمایند.

8- اقدام وزارت کشور در عدم صدور مجوز برای راهپیمایی ضدانقلابی 25 بهمن قابل تقدیر بوده و معتقدیم که تمسک به اصل 27 قانون اساسی برای کسانی است که اعتقاد و التزام عملی به قانون اساسی دارند نه ضد انقلاب و جریاناتی که علیه حقوق عمومی و امنیت ملی و در راستای اهداف نظام سلطه گام برمی‌دارند.

9- غائله و آشوب 25 بهمن 89 یک نقشه و طرح کاملا اسرائیلی- آمریکایی و انگلیسی و ضد انقلابی و خائنانه علیه ملت ایران بوده است.

10- تمامی افراد و جریانات سیاسی و سایت‌های داخلی و خارجی و رسانه‌هایی که زمینه‌ساز و مبلغ و دعوت‌کننده برای شرکت در غائله 25 بهمن بودند و همچنان در آن مسیر گام برمی‌دارند و دشمنان ملت ایران و در خط آمریکا و اسرائیل و انگلیس می‌باشند. لجاجت و عناد سران و عوامل فتنه و کینه و بخل و دشمنی آنها نسبت به بعضی از مسئولین آنها را به زمینه‌سازان نقشه‌های براندازانه اسرائیلی- آمریکایی و انگلیسی تبدیل کرده است.

11- دعوت کنندگان و زمینه‌سازان و مشوقان ناامن سازی کشور در 25 بهمن و قبل و بعد از آن همچون میرحسین موسوی و کروبی و دیگران، خائن به ملت، ضد انقلاب و مستوجب برخورد قاطعانه و قانونی می‌باشند.

12- هیئت منتخب با تکیه بر منابع و شواهد و اسناد ومدارک موجود و متقن، رسیدگی قضایی و تعقیب آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی و وابستگان و همراهان آنها را که در غائله اخیر نقش داشته‌اند، ضروری می‌داند و صراحتا اعلام می‌دارد مجلس و نمایندگان خانه ملت دیگر توجیهی در عدم برخورد را مجاز نمی‌داند. رهنمودهای حضرت امام (ره) همواره راهنمای مسئولین بوده و هست و خصوصا آنجا که در نامه 6/ 1/ 68 فرمودند: تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام.

13- کلیه آثار زیانبار و خسارت‌های مادی و معنوی که در نتیجه اقدامات ضد انقلابی و خائنانه مشابه 25 بهمن 89 در کشور ایجاد می‌شود متوجه همه زمینه‌سازان بوده و بایستی مدعی‌العموم فهرست خسارت‌های مادی و معنوی چنین اقداماتی را به عنوان کیفرخواست مطرح نمایند تا در دادگاه مورد بررسی قرار گیرد (اقداماتی همچون فراخوان علیه امنیت ملی و ایجاد آشوب و ناامنی و توسل به شیوه‌های مزورانه و حتی مسلحانه و ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان و اهالی محل و کسبه و رانندگان و تخریب و ویرانی اموال عمومی و خصوصی و کشتار جرح عده‌ای از هموطنان و...

14- استمرار اقدامات خائنانه و ضدانقلابی و خوش خدمتی به نظام سلطه به منزله اقدام علیه امنیت ملی، اختلال در نظم عمومی،‌نادیده گرفتن حقوق عمومی می‌باشد و ایجاد حاشیه امن برای عناصر مفسد فی‌الارض غیرقابل قبول است و انتظار از دستگاه‌های امنیتی،انتظامی و قضایی این است که با قوت، هوشمندی و قاطعیت نسبت به پیشگیری از این گونه حوادث اقدام نمایند. دستگاه‌ قضایی مطمون باشد ملت بزرگ ایران با تمام وجود از آنها حمایت خواهد کرد.

در خاتمه این گزارش، جا دارد صمیمانه از مقام معظم رهبری که با درایت و تدبیر بی‌نظیر خود جان و ذهن مردم را با معرفت و بصیرت معطر نمودند تشکر نمایم. از ثمرات ارزشمند گفتمان بصیرت در جریانات اخیر، این بود که سران سراب اندیش فتنه پیش از محکومیت در دادگاه‌های عادی، نزد افکار و وجدان‌های بیدار گشته با با نور ولایت محاکمه و محکوم گردیدند.

همچنین از مردم عزیز و نیروهای جان بر کف بسیجی که خالصانه در سنگر دفاع از هویت اسلامی نظام چونان همیشه حاضر گردیدند خالصانه سپاسگذاریم.

حمد و سپاس خداوند منان را که به ما چنین امت بصیر و شجاعی عنایت نمود.

حمد و سپاس خداوندمنان را که امت ما را برخوردار از رهبری حکیم و مدیر و مدبر و شجاع و صبور نمود.

حمد وسپاس خداوند منان را که انقلاب اسلامی را تحت عنایت حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) به پیروزی‌های عظیم رهنمون فرمود.

هیئت ویژه رسیدگی به غائله 25 بهمن 89

 

کد خبر 129628
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی