چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۱
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار با همتای آذربایجانی اش پیشنهاد کرد دو کشور ایران و آذربایجان در مسایل جهانی کنار هم باشند.

iran baku

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، مذکرات هیات‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان درحضور آقایان محمود احمدی نژاد و الهام علی اف برگزار شد.

احمدی نژاد در این دیدار اظهار داشت: خدا را شاکرم که در روز عید سعید قربان به جمهور آذربایجان سفر کردم.

وی افزود: احساس ما این است با سفر به جمهوری آذربایجان در بین برادران و خانه خود هستیم، مطمئنم اگر رییس جمهور آذربایجان هم به ایران سفر کند، چنین احساسی خواهد داشت.
وی خاطر نشان کرد: دو کشور دارای روابط خوبی هستند و هیچ مانعی برای توسعه روابط میان ایران و جمهوری آذربایجان وجود ندارد.

رییس جمهوری گفت: تاکنون گفت وگوهای خوبی درباره مسایل بین المللی و موضوع های مورد علاقه دو طرف صورت گرفته است و ما از مواضع خوب و شجاعت رییس جمهوری آذربایجان قدردانی می‌کنیم.

'الهام علی اف' رییس جمهور آذربایجان نیز در این دیدار ضمن تبریک عید سعید قربان به رییس جمهوری کشورمان گفت: سفر جنابعالی در روز عید قربان به کشورما از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی تاکید کرد: آذربایجان همانند خانه و وطن شما است و امروز خوشحال هستیم روابط دو جانبه دو کشور در حال گسترش است.
علی اف تاکید کرد: مناسبات دو کشور برپایه دوستی و برادری استوار است و امیدواریم روابط دو کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی، انرژی و حمل و نقل همواره توسعه یابد.
وی تاکید کرد: اطمینان دارم با سفر شما به آذربایجان علایق،‌ دوستی و مناسبات دو کشور بیش از پیش توسعه می‌یابد.

همشهری‌آنلاین یادآر می‌شود که رئیس جمهور به منظور دیدار و مذاکره با مقامات جمهوری آذربایجان و نیز شرکت در سومین اجلاس سران کشورهای حوزه دریای خزر به باکو سفر کرده است.

کد خبر 120926

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی