گروه‌اجتماعی: با حکم وزیر بهداشت واحدهای آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران به دانشگاه علوم پزشکی تهران و واحدهای بهداشتی و درمانی این دانشگاه به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتقل شد.

دانشگاه

مرضیه وحیددستجردی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با ابلاغ نامه‌ای به محمدباقر لاریجانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، دستور داد که تمام واحدهای آموزشی، پژوهشی و دانشجویی منتزع از دانشگاه علوم پزشکی ایران اعم از دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی، بیمارستان‌های آموزشی، واحدهای پردیس مرکزی و بین‌الملل و سایر واحدهای دانشگاه که به‌نحوی با مراکز آموزشی، پژوهشی و دانشجویی مرتبط هستند و نیز واحدهای رفاهی و پشتیبانی مرتبط اعم از خوابگاه‌های دانشجویی و فضاهای فوق برنامه و فرهنگی به دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل شوند.

براساس این گزارش مرضیه وحیددستجردی همچنین در نامه خود به لاریجانی آورده است: مجموعه تشکیلات و پست‌های سازمانی مرتبط با واحدهای اشاره شده در بالا اعم از اعضای ارجمند هیأت‌های علمی و کارمندان آن واحدها و همچنین همه اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول اعم از احصا شده متعلق و در اختیار، به همراه منابع و تعهدات یکایک آنها نیز می‌بایست منتقل شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این ابلاغ را در راستای اجرای تصمیمات دولت مبنی بر خروج دستگاه‌های اجرایی از استان تهران و در جهت تأمین یکپارچگی در ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی استان تهران و کاهش تصدی‌گری امور موازی اعلام کرده و به ابلاغ مصوبه شماره110.677 معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهوری اشاره کرده است.

وحیددستجردی در نامه خود خواستار تداوم فعالیت یکایک واحدهای ارائه خدمات تا بازنگری در ساختار سازمانی و تشکیلاتی مجموعه شده و اظهار امیدواری کرده است که با بهره‌گیری از همه منابع و امکانات موجود، مسیر تحقق این فرایند مهم هموار و گام‌های استوار در جهت دستیابی به قله‌های رفیع تولید علم در کشور و نیل به اهداف چشم‌انداز 20ساله برداشته شود.

همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ دیگری به محمدرضا رزاقی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دستور انتقال تمام واحدهای بهداشتی و درمانی و نیز بیمارستان‌های متعلق به دانشگاه علوم پزشکی ایران، اعم از شبکه‌های بهداشتی، درمانی و واحدهای مرتبط با آنها را به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صادر کرد.

براساس این گزارش، وحید دستجردی در نامه خود به رزاقی، با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر خروج دستگاه‌های اجرایی از استان تهران و تأمین یکپارچگی در ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی استان تهران و نیز کاهش تصدی‌گری امور موازی آورده است: پیرو ابلاغ مصوبه شماره 110.677معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهوری، ضمن انتقال همه فعالیت‌های بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران واقع در استان البرز به دانشکده علوم پزشکی کرج، همه واحدهای بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتقل می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه خود همچنین خواستار تسریع در اجرای این ابلاغیه با تجمیع واحدهای همنام دارای فعالیت‌های موازی و تداوم فعالیت یکایک واحدهای ارائه خدمات تا بازنگری در ساختار سازمانی و تشکیلاتی مجموعه شده است.

وحید دستجردی در نامه خود اظهار امیدواری کرد که با بهره‌گیری از همه منابع و امکانات موجود مسیر تحقق این فرایند مهم، هموار و دستیابی به پوشش کامل و گسترده خدمات بهداشتی و درمانی در کلانشهر تهران خصوصاً مناطق نیازمند، مستحکم‌تر از گذشته شود.

کد خبر 119501

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز