همشهری آنلاین: تصویر منتشر شده از دو قمر سیاره زحل برای ناسا دردسرساز شده زیرا برخی از افراد معتقد به وجود بیگانگان فضایی، با مشاهده تغییرات گرافیکی عجیبی که در این تصویر اعمال شده، ناسا را متهم به پنهان کردن وجود سیاره‌ای شبه زمینی کرده‌اند

قمرهای سیاره زحل، دیون و تایتان

نظریه پردازان فرضیه بیگانگان فضایی مدرکی به دست آورده‌اند که می‌توانند بر اساس آن ناسا را متهم کنند در حال پنهان کردن این تصور بزرگ است که "ما در جهان تنها نیستیم!"

تصاویر ویدئویی که به تازگی بر روی وب سایت یوتیوب منتشر شده تصویری از قمرهای سیاره زحل، دیون و تایتان را نشان می‌دهد که توسط مدارگرد کاسینی سازمان ناسا به ثبت رسیده است. نکته‌ای که در این تصویر می‌تواند به ضرر ناسا تمام شود این است که این تصویر قبل از افزوده شدن به وب سایت تصویر روز ناسا، دستکاری دیجیتالی شده است.

در این تصاویر ویدئویی، عکس به اندازه‌ای روشن شده تا مخاطبان ببینند جرم بزرگی که می‌توان آن را در پس قمر دیون مشاهده کرد به همراه هاله رنگین کمانی آن به شکلی واضح با استفاده از نرم افزارهای ویرایش عکس سیاه شده‌اند.

با وجود اینکه مسئول ویرایش این تصویر توضیحاتی را درباره دلیل انجام این تغییرات در تصویر ارائه کرده، بسیاری از افرادی که به وجود بیگانگان فضایی اعتقاد دارند توضیحات وی را به هیچ وجه کافی نمی‌دانند.

به گزارش خبرگزاری مهر، "امیلی لکداوا" دلیل ایجاد تغییرات در این عکس را شیوه عکاسی کاسینی از دو قمر زحل عنوان کرده و می‌گوید به دلیل عکسبرداری رنگی کاسینی به صورت مجزا در سه طیف مختلف، در هنگام ترکیب سه طیف قمر دیون حرکت می‌کرد و وی برای تصحیح این مشکل مجبور به انجام این تغییرات شده است.

کد خبر 118032

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار