یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۳:۱۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در آستانه برگزاری هفتمین اجلاس خبرگان رهبری گفت:

اختلاف نظر و سلیقه برخی اعضای خبرگان رهبری، موضوع بحث اعضای خبرگان رهبری در اجلاسیه هفتم نیست

حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با مهر در بیان برنامه‌های اجلاسیه آتی خبرگان رهبری، که از روز سه شنبه این هفته آغاز می‌شود، افزود: منوچهر متکی وزیر امور خارجه و سردار عزیز جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان مهمان و سخنرانان ویژه در هفتمین اجلاس از دور چهارم مجلس خبرگان رهبری هستند.

وی ادامه داد: در این اجلاس طرح‌های داده شده، ارائه می‌شود و اعضا نطق پیش از دستور خود را قرائت می‌کنند.

دری نجف آبادی، در بیان اینکه در این اجلاس به حوادث و وقایع اخیر بعد از انتخابات پرداخته می‌شود، نیز گفت: پس از راهپیمایی 22 بهمن، جایی برای مطرح کردن این موضوعات نیست اما اگر برخی اعضا به صورت سلیقه‌ای علاقمندند این موضوعات را در سخنرانی خود مطرح کنند، برای این کار آزادند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین درباره اختلاف نظرهای شخصی که در ماه‌های اخیر میان اعضای خبرگان رهبری بوجود آمده است نیز گفت: اختلاف سلیقه می‌تواند در هر جمع و گروهی وجود داشته باشد اما این اختلافات باید در چارچوب مقررات و قانون باشد و به نزاع نیز بدل نشود.

وی اظهارداشت: اعضای مجلس خبرگان رهبری در این اجلاسیه و بیانیه پایانی حتما از حضور آگاهانه مردم در 9 دیماه و 22 بهمن تشکر و بر وحدت، انسجام و یکپارچگی ملت در مقابل تهدیدهای بیگانگان و دشمنان نظام تاکید می‌کنند.

دادستان سابق کل کشور با اشاره به اینکه من هنوز پیش نویس بیانیه هفتمین اجلاس خبرگان رهبری را ندیده‌ام، گفت: در این بیانیه بر فصل الخطاب بودن رهبری تاکید می‌شود و در زمینه‌هایی همچون موضوع هسته‌ای نیز بر غنی سازی 20 درصد تاکید خواهد شد.

به عقیده دری نجف آبادی، اگر دنیا ایران را در غنی سازی 20 درصدی سوخت هسته‌ای همراهی نکند، جمهوری اسلامی منتظر دنیا نخواهد بود.

وی پیش‌بینی کرد: موضوع فلسطین، غزه، لبنان، عراق و انتخابات سالم در عراق بدون حضور بعثی‌ها، وقایع یمن وموضوعات منطقه نیز در سخنرانی اعضا و بیانیه پایانی مورد اشاره خواهد بود.

دری نجف آبادی گفت: در اجلاسیه هفتم با توجه به نزدیکی سالگرد ارتحال احمدآقا، فرزند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران موضوعاتی نیز با محور ایشان و امام راحل(ره) مطرح می‌شود.

هفتمین اجلاس از دور چهام خبرگان رهبری ، 4 و 5 اسفندماه در ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

کد خبر 101996

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز