همشهری آنلاین: اعضای مجلس خبرگان رهبری در پایان نشست ششم دور چهارم مجلس خبرگان رهبری بیانیه‌ای را در قالب ‌٩ بند صادر کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی  (ایسنا)، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«اللهم انا نرغب الیک فی دوله کریمه تعز بها الاسلام و اهله و تذل بها النفاق و اهله و تجعلنا فیها من الدعاه الی طاعتک و القاده الی سبیلک»

ماه مبارک رمضان، این ماه بزرگ خدا و عید اولیائش سپری شد به امید آنکه از برکات فراوان این ماه بهره‌مند شده ره‌توشه‌ای برای همه‌ی عمر خویش برگرفته و توان مقاومت در برابر هجوم نفس اماره را پیدا کرده باشیم.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ـ که اینک وارد چهارمین دهه از عمر خویش شده است ـ در راستای تحقق بخشیدن به آرمان بلند انبیاء، اولیا و صالحان شکل گرفته و ثمره‌ی جانفشانی‌های همه‌ی شهیدان است. تقویت و تحکیم این نظام مقدس یک فریضه‌ی بی‌تردید است.

مجلس خبرگان رهبری ضمن تشکر از حضور شکوهمند و افتخارآفرین امت اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس؛ از جایگاه شرعی و قانونی خود، به عنوان امین و منتخب مردم، در مساله‌ی مهم و سرنوشت‌ساز رهبری، لازم می‌داند مطالبی را به استحضار ملت شریف ایران برساند:

‌١ـ انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری فصل جدیدی در تاریخ انقلاب اسلامی گشود و اثبات کرد نظام جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم دشمنی‌های مداوم استکبار جهانی، به فضل الهی بیش از همیشه از پشتوانه‌ی حمایت عظیم مردمی برخوردار است.

شرکت هشتاد و پنج درصدی ملت شریف ایران در انتخابات دهمین دوره‌ی ریاست جمهوری، یکی از نمونه‌های برجسته‌ی پشتیبانی مردم از نظام و قدرشناسی آنان از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

در همین جا بر خود لازم می‌دانیم ضمن تبریک این پیروزی عظیم به ملت سرافراز و آگاه ایران از مردم و همه‌ی دست‌اندرکاران این حماسه عظیم ملی، از جمله نهادهای قانونی اجرایی و نظارتی صمیمانه تشکر کنیم و همگان را به همدلی و صمیمیت در راستای پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی دعوت می‌کنیم.

‌٢ـ استکبار جهانی که در طول سال‌های پس از انقلاب ناکامی‌های متعددی را در جبهه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی را تجربه کرده بود، اینک پس از این حماسه‌ی بی‌نظیر وارد صحنه شد و در سلسله اقدامات خود برای استحاله‌ی انقلاب و سرنگونی آن، به ایجاد فتنه و اغتشاشات اخیر متوسل شد و برای دستیابی به این هدف، با برنامه‌ریزی وسیع تلاش کرد تا با تکیه بر ابزار رسانه‌ای گسترده و امکانات سیاسی خود در داخل و خارج و استفاده از برخی غفلت‌ها و سوء رفتارهای سیاسی بعضی عناصر داخلی به گمان خود از ملت ایران انتقام گرفته و کام ملت ایران را در این پیروزی بزرگ تلخ و عظمت آن را در چشم جهانیان کوچک کند، اما امت ولایی ما با همراهی رهبری و با هوشیاری اعجاب‌برانگیز خود این نقشه‌ی شوم را به شکستی تلخ برای دشمن مبدل کرد.

‌٣ـ ولایت فقیه، رکن رکین نظام اسلامی، محور وحدت و مشروعیت بخش همه‌ی ارکان و قوانین آن است که همواره حافظ اسلامیت و سلامت جمهوری اسلامی بوده و کشتی انقلاب را در برابر امواج طوفانی و پرتلاطم حوادث و دشمنی‌ها، به خوبی سکان‌داری کرده است. در عرصه‌ی انتخابات نیز کارآمدی خود را بیش از پیش به نمایش گذاشت.

ما ضمن بیعت مجدد با رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای ـ مد ظله‌العالی ـ بار دیگر پشتیبانی قاطع خود را از معظم له ـ که ادامه دهنده‌ی راه بنیانگذار انقلاب مقدس اسلامی حضرت امام خمینی ـ رضوان الله تعالی علیه است ـ اعلام می‌داریم و همچنان معظم‌له را تنها گزینه‌ای می‌دانیم که لباس رهبری امت به قامتش زیبنده است.

بدون شک تدابیر حکیمانه‌ی مقام معظم رهبری در خاموش کردن آتش فتنه و حوادث پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری و مقاومت معظم‌له در برابر تشکیک بی‌اساس نسبت به صحت و سلامت انتخابات، ستودنی است و دلیلی قاطع بر هوشمندی و تدبیر ایشان می‌باشد. در این راستا هدایت‌های هوشمندانه، راهگشا، تاریخی و سرنوشت‌ساز معظم‌له در خطبه‌های ‌٢٩ خرداد و ‌٢١ ماه مبارک رمضان تاثیری شگرف در افشای لایه‌های پنهان و آشکار توطئه داشت و روشن‌تر از همیشه، نقش بی‌بدیل ولایت فقیه را در سکان‌داری کشتی انقلاب اسلامی، به نمایش گذاشت.

‌٤ـ مجلس خبرگان رهبری انتخاب مجدد جناب آقای دکتر احمدی نژاد به ریاست جمهوری و تشکیل دولت دهم را به ایشان تبریک می‌گوید و ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای دولت دهم، انتظار دارد که دولت محترم برای اجرایی کردن رهنمودهای مقام معظم رهبری در تمامی زمینه‌ها به ویژه رهنمودهای ده گانه‌ی اخیر معظم له بخصوص عنایت به نقدهای دلسوزانه‌ی مراجع عظام تقلید ـ دامت برکاتهم ـ تلاش مضاعف کند.

از دولت محترم انتظار می‌رود در راستای سالم‌سازی فضای فرهنگی جامعه بویژه مساله حجاب، استفاده از نظرات نخبگان دلسوز، تعامل با دیگر قوا، عدالت‌گستری، فسادستیزی، مستضعف‌نوازی، گسترش فرهنگ قانون‌مداری، توجه بیش از پیش به نسل جوان و پرورش استعدادها و رفع مشکلات آنان، تلاش مضاعف کند.

‌٥ـ ما ضمن تشکر از تلاش ده ساله‌ی آیت الله شاهرودی ـ دامت برکاته ـ در جایگاه ریاست قوه قضاییه، انتصاب حضرت آیت الله لاریجانی ـ زید توفیقه ـ را به ریاست این قوه، تبریک می‌گوییم و آرزومندیم ایشان در ارتقای قوه‌ی قضاییه به جایگاه مناسب و هم‌شان نظام جمهوری اسلامی در برپایی عدالت و مبارزه با مفاسد در سطوح مختلف، بویژه مفاسد اقتصادی، صیانت از امنیت عمومی در ابعاد گوناگون، رسیدگی به پرونده‌ی حوادث اخیر با قاطعیت برخورد کند.

‌٦ـ هفته‌ی دفاع مقدس، یادآور ایثارگری‌ها و رشادت‌های شهیدان عزیز و ایثارگران فداکار و رزمندگان مقاوم هشت سال دفاع مقدس را؛ گرامی داشته همگان را به بهره‌گیری از پیام‌های ارزشمند دفاع مقدس نظیر: پاسداشت فرهنگ جهاد و شهادت و دفاع از نظام اسلامی، ولایتمداری و... دعوت می‌کنیم.

‌٧ـ در آستانه‌ی سال تحصیلی جدید، ضمن تبریک این بهار دانش و پژوهش به تمامی پژوهشگران، اساتید، مدیران محترم مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه؛ این عزیزان را به نهضت بزرگ نرم‌افزاری دعوت کرده امیدواریم گام‌های بلندتری جهت رشد و ارتقای علمی کشور که پشتوانه‌ی بزرگی در راستای عزت و سربلندی ایران اسلامی است؛ بردارند از این عزیزان فرهیخته انتظار می‌رود که با هوشیاری، مراقب توطئه‌ی کسانی که می‌خواهند با ایجاد فضای متشنج و ناآرام، مانع آموزش و پژوهش گردند؛ باشند.

‌٨ـ پایداری و اقتدار نظام اسلامی مرهون سه دهه تلاش خستگی‌ناپذیر ملت شریف مسلمان، انقلابی و شهیدپرور ایران اسلامی در همه‌ی سطوح به ویژه نخبگان است.

حوادث اخیر نشان داد که انقلاب اسلامی در این مقطع بیش از هر زمان دیگری نیازمند ایفای نقش آگاهانه و دشمن‌شناسانه خواص جامعه است. این موضوع باید مورد توجه بیش از پیش نخبگان قرار گیرد تا در زیر لوای اسلام و ولایت به نقش تاریخی خود بپردازند.

‌٩ـ شهادت مظلومانه‌ی عالم مجاهد، جناب آقای ماموستا محمد شیخ‌الاسلامی نماینده‌ی محترم استان کردستان در این مجلس و دیگر شهدای اخیر کردستان را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم شریف و روحانیت معزز کردستان تسلیت می‌گوییم و از مسوولین امر مصرانه خواستاریم تا با عاملان حرکت‌های تروریستی اخیر برخورد قاطع نموده و با ایجاد امنیت لازم در این منطقه، زمینه‌ی این فتنه‌سازی و تفرقه‌افکنی را از میان بردارند.

در پایان از خداوند منان برای روح بلند و ملکوتی امام راحل عظیم‌الشان و شهدای عزیز، علو درجات را خواستاریم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مجلس خبرگان رهبری ‌١/٧/٨٨ 

کد خبر 91128

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی