همشهری آنلاین: رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: یک موج فتنه بزرگ علیه انقلاب، اسلام، ولایت و تقدس روحانیت آغاز شده است اما ما ذره‌ای در برابر آن کوتاه نخواهیم آمد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراسم ادای احترام نمایندگان مجلس خبرگان رهبری به ساحت مقدس حضرت امام خمینی (ره) در مرقد مطهر امام راحل و تجدید پیمان با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی افزود:‌ متاسفانه تبلیغات به گونه‌ای است که نسل جدید متوجه نمی‌شود که امام چه کار بزرگ و معجزه‌ای را با کمک مردم آفریدند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری به دوران مبارزات پیش از انقلاب اشاره کرد و گفت: در آن موقع که ما طلبه جوانی بودیم و با مسائل سیاسی و اجتماعی آشنایی داشتیم و خود بنده کار مطبوعاتی و نشر مکتب تشیع را به همراه رفقا دنبال می‌کردم عمیق ترین خفقان را       می‌دیدیم.

وی افزود: در آن زمان فکر می‌کردیم چیزی نیست که این خفقان را بشکند و امیدی برای کسی نمانده بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همه احزاب، گروه‌ها، شخصیت‌ها و هر که حرف مردم را می‌زد، سرکوب می‌شدند.

وی ادامه داد: در آن زمان یک قبرستان واقعی در کشور به وجود آمده و یاس مطلق بر همه حاکم بود، به طوری که وقتی امام (ره)نهضت را آغاز کردند، طلبه‌ها به تعبیری می‌گفتند «امام مشت بر سندان می‌کوبد» و یا برخی می‌گفتند «امام مشت در درفش می‌زند».

آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: ما فکر می‌کردیم که باید کار طلبگی خود را انجام دهیم و حکومت نیز کار خود را انجام دهد؛ واقعا شرایط این گونه بود و استثنایی هم وجود نداشت.

وی افزود: در آن زمان شخصیت‌هایی مثل آیت الله کاشانی از میدان سیاست و افکار عمومی مردم حذف شدند و حرکت امام (ره) سرکوب شد، اما در سال‌های بعد با همت، درایت و شجاعت امام و حضور یاران ایشان که مثل اصحاب امام زمان (عج) ذخیره شده بودند حرکت آغاز شد و این موج هر روز بلند و بلندتر شد، تا به ساحل رسید.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: در دوران طولانی تبعید، ارتباط ما با امام مستقیم نبود و مردم نیز ارتباط مستقیم با امام نداشتند و از طریق پیام‌های ایشان دلگرم می‌شدیم.

وی با بیان اینکه عمر مبارزه کوتاه بود، افزود: از سال 1342 تا 1357 مردم ما آگاه شدند و ما شاهد بودیم که مردم به میدان آمدند و همه چیز به هدف نزدیک تر شد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کلمات امام (ره) چه قبل از پیروزی انقلاب و چه بعد از آن، مهم‌ترین سرمایه ماست تصریح کرد: متاسفانه امروز به جای اینکه نسل نو را که هیچ از آن دوران خبر خوبی ندارد - جز آنچه از رسانه‌ها یا کتاب‌ها شنیده است - آشنا کنیم، به فکر افتاده‌اند دوباره امام (ره)‌ را از ذهن‌ها حذف کنند.

وی افزود: طبیعی است کشورهای استکباری که ضربه سنگینی از امام خورده‌اند انتقام بگیرند، ضمن اینکه بعدها در کشورهای دیگر مثل فلسطین و لبنان از تفکرات حضرت امام راه جدیدی پیدا شد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: افکار نورانی امام (ره) به همه جا رفت و بالاخره این نهضت به تدریج جهانی شد و حالا امواج آن به همه جا رسیده است و الان هم که استکبار خارجی این را می بیند در صدد است انتقام بگیرد.

وی ادامه داد: هر مسئله‌ای که فعلا در ایران اتفاق می‌افتد آن را به طریقی به گذشته ربط می‌دهند؛ آنها می‌گویند که گذشته، امام، روحانیت و تفکرات شیعی نیز این گونه بوده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: استکبار می خواهد از همه چیز انتقام بگیرد؛ آنها می دانند از کجا ضربه خورده اند و نگران این بودند که این ضربه کاری تر نشود.

وی افزود: تاسف بیشتر این است که در داخل کشور افراد ناآگاهی شاید با حسن نیت، به آنها کمک، و افکار حضرت امام را مطرود و مخدوش می‌کنند.


رئیس مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: ما نباید اجازه دهیم یک اشتباه تاریخی و داستان مشروطه احیا شود؛ البته دشمنان خارجی خیلی حرفه‌ای کار می‌کنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: گاهی کشورهای دیگر با کارشناسان کارکشته‌ای که عمدتا از ایران هستند حرف‌هایی را مطرح می‌کنند که می‌خواهند انتقام بگیرند.

وی افزود: دشمنان ما از کسانی که از ایران فرار کردند و از تیپ‌های فرهنگی، اطلاعاتی و نظامی بودند و با ایران آشنایی دارند استفاده می کنند و آنها با توجه به آشنایی که با ایران دارند و ارتباطاتی که برقرار می‌کنند تحلیل معکوس می‌کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: البته آنها در تحلیل‌های خود از ضعف های سیاسی و اقتصادی کمک می گیرند و از این سرمایه به گذشته نقد می‌زنند.

وی افزود: من فکر می کنم بقایای نیروهای پیشتاز به همراه نسل جدید که همان تفکر ما را دارند و یا به واسطه حضور در فضای انقلاب، بهتر هستند، وظیفه سنگینی داریم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: البته خود اسلام، امام زمان (عج)، ولایت و تشیع برای ما سرمایه فکری هستند اما حضرت امام (ره) یک نماد و یک نمونه بودند که نباید از آن غفلت کنیم.

وی افزود: درست مثل کسانی که از میوه‌های یک درخت پربار استفاده می‌کنند اما آهسته آهسته آن درخت را از بیخ می‌زنند و این اشتباه بزرگی است که دارد اتفاق می‌افتد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: ان شاء الله که هوشیار باشیم و بدانیم مسیری که  آمده‌ایم مسیر درستی است و این مسیر به صورت دیگری تعبیر نشود و افراد نورسیده نخواهند کار جدیدی را شکل دهند که از عهده آن بر نمی‌آیند.

وی افزود: البته ممکن است کار آنها با حسن نیت باشد اما بنای تازه‌ای را روی بنایی که تخریب می‌کنند می‌سازند و اشتباه می‌کنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: ان شاء الله با آگاهی بیشتر و به‌خصوص ما خبرگان که شاگردان مستقیم یا با فاصله کمتر غیرمستقیم امام راحل هستیم وظیفه سنگین خود را انجام دهیم.

وی افزود:‌ خوشبختانه کسی را مثل مقام رهبری در کشور داریم که ایشان خیلی بیشتر از همه درباره امام می‌دانند که تاثیر امام چه بوده و همیشه در کلمات روی آن تکیه دارند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن، حرفه ای کار می‌کند و ما هم باید میدان را با حرفه اطلاع رسانی درست تقویت کنیم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی اضافه کرد: ان شاء الله این وظیفه ای که بر عهده ماست درست انجام دهیم و از این موقعیت استفاده کنیم و از مسئولیت سنگینی که داریم شانه خالی نکنیم که اگر این گونه شود نمی‌دانیم که پیش خداوند چه جوابی بدهیم، اگر این میراث را درست به نسل بعد نسپاریم.

نمایندگان مجلس خبرگان رهبری پس از حضور در مرقد مطهر امام راحل و قرائت فاتحه بر مزار همسر و فرزند ایشان، بر سر مزار شهدای هفتاد و دو تن حاضر شدند و با قرائت فاتحه، یاد آنان را گرامی‌داشتند.

کد خبر 102311

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی