همشهری‌آنلاتین: فانوس دریایی بندر کلیولند اوهایو در اثر هوای به شدت سرد و وزش باد شدید در لایه‌های ضخیمی از یخ به گونه ای پوشیده شده است که نمی توان ذره ای از ساختمان اصلی را به چشم دید.

این تصویر یک کیک عروسی یا یک مجسمه یخی یا یک هتل یخی و یا قصر برفی نیست، این تنها یک فانوس دریایی در ورودی بندر کلیولند در اوهایو است که در تاریخ 16 دسامبر 2010 در لایه ای از یخ پوشیده شده است.

به گزارش مهر، هفته گذشته پراکندگی ذرات آب در هوا و دمای زیر انجماد منطقه، فانوس دریایی پیِرهد را به بستنی یخی بزرگی تبدیل کرده است که نگهبانان ساحلی را در نگرانی احتمال وقوع حادثه در خطوط ساحلی این بندر باقی گذاشته است.

چراغ این فانوس به همراه دیگر بخشهای ساختمان آن به طور کامل از یخ پوشیده شده و برای یک ماه به همین شکل باقی خواهند ماند.

دریانوردان این منطقه برای تردد در اطراف این بندر هشدارهای کافی را دریافت کرده اند با این همه به دلیل شرایط فصلی تقریبا تمامی عبور و مرورهای آبی این منطقه متوقف شده است. نکته خوشحال کننده درباره این فانوس دریایی این است که به دلیل خودکار بودن فانوس، فردی درون آن به دام یخها نیافتاده است.

وزش شدید باد و درجه پایین حرارت باعث شکل گرفتن این ساختار چند لایه و 20 متری یخی شده است. به گفته یکی از مقامات ساحلی اوهایو میزان حجم آب در این منطقه و آب و هوای خشن گاه ارتفاع آب را تا 2.4 تا 3 متر افزایش می دهد.

بسیاری بر این باورند که شدت سردی هوا و انجماد در سال 2010 در این منطقه استثنائی بوده و هرگز پیش نیامده که یخ بتواند کل بدنه ساختمان فانوس دریایی را به شکلی بپوشاند که ذره ای از بدنه اصلی دیده نشود و ساختمان شکلی مانند یک کیک تولد به خود بگیرد.

در حال حاضر هیچ برنامه ای به منظور زدودن یخها از بدنه فانوس دریایی چیده نشده است و احتمال می‌رود این فانوس دریایی تا ماه مارچ به همین شکل منجمد باقی بماند.

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

برچسب‌ها

۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۹:۳۳