شنبه ۲۷ آذر ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۵
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: مجید سعیدی عکاس ایرانی آژانس گتی ایمیجزآمریکا بعنوان برگزیده مسابقه عکس سال ۲۰۱۰ یونیسف انتخاب شد.

مجید سعیدی

به گزارش عکاسی زوم‌نیوز مجموعه مجید سعیدی در مورد زندگی پسر ۸ ساله‌ای بنام اکرم است که همراه با خانواده‌اش بخاطر شرایط جنگ از افغانستان خارج شده و به پیشاور پاکستان رفته است.

او که همراه با خانواده‌اش در پاکستان به جمع آوری زباله مشغول شده، در حین جمع‌آوری زباله بر اثر انفجار ناشی از برق گرفتگی دستانش را از دست داده است.

عکس برگزیده مجید سعیدی، یکی از سه عکس بهترین تصویرجهان در سال ۲۰۱۰ سازمان حمایت از اطفال سازمان ملل (یونیسیف) شد که خواهر ۶ ساله‌ اکرم به نام مینا را نشان می‌دهد که همراه با دوستش با دست مصنوعی برادرش بازی می‌کنند.

هرساله سازمان بین‌المللی یونسیف جایزه عکس سال یونیسف را به عکسها و مجموعه‌هایی که به بهترین شکل ممکن شخصیت و شرایط زندگی کودکان جهان را به شکل برجسته‌ای نمایش می‌دهد، اعطا می‌نماید.

مجید سعیدی عکاس ایرانی آژانس گتی ایمیجزآمریکا برگزیده مسابقه عکس سال ۲۰۱۰ یونیسف

این جایزه یکی از معتبرترین جایزه های تخصصی عکس محسوب می‌شود که هر ساله از میان تصاویر بهترین عکاسان جهان انتخاب می‌گردد.

جایزه عکس سال یونیسف دسامبر امسال در برلین اعطا می‌شود و امسال اد کاشی از آژانس VII، مجید سعیدی از آژانس گتی ایمیجز و جی‌ام‌بی آکاش از آژانس پانوس عکاسان برگزیده جهان شدند. همچنین از هفت عکاس دیگر تقدیر شده است.

کد خبر 123412
منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز