همشهری آنلاین: شبکه تلویزیونی نیل اسپورت با بیان این مطلب که نزول فوتبال ایران پس از حذف از صعود به جام جهانی آینده همچنان ادامه دارد، گفت:

 نزول تیم ملی ایران به آنچنان واقعیتی رسیده است که از تیم ملی بحرین چهار گل دریافت می‌کند.

به گزارش ایسنا؛ مفسر این تلویزیون پیروزی 4 بر 2 تیم ملی بحرین را یک پتانسیل روحی بالا برای این تیم در دیدار حساس روز شنبه آینده با عربستان سعودی بیان کرد و افزود: میلان ماچالا مربی کهنه‌کار چک که سال‌هاست در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس فعالیت می‌کند با هنر بازی‌خوانی خود بار دیگر فوتبال ملی ایران را متوقف و شکست سنگینی داد.

این مفسر افزود: ماچالا هیچ دیداری را تاکنون در مقابل تیم‌های ملی و باشگاهی ایرانی بازنده نبوده است. همچنین این تلویزیون در تحلیل دیگری از این دیدار گفت: تیم ملی فوتبال ایران بسیار سردرگم بازی می‌کرد و استراتژی مشخصی برای این دیدار نداشت. از سوی دیگر تلویزیون ورزشی عربستان سعودی با ابراز تعجب از شکست سنگین تیم ملی ایران در مقابل بحرین گفت: اگرچه تعدادی از بازیکنان مطرح تیم ملی ایران همراه این تیم به منامه نرفته بودند اما این واقعیت دارد که تیم ملی ایران همچنان از فوتبال پرقدرت خود در صحنه آسیا فاصله می‌گیرد.

مفسر این تلویزیون ادامه داد: بازیکنان کنونی تیم ملی ایران با ستارگان تیم ملی ایران در دهه 90 و آغاز قرن جدید فاصله بسیاری دارند. قدرت حفظ توپ و پاسکاری آنان به شدت کاهش یافته است و قدرت بدنی نیز در همین راستا به نازل‌ترین سطح خود در 20 سال گذشته رسیده است.

مفسر تلویزیون عربستان سعودی اضافه کرد: پیروزی روحیه‌بخش تیم ملی بحرین می‌تواند برای تیم ملی عربستان در روز شنبه مشکلاتی ایجاد کند. از سوی دیگر تلویزیون عمان نیز در گزارشی پیرامون این بازی گفت: ایرانی‌ها بار دیگر در منامه مقهور قدرت تیم ملی بحرین شدند.

مفسر تلویزیون عمان بازیکنان تیم ملی بحرین را بازیکنان با مشخصات فوتبال ماشینی توصیف کرد که با تفکرات مربی خود دست به شگفتی در زمین فوتبال می‌زنند.

تلویزیون سوریه نیز باخت سنگین ایران را در مقابل بحرین یک عقب‌نشینی دیگر درخصوص فوتبال در سطح آسیا برشمرد و گفت: فوتبال ایران از یک قدرت درجه یک به یک قدرت درجه دو در سطح آسیا نزول کرده است.

گزارشگر بحرینی دیدار تیم‌های ملی ایران و بحرین گفت: سطح قدرت بدنی و درگیری‌های نفر به نفر تیم ملی ایران کاهش یافته و هنگامی که مشخصا از این تیم فضا گرفته می‌شود، سردرگمی بر بازی بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران سایه می‌اندازد.

باخت تیم ملی ایران به بحرین همچنان در معرض توجه رسانه‌های عربی منطقه قرار دارد که اخبار آن متعاقبا اعلام می‌شود.

کد خبر 89290

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار