سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۷ - ۰۳:۵۱
۰ نفر

علی کهن‌نسب: شروع تحصیلی جدید فرصت مناسبی است تا بچه‌ها را با بازی‌هایی آشنا کنیم که با کمترین امکانات و فضا در زنگ ورزش و یا حتی در پارک و محل‌های مناسب آنها را انجام دهند.

   اجرای این حرکت‌ها و بازی‌های در ظاهر ساده، کمک زیادی به افزایش توان رقابتی و یادگیری حرکت‌های حرفه‌ای در ورزش خواهد کرد  در چند شماره دوچرخه در باره نوع بازی‌ها و حرکت ها خواهیم نوشت.

   بازی با طناب

   طناب‌بازی یکی از بازی‌های قدیمی است که طرفداران زیادی دارد. این ورزش به شکل‌های مختلف انجام می‌شود. در حال حاضر اکثر ورزشکاران، حتی قهرمان‌های المپیک و جهان، برای افزایش توان بدنی، قدرت پاها و استقامت و چالاکی، روزانه ده‌ها بار طناب می‌زنند.

   حرکت اول: طنابی متناسب با قدتان انتخاب کنید و دو سر آن را با دو دست خود بگیرید، با حرکت طناب به سمت جلو، پاها را جفت کرده و با حرکت دست طناب را از زیر پاهای خود، در حالی که می‌پرید، عبور دهید. این حرکت برای افزایش پرش، به خصوص در ورزش والیبال و تکواندو، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

   حرکت دوم: طناب را به دور یکی از پاها ببندید. در حالی که حرکت دورانی به طناب می‌دهید، باید پای مخالف را بلند کنید تا طناب از زیر آن رد شود. یک نفر به عنوان داور باید تعداد حرکت‌ها را بشمارد. این حرکت به افزایش قدرت پاها و همچنین تمرکز کمک می‌کند.

   حرکت سوم: دو نفر دو سر طناب را می‌گیرند، پیش از آن ارتفاع‌های مختلف با گچ‌ روی دیوار حک می‌شود، هر بار با پرش و انتخاب شما، درست مثل مسابقه‌های رسمی پرش ارتفاع المپیک، ارتفاع طناب بالاتر می‌رود. البته دو نفری که سر طناب را می‌گیرند باید طناب را طوری نگه دارند که در صورت برخورد پای پرش کننده به آن، طناب رها شود و به کسی آسیبی نزند.

   حرکت چهارم: بارها در مسابقه‌های دوومیدانی تنها حرکت کوچک یک سر یا سینه، قهرمان جهان و المپیک را مشخص کرده است. به همین دلیل در خط پایان دونده‌ها تمام سعی خود را می‌کنند تا سر و سینه خود را به سمت جلو خم کنند تا بخت خود را برای پیروزی افزایش دهند. حرکت ساده زیر کمک زیادی به افزایش این مهارت خواهد کرد.

از دو نفر از دوستانتان بخواهید تا دو سر طناب را در یک امتداد و ساده بگیرند. این خط پایان شماست. تا آنجا که می‌توانید با سرعت تمام به سمت طناب حرکت کنید و زمانی که به طناب رسیدید، هر دو دست خود را به سمت عقب به پرواز در آورید. به روی یکی از پاها تکیه کنید و در حالی که سروسینه را به سمت جلو می‌دهید از طناب عبور کنید. زیاد تمرین کنید، شاید شما هم روزی قهرمان شوید.

کد خبر 65694

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز