یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۷ - ۲۰:۵۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: مقامات اروپایی در مورد عوارض جانبی خطرناک ناشی از تزریق بوتاکس برای برطرف کردن چین و چروک صورت هشدار می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه  ماه‌ها پس از آنکه مقامات آمریکایی در مورد عوارض جانبی بوتاکس هشدار دادند، "سازمان دارویی اروپا" مستقر در لندن نیز گزارش داد تا ماه آگوست 2007 بیش از 600 مورد از عوارض زیان‌بار که بالقوه به این درمان زیبایی پرطرفدار مربوط بوده‌اند، را ثبت کرده است.  29 نفر ار این مصرف‌کنندگان بوتاکس مرده بودند.

 در آلمان "موسسه فدرال داروها و محصولات پزشکی" بیش از 210 گزارش از عوارض جانبی احتمالی ناشی از بوتاکس دریافت کرده است. در 5 مورد در آلمان استفاده از بوتاکس - دارویی که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان برای برطرف کردن چین و چروک پوست از آن استفاده می‌کنند - به مرگ مصرف‌کنندگان انجامیده است.

سم‌های بوتولینوم - از جمله با نام تجاری بوتاکس- در آمریکا و اروپا برای درمان عارضه‌های گوناگونی از گرفتگی یا اسپاسم عضلات پلک یا گردن تا برطرف کردن چین و چروک صورت و تعریق مفرط مورد تایید قرار گرفته است.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در فوریه گذشته در مورد عوارض جانبی وخیم استفاده از بوتاکس هشدار داده بود. [هشدار درباره یک داروی زیبایی پوست]

کد خبر 62135

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز