مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۷ - ۲۱:۱۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: تولیدکنندگان داروهای ضد سرفه و سرماخوردگی که بدو ن نسخه می‌‌توان آنها را تهیه کرد، با نصب برچسب‌هایی هشداردهنده به والدین توصیه می‌کنند که از آنها برای کودکان زیر 4 سال‌ استفاده نکنند

به گزارش خبرگزاری فرانسه انجمن فراورده‌های مصرفی مراقبت بهداشتی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: "تولیدکنندگان عمده این داروها داوطلبانه در حال الصاق برچسب‌هایی بر روی داروهای ضدسرفه و سرماخوردگی تولیدی خود هستند که بیان می‌کند" برای کودکان کمتر از چهار سال ممنوعیت مصرف دارد".

این بیانیه یک هفته پس از آن منتشر می‌شود که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرد در مورد سودمندی چنین داروهایی برای کودکان کم‌سن شاهدی وجود ندارد.

 اما سازمان غذا و داروی آمریکا علیرغم این اعلام، تصمیم گرفت این داروها را بلافاصله از بازار خارج نکند، چرا که نگران بود که والدین  شروع به تجویز داروهای سرفه و سرماخوردگی مخصوص بزرگسالان به کودکان کنند.

 برچسب‌های این داروها همچنان حاوی دستورات در مورد دوز دارو برای کودکان چهار ساله و بالاتر خواهند بود.

فراورده‌هایی که دارای برچسب‌های قدیمی هستند از قفسه‌های داروخانه‌ها و فروشگاه‌‌ها جمع‌آوری نخواهند شد، اما بتدریج در طول زمستان 2008 – 2009 با فراورده‌های حاوی برچسب‌های جدید جایگزین خواهند شد.

تولید‌کنندگان همچنین نوشته‌ای به برچسب فراورده‌های حاوی آنتی‌هیستامین خواهند افزود که به والدین هشدار می‌دهد که از آنها برای کمک به خواب کودکان‌شان استفاده نکنند.

 در ژانویه 2008 پس از اینکه FDA در مورد خطر جدی چنین داروهایی برای کودکان زیر 2 سال هشدار دارد، شرکت‌های دارویی در آمریکا بازاریابی برای این فراورده‌ها را در این گروه سنی  متوقف کردند.

FDA در حال حاضر در حال بررسی تاثیربخشی داروهای ضدسرفه و سرماخوردگی برای کودکان زیر 12 سال است، اما تصمیم‌گیری نهایی در این مورد ممکن است یک سال به طول انجامد.

کد خبر 65324

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار