رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند سه نفره سارقان زورگیر خبر داد و گفت: متهمان با ایجاد تصادف های ساختگی از ۲۰ مالباخته زورگیری کرده بودند.

دستگیری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه سوم‌پلیس آگاهی تهران بیان داشت: ساعت ۱۰ صبح هفدهم تیرماه یکی از شهروندان ضمن تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ خبر یک فقره زورگیری را در بزرگراه شهید چمران مسیر جنوب به شمال را اعلام کرد.

وی ادامه داد: با دریافت خبر، ماموران گشت کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد در محل حاضر شدند که شاکی اظهار کرد در اتوبان شهید چمران به سمت شمال با خودروی سراتو در حال تردد بودم که ناگهان یک دستگاه خودروی پراید با سه نفر سرنشین با خودروی من تصادف ساختگی ایجاد و هر سه نفر سرنشین از خودرو پیاده و اقدام به سرقت اموال شامل وجه نقد موبایل و ... کرده و پس از سرقت از محل متواری شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از تشکیل پرونده و ثبت شکایت مال باخته، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار دایره مبارزه با سرقت‌های خاص پایگاه سوم آگاهی قرار گرفت و در اولین اقدام با بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم دو نفر از سارقان به نام های یوسف و شهروز دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل می‌شوند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: پی‌جویی کارآگاهان حاکی از آن بود که این باند سرقت به‌صورت سریالی و پی در پی مبادرت به اعمال مجرمانه به شیوه خشن و به عنف می کنند. لذا از متهمان دستگیرشده تحقیق کردند که آنها با اظهاراتی ضد و نقیض سعی در کتمان حقیقت و گمراه کردن مسیر پرونده داشتند که پس از مواجهه با شواهد و مستندات، به بزه انتسابی با همدستی یکی از دوستانشان به هویت غفور اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه دستخال افزود: کارآگاهان در ادامه موفق به شناسایی مخفیگاه غفور واقع در محله فلاح شدند و پس از هماهنگی قضائی، وی را در یک عملیاتی ضربتی دستگیر و به اداره آگاهی منتقل کردند. وی نیز به جرم خود اعتراف کرد و اظهار داشت با همدستی دیگر اعضای باند بیش از ۲۰ فقره سرقت به شیوه و شگرد تصادف ساختگی و بعنف از شهروندان مرتکب شده است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه  در بررسی سوابق کیفری متهمان مشخص شد هر ۳ متهم دارای سوابق متعدد در خصوص سرقت به عنف و راننده از مسافر هستند، افزود: تا به حال ۱۰ تن از مالباختگان شناسایی شده‌اند و تحقیق درباره جزئیات پرونده ادامه دارد.

کد خبر 617168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار