انتشار خبر اتهام مفسد فی الارض بودن کیوان.الف به خاطر تجاوز سریالی به ۳۰۰ نفر از سوی افرادی خارج از پرونده، تعجب و واکنش‌های بسیاری در ۲۴ ساعت اخیر در پی داشته است.

كيوان امام وردي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اعتمادآنلاین، روز گذشته (دوشنبه۲۱ مهرماه) مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی مهمان سردار حسین ‌رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت بود و رئیس پلیس تهران در این دیدار ضمن تشریح عملکرد پلیس در ماه‌های اخیر به بیان جزئیاتی از ابعاد پرونده کیوان.الف نیز پرداخت.

سمیه رفیعی نماینده مردم تهران پس از این جلسه گفت: رئیس پلیس تهران در این جلسه اعلام کرد که متهم به تجاوز به بیش از ۳۰۰ دختر طی ۱۰ سال اعتراف کرده اما تنها حدود ۱۰ نفر حاضر شده‌اند با حضور در دادسرا و قرار گرفتن در برابر متهم او را شناسایی کنند.

به گفته یکی دیگر از نمایندگان تهران نیز پلیس موفق به کشف فیلم‌های سیاه از تجاوز به ۴۶ دختر جوان از مخفیگاه متهم شده‌ و رسیدگی به این پرونده و تلاش با هدف تشویق شاکیان برای مراجعه به دادسرا و پلیس و طرح شکایت از متهم ادامه دارد.

همچنین مشخص شد که عنوان مجرمانه متجاوز فساد فی‌الارض اعلام شده که حکم آن هم در قانون و جزای اسلامی اعدام است. اما اعلام این خبر از سوی یک نماینده مجلس که موضوع را از سوی یک نهاد انتظامی نقل کرده با اصول سیستم دادگاه و بازپرسی همخوانی چندانی ندارد.

شیما قوشه وکیل پایه‌ یک دادگستری هم که در این پرونده وکالت شاکیان را بر عهده دارد، از این اتفاق تعجب کرده و توضیح داد: وقتی خبر را به عنوان وکیل شاکیان، نه از سوی دادگاه که از طرف خبرنگاران و رسانه‌ها شنیدم، واقعا متعجب شدم. به همین دلیل امروز صبح به دادسرا رفتم و از بازپرس پرونده علت را جویا شدم.

این حقوقدان ادامه داد: مراتب اعتراضم را به بازپرس پرونده ابراز کردم و خوشخبتانه او هم قول پیگیری داد که در صورت ایجاد تخلف در این زمینه از سوی افرادی که خبر را به این شکل پخش کردند، پیگیری‌های لازم صورت گیرد. در واقع بازپرس پرونده هم تایید کرد که این اطلاعات محرمانه بوده و نباید در جایی پخش می‌شد.

کیوان.الف پس از آن تحت تعقیب پلیس تهران قرار گرفت که از اوایل شهریورماه در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر و اینستاگرام هشتگی با عنوان تجاوز خبرساز و جنجالی شد. برخی از دخترانی که به گفته خودشان قربانی تجاوز شده و جرات نکرده بودند شکایت کنند، حالا در فضای مجازی به بازگویی روایت‌های تلخی از لحظاتی که قربانی تجاوز شدند پرداخته بودند تا شاید از این طریق بتوانند متجاوز را رسوا کنند.

قاضی پرونده و پلیس بارها به قربانیان اعلام کرده‌اند که هویت‌شان محفوظ خواهد ماند و نیز هیچ اتهامی علیه آنها مطرح نخواهد شد و به این ترتیب حتماً برای شکایت به دادسرا یا پلیس امنیت مراجعه کنند، اما شاکیان زیادی هستند که هنوز شکایت‌شان را مطرح نکرده‌اند.

کد خبر 557055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار