ف. وقتی برای شکایت به پلیس مراجعه می‌کند، با کیوان الف روبه‌رو می‌شود. دیداری که به گفته‌ خودش سخت و پرفشار بوده است؛ «دو روز بعد از اینکه گرفتنش دیدمش. پلیس بهم نگفته بود که قراره بشینم جلوی اون آدم و در حضور بازپرس صحبت کنم. برای همین دیدار خیلی پرتنشی بود. خیلی بد نگاه می‌کرد، زل زده بود توی چشم‌هام و حرکات عصبی داشت...»

تجاوز

همشهری‌آنلاین - مریم لطفی: دو ماه از جنبش «Me too» به روایت زنان ایرانی گذشته است. از سکوت سنگین و چند ساله‌ای که به یکباره شکست و موج عظیمی از افشاگری‌ها را به همراه داشت. از بهت ناباورانه‌ای که گریبان خیلی‌ها را گرفت و البته برای متهم تجاوزهای سریالی حسابی گران تمام شد. حالا ماجرا جدی شده با اینحال، شاکیان پرونده کیوان الف می‌گویند که حتی در صورت اثبات جرم او در دادگاه، مخالف اعدامش هستند. 

ف. یکی از قربانیان پرونده‌ کیوان الف است. کسی که سه سال بار سنگین آزار جنسی را به تنهایی به دوش کشیده و در نهایت با به راه افتادن موج افشاگری‌ها، با بسیاری از زنان قربانی هم‌صدا شده و قفل سکوتش را شکسته است. ماجرایی که برای او در سال ۹۶ رقم خورده، اما آشنایی او با کیوان الف، به چندین سال قبل‌تر برمی‌گردد؛ «من ورودی سال ۹۱ دانشگاه بودم و از سال دوم، سوم کیوان رو می‎شناختم. البته اون موقع اون دیگه دانشجو نبود، اما تو محیط دانشکده رفت و آمد داشت. اون موقع من تو یه کافه کار می‌کردم، همزمان برادر کیوان هم اونجا همکار من بود، برادرش خیلی آدم موجهی بود و ما زیاد با هم صحبت می‌کردیم. خودش هم زیاد به کافه‌ ما می‌اومد. به من گفته بودن که برادرش و کیوان با هم زندگی می‌کنن. مدتی گذشت، هم درسم تموم شد و هم از کافه‌ای که توش کار می‌کردم اومدم بیرون. اما توی اینستاگرام من و کیوان همدیگه رو دنبال می‌کردیم. یه بار رفته بودم سفر، تو اینستاگرام بهم پیام داد و سر صحبت رو باز کرد. خیلی مودبانه گفت وقتی برگشتی یه قراری بذاریم و کافه‌ای بریم».

بعد از بازگشت ف. از سفر، قصه، ساز می‌شود؛ «وقتی برگشتم با ایشون قرار گذاشتم، رفتیم اکباتان قدمی زدیم و چای خوردیم و از هر دری حرف زدیم. میدونست که من با برادرش همکار و آشنا هستم، موقع خداحافظی گفت یه بار دعوتت می‌کنم خونه، شراب انداختم و بیا امتحان کن. هفت، هشت روز بعد، من رو دعوت کرد. ذهنیتم این بود که با برادرش زندگی می‌کنه و تنها نیست و خلاصه مهمونی گرفته. ساعت حدود هفت عصر بود، رفتم خونش و دیدم تنهاست. سراغ برادرش رو که گرفتم، گفت: «نه اونکه اینجا زندگی نمی‌کنه!» داشت شام درست می‌کرد و کلکسیون مشروب‌هاش رو بهم نشون داد. یه شیشه آورد و گفت این رو خودمون درست کردیم، امتحانش کن. خودش هم یه بهونه‌ای آورد و نخورد».

ف. تعارف کیوان الف را می‌پذیرد و بعد همه‌چیز رنگ فراموشی به خود می‌گیرد؛ «نیم ساعت بعد، حال عجیبی بهم داد. سرم گیج رفت و نمی‌تونستم از جام بلند شم، خیلی سنگین شده بودم. می‌خواست به من نزدیک شود، اجازه ندادم، اما من رو کشید برد تو اتاقش و ... تمام این‌ها تو ده دقیقه اتفاق افتاد. من خیلی شوکه شده بودم، رفتار بی‌ادبانه‌ای کرد و از اتاق رفت. من هنوز توی شوک بودم، اسنپ گرفتم و زدم بیرون. حتی نمی‌دونستم چه ساعتی از روزه. یادمه وقتی می‌خواستم سوار ماشین شم، انقدر که تلوتلو می‌خوردم سرم خورد به در ماشین. از اون لحظه به بعد دیگه هیچی یادم نیست».

بیشتر بخوانید؛

ف. می‌گوید هیچ وقت ادعا نکرده که کیوان چیزی در مشروب ریخته است؛ «از نظر خودم زیاده‌روی نکرده بودم، با اینحال حس می‌کنم اون حالم هم طبیعی نبود، چون هیچی از بعدش یادم نمیاد».

البته ماجرا ادامه دارد، کیوان الف بعد از این اتفاق دوباره به ف. پیام می‌دهد؛ «خودم رو مقصر می‌دونستم و فکر می‌کردم به قدر کافی از خودم محافظت نکردم. برای همین وقتی پیام می‌داد و می‌گفت می‌تونیم دوستای خوبی برای هم باشیم، برخورد بدی نداشتم. مدام تو پروسه‌ انکار بودم اما این رو هم بهش گفتم که هیچ اتفاق جنسی دیگه‌ای بین ما نمی‌افته. یکبار هم بعد از این ماجرا، من رو به کافه دعوت کرد، تنها هم نبود، یکی از دوستاش هم بود. اون روز هم کمی صحبت‌های معمول کردیم و تموم شد». 

این دیدار اما به مزاج کیوان الف خوش آمده و دوباره خواستار دیدار ف. می‌شود؛ «چند ماه بعد، خیلی مودبانه گفت خونه‌ش مهمونیه، خوشحال می‌شه منم برم. من فکر کردم جمع بچه‌های دانشکده‌ست. رفتم اما دیدم فقط خودشه با یه دختر و پسر دیگه که من نمی‌شناختمشون. اما اون شب رفتاراش عجیب بود، طوری بود که اون دختری که اونجا بود رو هم معذب می‌کرد، بازی جرئت و حقیقت راه انداخته بود و به همین بهونه چیزایی طراحی می‌کرد و می‌خواست به اون دختره نزدیک بشه. خیلی مشمئز کننده بود. من خیلی بدم اومد، احساس خطر کردم و تصمیم گرفتم برم. اون دختره هم ترسیده بود و قرار شد باهم بریم. اما کیوان عصبانی شد و گفت در پایین قفله و سرایدار خوابیده. من خیلی تعجب کردم گفتم، مگه کاخ سعدآباده؟! خیلی عصبانی شده بودم و دیگه داشت دعوا می‌شد که در رو باز کرد و ما رفتیم. این آخرین باری بود که باهاش در ارتباط بودم».

ف. روزهای زیادی بعد این ماجرا از سر گذرانده تا عاقبت پذیرفته چه اتفاقی برایش افتاده است؛ «واقعا من یه بازه‌ زمانی رو فراموش کردم، برای همینه که فکر می‌کنم «شاید» داروی بیهوشی ریخته بود توی مشروبم. خیلی طول کشید تا من موضوع رو بپذیرم و باور کنم؛ حدودا یک سال. بعد هم سعی کردم فراموش کنم تا همین چند وقت پیش که این جریانات راه افتاد».

او از حال و هوای دو ماه پیش می‌گوید؛ از روزهایی که زنان ایرانی روایت‌گر جنبش «می‌تو» شدند؛ «اولش که این جریانات شروع شد، من سربسته یه توئیتی کردم، اما ترسیدم که اسم این آدم رو بیارم و خودم متهم شم. اما وقتی دیدم یه سری آدم دارن عینا همون چیزی که من تجربه کردم رو میگن، فکر کردم الان سه سال گذشته، اگه من همون موقع می‌گفتم ممکن بود ده نفر قضاوتم می‌کردن، اما می‌تونست به گوش پنج نفر دیگه هم برسه و این اتفاق برای اون‌ها نیفته. احساس گناه کردم که سکوت کرده بودم. وقتی تصمیم گرفتم موضوع رو علنی کنم، دیگه قضاوت دیگران برام مهم نبود».

اما هراس خیلی از قربانیان در این مواقع، اطلاع دادن به خانواده است؛ هراس از سرزنش تا طرد شدن که البته خوشبختانه ف. این حالات را تجربه نکرده است؛ «الان به جز پدرم تمام اعضای خونواده‌م ماجرا رو می‌دونن. اونم مادرم صلاح میدونه که چیزی بهش نگیم وگرنه من مشکلی ندارم. زمانی که این اتفاق افتاد من تنها زندگی می‌کردم و رابطه‌م با خانواده حداقلی بود و حتی خیلی خوب هم نبود. می‌تونستن بگن چون از ما جدا بودی این اتفاق‌ها برات افتاد، اما این حرف‌ها رو نزدن. من رو سرزنش نکردن اما این احساس رو بهم دادن که نذاریم بقیه بفهمن، آبرومون می‌ره. البته فکر می‌کنم این حداقل چیزیه که می‌تونه پیش بیاد».

با اعدام مخالفم

اما روزهای سختی تمامی ندارد و ف. وقتی برای شکایت به پلیس مراجعه می‌کند، با کیوان الف روبه‌رو می‌شود. دیداری که به گفته‌ خودش سخت و پرفشار بوده است؛ «دو روز بعد از اینکه گرفتنش دیدمش. پلیس بهم نگفته بود که قراره بشینم جلوی اون آدم و در حضور بازپرس صحبت کنم. برای همین دیدار خیلی پرتنشی بود. خیلی بد نگاه می‌کرد، زل زده بود توی چشم‌هام و حرکات عصبی داشت. یکم ترسیده بودم چون واقعا شرایط بدی بود».

با تمام این اوصاف و تحمل رنج سه ساله، ف. با اعدام کیوان الف مخالف است؛ «من به صورت کلی با مجازات اعدام مخالفم، از گرفتن حق حیات از یک آدم مخالفم. وقتی هم که خواستم شکایت کنم، وکیلم بهم گفت اونم مخالف اعدامه، اما به هر حال در صورت اثبات جرم، احتمال اعدام هم وجود داره. من با علم به این موضوع شکایتم رو مطرح کردم. اما وقتی این موضوع مطرح میشه و برای اولین بار قانون بهش وارد میشه، موقعیتیه که به‌راحتی نمیشه نادیده‌ش گرفت. اگه هدفت این باشه که بخوای یه تاثیری تو این جریان بذاری، این موقعیت بهترین زمانه. باید جلوی این ماجرا یه جایی گرفته می‎شد. اولویت من این بود که اولا این آدم و بعد افراد دیگه تو موقعیت مشابه نتونن به دیگران آسیب برسونن. من مخالف اعدامم اما چاره‌ای هم نبود، ما باید این راه رو می‌رفتیم». 

اما او به مواجه‌اش با پلیس هم اشاره می‌کند: «وقتی رفتم پیش پلیس، با اینکه گفته بودن خطری ما رو تهدید نمی‌کنه باز هم اعتماد کامل نداشتم. به نظرم بقیه هم همین احساس رو داشتن. من از روی ناچاری به مرجع قانونی پناه بردم چون چاره‌ دیگه‌ای نداشتم. اگه انتخاب دیگه‌ای داشتم شاید این کار رو نمی‌کردم. البته برخوردشون خوب بود. ضمن اینکه بازپرس پرونده هم به طور عجیبی فرد حمایتگریه و فعلا ماجرا داره خوب پیش می‌ره».

کد خبر 557265
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 105
 • نظرات در صف انتشار: 5
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد RO ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
  با این شرح میشه گفت این دختر به اون پسر تجاوز کرده... رفته تنهایی اونجا شراب خورده تلوتلو خورده خوب معلومه که پسره باید اونها در این وضعیت ببره تو اتاق... بعید به نظر میرسه چنین دختری در اون شرایط راضی به این کار نبوده باشه. شکایتش بی معنیه.
  • US ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
   4 0
   شما که ساکن یک کشور اروپایی مثل رومانی هستی٬‌ اگر هر زنی با یک مرد در جایی تنها باشه و شراب بنوشه٬ قانونا اون مرد حق ارتباط جنسی با زن رو پیدا می کنه؟ این مرد اگر این قدر بی اختیار بوده که نمی تونسته خودش رو کنترل کنه پس نباید هم با زنی تنها می بوده. در هر جای دنیا که باشه اسم این کار تجاوز جنسی هست و جرم کیفری داره. آفرین به این خانم که در یک جامعه ی سنتی جرات اعتراف به اشتباه خودش رو داشته.
  • حامد IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
   1 1
   شرمت باد!
  • عاطفه IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   2 1
   خیلی حرفتون بی معنیه،یه مرد باید اونقدر مرد باشه که وقتی دختر مردم حتی در بدترین حالت هم بود تا اجازه خودش نباشه بهش دست نزنه و اینکه حمایتگر باشه.
  • ادم IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   1 1
   اگه یکی دو مورد بود حرف شما صحیح بود ولی این فرد متجاوزه چون یکی دو تا ۵ تا ۱۰ تا نبوده که. ۳۰۰ تا بوده!!!!!!
  • سینا IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   0 7
   من کاری به این چیزها ندارم مهم اینه که با رضایت برای خوردن مشروب رفتن خونه یک فرد غریبه وباقی ماجرا برای همشون کاملا متصور هست که چه خواهدشد؟وحقش مجازات نیست مگر اینکه از فیلمهایی که گرفته قصد سواستفاده داشته باشه که بعید میدونم.رهایش کنید.
  • IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   1 1
   میشه گفت دخترخانوم اینجا سادگی کرده اما نمیشه گفت او به پسر تجاوز کرده. نه این درست نیست.
  • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   9 0
   دختره هر چی بوده موافق رابطه جنسی نبوده و این یعنی تجاوز اینو بفهمید!
  • IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   1 1
   تو خودت متجاوزی، فقط قربانیات هنوز جرات نکردن چیزی بگن. هر دختری مشروب خورد باید بهش تجاوز کرد؟ اون عوضی تو مشروب داروی بی هوشی ریخته بوده تا بتونه تجاوز کنه، خودش هم گفته، اون وقت تو ازش دفاع میکنی؟ اینقدر مردا بی ارزش و پست هستند؟
  • ممم IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   2 0
   شمابراچی همه چیوروگردن‌اون‌دختربدبخت میندازی وقتی ی پسره اشغاله هرزه که به جزاین دختربه ۳۰۰نفردیگه تجاوزکرده بازم بایدتقصیرهاروگردن دختربندازی معلومه خودت اشغال تروهرزه ترازکیوان هستی
  • Zaraw IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   2 0
   ینی اینهمه دختر که بشون تجاوز شده هم گناهکارن؟! اون پسر لجن هم که هیچ... همین تصور های احمقانه ی شما باعث شده که اون دخترایی که مورد تجاوز قرارگرفتند از ترس اینکه خودشون گناهکار بشن شکایت نکنن و بزارن اون پسر کارهای کثیفش رو همینجوری ادامه بده
  • فاطمه IR ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   2 0
   چی میگی شما؟ کار این دخترخانم سبک و بد بوده والا غربیاشم با اون ادعای روشنفکری و 《اوپن مایندی》نمیرن خونه هرکسی مشروب بخورن، چه برسه به یه دختر با حیا ولی این دختر همچین اشتباهی کرده حالا، کسی جز یه حیوون میتونه به آدمی که حال عادی نداره تجاوز کنه؟ نه هرچقدر دختره کار سبکی کرده که دعوت یه پسرو از رو احساسات یا هرچی قبول کرده ولی تجاوز به حریم یکی دیگه یه حرف دیگه اس آقای محمد شما کار بد اون دخترو با تجاوز یکی کردید قبل از نوشتن نظرات این چنینی فقط به این فکر کنید که خدای نکرده فقط یه نفر فکر تجاوز تو سرش باشه و این حرف شما قوت قلبی باشه براش به مثابه یه تشویق، که دختره چون با پای خودش اومده و مشروبم خورده پس حقشه بهش تجاوز بشه! خواهشا قبل از حرف زدن همه جوانب و عواقب سخنگوی رو بسنجید!
  • زینب GB ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   3 0
   چون مست شده باید بهش تجاوز کنه؟ باید آخه؟ حداقل میگفتی احتمال داره. نه خیر هیچ مجوزی به اون آدم برای تجاوز نمیده.تبصره دوم ماده ۲۲۵: «هرگاه کسی با زنی که راضی به زنای با او نباشد، در حال بی هوشی، خواب یا مستی زنا کند، رفتار او در حکم زنای به عنف است.(اصطلاح تجاوز تو قانون زنای به عنفه) در ضمن در مورد اکثریت قربانیا همین روش مشروب و.. پیاده شده یه سریم ادعا دارن تو مشروبشون قرص ریخته چون حال عجیبی بشون دست داده که نمیتونستن هیچ مقاومتی کنن.
  • سابقی IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   0 5
   دقیقا همینه اصن چه معنی میده یه دختر بعد از اولین دیدار با یه پسر بره خونش و بعدش مشروب بخوره چ تجاوزی چ کشکی کرم از خود دختره بوده
  • دکتر IR ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   0 1
   پس با این حساب پسره یه چیزی هم طلبکاره
  • IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   3 0
   خوب تو قاضی نیستی مگرنه یه گل افتخارم مینداختی گردن پسره بااین قضاوتت
  • IR ۰۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   2 0
   اعدامش کنید تا درسی برای امثال او باشد
  • ناشناس IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   1 2
   نمیدونم ولی ظاهرا هردو به یک اندازه مقصرند آخه کسی که راضی به خوردن شراب میشه ‌دیگه نیازی به داروی بیهوشی نداره.تمام کسانی که بااین آقاهمراه شدن خودشونم بی تمایل به این کار نبودن درواقع یه جورایی هم راضی بودن چون ظاهرا همه باپای خودشون وبه دلخواه وبدون فکر دعوتشو پدیرفتن .مقصر که حتما هست ولی اتمام اون دخترا هم بی تقصیرنیستن اگر قرار حکمی انجام بشه باید برا همشون باشه چون بازور وتهدید نبود وبه دلخواه اون دخترا بوده
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
  فکرنکنم همه شاکیان ازاعدامش صرفنظرکرده باشند،احتمالایک زدوبندی برای عدم اجرای اعدام وجودداره ویااینکه ایشون پارتی کلفتی داره که اعدامش نکنند،خواهش میکنم این روچاپ کنید!
  • مهسا IR ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   0 0
   پس اگر شرایط مشابه برای شما باشه شما هم موافق همین کاری!!!. بهتره این رو بدونی زمانی یک رابطه درسته و تجاوزی در کار نیس ک دو طرف، تاکید میکنم ،دو طرف ،کاملا از روی عقل خواستار رابطه باشن ن اینکه یک نفر با فریبکاری بخاد ب مقصودش برسه.این دختر رو فریب دادن.خواسته و میلش رابطه نبوده.
  • IR ۰۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   0 0
   به ماچه
  • IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   1 0
   حکم اش اعدامه پارتی چیه این وسط قانون برای این کثافتها یک تعریف دارد =اعدام
  • مجتبی IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   1 1
   امثال تو برای جامعه سم هستید امثال تویی که فکر میکنی باید بدون رضایت کسی بهش تجاوز کنی،امثال تو میشن کیوون برره ای،امثال تو ک فکر میکنن از اعتماد باید سواستفاده کنی و غذای مهمانان مسموم کنی و در بیهوشی تجاوز کنی
  • IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   0 0
   چرت نگو
  • AE ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   0 0
   حتما همینطوره
  • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   1 0
   اسکول ، گفته بعد از خارج شدن از خونه و موقع سوار شدن ماشین تلو تلو خورده ، یعنی بخاطر تجاوز پاهاش سست شده و نمیتونسته درست راه بره، اول مطلب را درست بخون بعد حرف بزن
  • IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   5 0
   چرنده تجاوز چه با دارو باشه چه با هرچیزدیگه ای تجاوزه خدا نکنه براتون پیش بیاد ولی یه ثانیه خودتون روبزارید جای اون دختر اشتباه رو هرکسی میتونه انجام بده واشتباه این خانم این بوده که به این پسر اعتماد کرده
  • IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   1 0
   موافقم چون حتی برای بار دومم رفته
  • IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   0 0
   افرین‌موافقم
  • زینب GB ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   1 0
   تجاوز مثل قصاص نیست که با رضایت شاکی اعدام نقض شه که میگین صرف نظر کرده این شاکی داره تفکرشو میگه. نه تا شاکی به شکل رسمی ثبت شکایت کردن همه‌شون با اعدام مخالفن پنج تاشونم بیانیه دادن که تو صفحه وکیل منتشر شده اینم به این معنی نیست که از شکایتشون صرف نظر کردن یا متجاوز رو بخشیدن فقط از نظر فکری با مجازات اعدام مخالفن میخوان به حبس طولانی مدت تبدیل بشه ولی اینکه چی میشه آخرش دیگه دست قاضیه
  • IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   0 0
   اخه یعنی چی خودت رفتی اونجا باعث فساد شدی اومدی شکایت کردی بعد تاره میگی نمیخوام اعدام بشه خب شاید اومد بیرون هزاران دختر مثل تو رو دوباره گیر انداخت
  • آرش IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
   7 0
   اینکه یه دختر ساعت7 شب بره خونه پسری که از قبل گفته بیا شرابی که درست کردمو امتحان کن واضحه که اشتباه محضه و این دختر چارچوبی واسه خودش نداره قبول.ولی پسری که با نیت قبلی دختری رو بکشونه خونه ،بهش مشروب بده تا از حالت عادی خارج شه و بعد ببرتش تو اتاق و هر بلایی میخواد سرش بیاره و این کارو با 300 تا دختر دیگه انجام بده این تجاوز نیست؟؟ از کی داری دفاع میکنی ؟ خیلی از دخترا به معنی واقعی ساده لوحن و این بخش زیادیش مربوط به تربیت شونه و تقصیر خودشون نیست سن و سالی ندارن و هنوز خیلی معصومن واقعا نمیدونن چه آدم های حیوون صفتی وجود دارن .از این حیوون ها دفاع نکنید
 • IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
  2 1
  فقط این یه نفر راضی به اعدام نیست .بقیه چی ؟؟؟؟چرا نوشتین شاکیان ؟؟؟
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
  3 0
  درسته قضاوت کار ما نیست ولی آخه چجوریه ؟تجاوزه بعد تو دوباره میری باهاش میگردی؟ یخورده عجیبه
 • IR ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 1
  جرمش مفسد فی الارض هست چه شاکیان بخواهند چه نخواهند اعدامش خواهند کرد قانون اجازه بازگشت اینجور ادمهای کثیف را به اجتماع نمیده و پرونده اش برای همیشه بسته میشه بعد فاجعه اینقدر بالاست که مشخصه با یک روانی بدتر از خفاش شب مواجهیم که اعدامش کردند
 • IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  5 1
  به هر حال هردو شون مقصرند از خوندن این جور مطالب بیزارم ولی باید بگم دوره بدی شده شیطان خیلی به ماها نزدیک شده
 • بهزاد IR ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 1
  باز هم به فکر آبروی نداشته متهم هستید که اسمش رو کامل نمی نویسید ؟
 • مسلم IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 1
  همه اینهارو میگن که موضوع اعدام رواز قانون حذف وتجاوز های متعدد روعادی سازی کنن .
 • IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 1
  اعدام نشه که دیگه ارزشی نداره.
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  1 3
  فقط اعدام برای افردای که جامعه رو به گند میکشن فقط اعدام مناسبه لطفا اعدامش کنید
 • پروانه IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 2
  بایداعلام شود چون هرروزبایکی پا میشه تعرض میکنه بعدآزادمیشود جامعه ناامن ترمیشود الان وضع اینطوره وای به حال اون موقع
 • AE ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  1 0
  خونه مردغریبه چکار میکنی؟
 • IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  2 0
  بااین توصیفات اون حکمش اعدام نیس
 • IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  دختران عزیز کشورم با شرکت در کمپین #نه- به-دوست-پسر یه کاری کنید که چنبن پسر های نامرد بیشعوری قدر شما را بدانندّ..
 • رامین IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  1 1
  هر مجازاتی جز اعدام برای چنین جرمی احمقانه است
 • لیلا IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  1 2
  این خانم میگه من فکر کردم تو مهمونی بچهای دانشگاه هم هستن یعنی توی این ۴ سال دانشگاه شما فقط با همین پسر ارتباط داشتی دوست دیگه ای نداشت که مطمعن بشه چرت و پرته میگه قرار شد دیگه ارتباط جنسی نباشه پس چرا باز رفتی به گپ زدن
 • دنیا IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  8 0
  چرا اعدام نشه ؟حرف مفت میزنی .متجاوز اعدام نشه دزد اعدام نشه قاتل اعدام نشه همه چیو به گند کشیدین
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  3 4
  واقعاخیلی متاسفم چه برای اینجوپسراوچه برای دخترهای بی حیایی که میرن خونه یه پسرغریبه وقتی یه دختربلندمیشه میره خونه یه پسرمجرداونم غریبه بایدمنتظرهمچین کاری هم باشه خداخودش به دادمون برسه
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  1 0
  فقط اعدام حق این کثافت هاست
 • AE ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  بایداعدام شه که درس عبرتی برای دیگران بشه،والااینجورجرمازیادمیشه یارومیگه اعدامم که نمکنن پس بزاربه این کارکثیف ادمه بدم،فقط اعدام تمام
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  همچین آدمهایی رونبایداعدام کرد بلکه بایدعقیمشون کرد بعدروپیشونیشون خالکوبی کرد فرستادبین مردم.
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  هزار بار اعدام هم کلمه...ولی خودختر هم مقصر است تا نکند دختر نازی پسر نکند دست درازی
 • شاکی ام IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 1
  حتما اعدامش کنید تا درس عبرتی بشه برای دیگران
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  2 0
  چرا باید دعوت به مهمونی پسره رو قبول کنه؟،واقعا دختره اینقد نادان بوده که.....
 • ناشناس IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  اعدامش کنین تا درس عبرت واسه دیگران بشه
 • IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  2 0
  بیشتر به یه سناریوی در جهت نه به اعدام است،
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  لایق اعدام است.
 • مقصر IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  تمام این ماجراها نشون میده خانوما مقصرند تنهایی رفتن خونه یک مرد مجرد نمیدونستن چه عاقبتی داره پقنی کسی با میل خودش میره خونه مرد مجرد دیگه اسمش تجاوز نمیشه که
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  2 0
  پسره ی کثیف وحیوون صفت،،،،دخترا هم نباید پا تو خونه ی یه مرد بذارن،،هر دو مقصرن
 • رضا IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  باید بیاریدش توی تلویزیون تاهمه این موجود کثیف وامثال اینو بشناسن وحبس ابد دربدترین زندان همراه باآشغالهای شبیه خودش!
 • IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  4 0
  علت اینک این خانوم با اعدام‌موافق نیس فقط اینه ک خودش رو هم‌مقصر میدونه،با خودش میگه خب چرا رفتی خونه ش ک لینجور بشه؟!!!!خب دختر خوب معلومه وقتی ی پسر شما رو دعوت میکنه ب خونه ش ،یعنی چی؟حالا چ موادبانه دعوت ونه چ خیلی راحت دعوت کنه!!!!!!!
 • محمدمعصومی گرگ زخمی IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  1 0
  انسان اگر دانا بود دوست و دشمن را شناخته و نشناخته خطر نمیکند
 • حمید IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  3 0
  اینا همه گند وکثافت شرابه که مست کرده یه عده سوء تغذیه ای رو.
 • گل IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  4 0
  خدا نگذره از اینجور پسرا
 • سعی IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  باید اعدام بشه درسی باشه برای دیگران
 • داود IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  طوبه گرگ مرگه این آدم آزاد بشه بازم ازاین جنایت ها میکنه اگربه زوروکلک تجاوزکرده باید عدام بشه
 • بی نام IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  8 0
  به نظرم دو طرف مقصر هستند. حتی تو کشور های غربی و بی دین هم می دونن اگه بری خونه پسر و بخوای نشروب بخوری بعدش چیه دیگه اینجا که ایران . خدا اخر عاقبت همه مون رو ختم بخیر کنه
 • حمید IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  1 1
  خودتون فک کنین یه دختر با دعوت دوس پسر بره خونه ای که نمیدونم کجاست تنها اونم به صرف مشروب .خب چنین اتفاقی اونجا دور از انتظار نیس وعادیه یه دختر پسر که روهوا هستن چنین اتفاقی عادیه ومن فک میکنم اون پسره خیلی هم مقصر نبوده وخلاصه اگه دختری وارد چنین رابطه ای بشه باید فکر اینجاهاشم بکنه
 • ملیحه IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  1 0
  کاری نداره ،اگر مخالف اعدام هست همین الان شکایتش رو پس بگیره و در گرفتن حق حیات از یک آشغال شریک نباشه
 • سیدعلی احمدی IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  3 0
  رفته خونه خالی . مشروب هم خورده . دیکه نیاز نبوده دارپی بیهوشی بهش بده . ی کم دارن دخترهای مثل این خانم کار خودشون رو توجیه میکنن . هر دختری میدونه بره خونه خالی چی در انتظارشه . اگه بدت اومد بود بار دوم چرا رفتی ‌. فک کردی بری پارتی آخر پارتی با دعای توسل تموم‌میشه؟؟؟؟
 • محمد IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  2 0
  اینکه از سوی یک قربانی گفته شده با اعدام مخالف این یعنی چه از سرترس ؛ که با فق سازگار نیست این آدم باید توسط قربانیان و خانواده سنگسار شود و بعد قطعه قطعه از اندام پایین به بالا
 • IR ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  1 0
  چرا بی خود نظر میدین معلومه ادمی که مشروب بخوره تلو تلو هم ممکنه بخوره خوردن مشروب و تلو تلو خوردن هرگز اجازه و حقه تجاوز به به فرد متجاوز رو نمید اینکه دختره راضی بوده یا نه اینو ما نمیدونیم اما چیزی که مشخصه اینه که کیوان تجاوز کرده
 • بی نام IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  6 0
  شما غرب زده هابجای اینکه کمپین را بیندازین مسلمونی جریان را تحلیل کنید تقیصیر این جور دخترها هم نادیده گرفته نشه
 • حسین کمال آبادی IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  3 0
  این زن خودش مستحق مجازات است
 • حسین IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  1 0
  این شخص پلید از در دوستی و رفاقت طعمه های خودش را انتخاب و برای خوش گذرانی خودش ؛ قربانیان ساده لوح را به چنگ می انداخته و تجربه چند ساله از شگردی که به خرج می داده یعنی تهیه فیلم در وضعیت بدن لخت و گفتن کارهای تجاوز انجام داده از سادگی زنان و دختران سوئ استفاده می کرده و زیادی باورش شده بوده که کسی نمی تواند شکایت کند و از پنهان ماندن داستان اعتماد شخصی بیشتری برای ارتکاب جرم بدست آورده بوده . این فرد باید در بیابان شهر توسط قربانیان و انسان های آزاد اندیش سنگسار و قطعه قطعه شود
 • نازیلا IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  سلام در وهله اول این که این جریانات راه افتاده ،خیلی تاسف بر انگیز هست که دیگه بهترین دانشگاه تهران هم که گاهی ها فکر میکنند ،آدم های خوب در اونجا درس میخونن زیر سوال میبرد و در قدم دوم اینکه همه دخترها خودشون با اگاهی می اومدن ،مجلس مهمانی که شراب باشه و ادم های دیگه ،به نظرتون اونجا چه کار میکنن؟؟؟‌ در واقع شراب خوردن خودش باعث گیجی میشه و از خود بیخود شدن . غیر ممکن دختری بدون اینکه بدونه داره کجا میره ،چه‌ اتفاقاتی قرار بیفته . در کل به نظر بنده اینها فقط یک جو روانی هست ، به این موارد نمیشه بگی تجاوز جنسی به دختران .
 • IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  2 1
  چرا این خانم بعد از اولین قرارش با کیوان که منجر به اون اتفاق شده اگر ناراحت و ناراضی بود چرا همچنان باهاش ارتباط داشته و حتی دوباره به خونه کیوان رفته. اگر از این کارش ناراحت بود مگه دیوانه بوده که دوباره به خونش رفته . توی این یک مورد که این خانم اصلا حقی نداره . برای بقیه ام خدا عالم است.
 • IR ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  3 0
  کارگردان محترم فیلم هیس، دخترها فریاد نمی زنند. بفرمایید دخترها به حرفتون گوش کردن و بی حیائی و بی آبروئیشون رو فریاد می زنن. خیالتون راحت شد؟ جرم این دختر کمتر از اون پسر نیست. خدا به پسرای ما رحم کنه با همچین به اصطلاح دخترهائی
 • Ario IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  فاسد باید اعدام بشه
 • محمدرضا IR ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  30 1
  اینکه فرزند مجرد با خانواده اش زندگی نکنه واقعا یه بدعت فساد انگیزه.
 • الهه IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  چرا باید اعدام شه؟!دختری که میره خونه پسر غریبه مشروب میخوره مسلما میدونه بعدش قراره چه اتفاقی بیفته
 • IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  22 0
  در هر صورت خود دختره هم آدم موجهی نبوده
 • IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  1 0
  می‌نویسید
 • IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  1 0
  سیصد بار باید اعدام شود
 • IR ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  به نظر من چنین افراد رو اگه جرمشون ثابت بشه باید بدون اتلاف وقت اعدام کنن تا دیگه کسی جرات نکنه همچین کاری بکنه
 • حدیثه IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  چی چی رو شکایتش بی معنی طرف میگه هیچی حالیش نبوده در این صورت تجاوز به حساب میاد
 • M IR ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  به نظرم یه جای کار میلن
 • زهرا IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  3 0
  وقتی پسر به دختر شراب میده بخوره هدف دیگه معلومه چیه هدف شیطانی هست یعنی دختر این رو متوجه نشه عجیب هست دختر ها خودشون هم مقصرند
 • IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  به نظر من آدم بده این داستان دختر خانمه
 • علی IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  منم مخالف اعدام هستم اما این کفتار حقش بیشتر از یک بار اعدام هست آخه این خانمها با این بلایی که سرشون آمده چطور مخالف اعدامش هستن تجاوز به زور به دختر بیگناه حکمش اعدام هست تامام شد رفت
 • ح خ IR ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  0 0
  اول هر نوع خوردنی بنوشانی که عقل را ضایع میکند حرام است و دوم اینکه دختر خانمی که می دانسته که در آن منزل مجردی بساط شراب هست با چه جراتی پا به آن مکان می‌داشت گر اینکه یک سری اتفاقات بد را برای خودش قبول میکرد
 • زهره IR ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  1 0
  کلا یه دخترخانم نباید بره منزل یکی یا دو تا آقا، چون در ادامه معلوم نیست چی بشه..
 • مختار IR ۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  6 0
  تقصیر خانواده هاست دخترشان را ول می کنن از گفته رسول غافلند که فرموده دختروپسر مثل پنبه و آتش هستند والی آخر
 • دکتر IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  0 0
  چقدر پروووو هستید
 • باران IR ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  8 0
  از نظر شرعی میگن ۲نفر نامحرم نبایستی زیر یک سقف باشن قرار ملاقات اونم تو خونه؟؟؟؟؟ ....گیرم مهمونی هم باشه اصلا عاقلانه نیست تازه از قبل هم اشاره به مشروبات نموده بوده دیدار و آشنائی زمانی موجه و شایسته هست که همراه خواهری مادری بالاخره با اطلاع خانواده اونم اگه به قصد ازدواج باشه در یک محل پرتردد مثل کافی شاپ....اینا نه تو خونه؟؟؟؟ بالاخره قصد پلید داره که دخترها رو خونه دعوت میکنه از طرفی میگن آدم عاقل از یک سوراخ ۲بار گزند نمی بیند این خانم مجددا بعد از اون حادثه دوباره پاشوده رفته خونه یک پسر
 • IR ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  4 1
  مقصر اصلی روابط نادرست دختران بوده صد در صد خودشون مقصرند
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  5 1
  ب نظر من اینجوری نباید راجبش قضاوت کنیم اون ک دوس نداشته بهش تجاوز بشه لابد در حالتی هم بوده ک نتونسته از خودش مراقبت کنه
 • ناشناس IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  0 1
  دختری که با پاهای خودش می ره خونه پسری یا مردی مجرد باید احتمال هر اتفاقی و بده هر چیزی که براش پیش بیاد نمی شه گفت بهش تجاوز شده چون خودش خواسته
 • IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  7 1
  نمیدونم چرا هیچ کس نمیگه که خود این دختر ها به تنهایی ۹۹ درصد مقصر این ماجرا هستن، طرف که به زور اسلحه وارعاب اونا نبرده.
 • من IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  8 1
  ماجرای عجیبیه دختر خانمای عزیز خونه هیچ پسری با هیچ ناآشنایی تنها نباشید و دوری کنید امیدوارم دیگه اینطور اتفاقها نباشه
 • کاربر IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  3 1
  کسی که به خواست خودش شب رو رفته خونه یه پسر معلومه هیچی براش مهم نبوده. میگه فکر کردم برادرش هم خونه اس!! خب مثلاً برادرش بود امن تر بود؟؟ از کجا معلوم دوتایی بهت تجاوز نمیکردن؟؟؟؟ کسانی طالب حکم اعدام میشن که به زور و یا دزدیده شده باشند و بهشون تجاوز بشه. نه کسی که با پای خودش می‌ره خونه یه پسر
 • امین IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  8 1
  واقعا" مگه میشه دعوتت کنه شرابم بهت تعارف کنه بعدش جزء ۳۰ رو باهات تمرین کنه
 • مقدم IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  2 0
  طبق ارامش نسبی روایت گرقصه این دخترخانم انگارنه انگاراتفاق خاص براش افتاده ازجانب خانواده هم موضوع مشکل خاتمه یافته ست هیچگونه مشکلی متوجه اش نیست؟لذادخترخانم بااطلاع دقیق موضوع بارضایت کامل شخصی‌ وخانواده محترم اش پابه خونه مجردی کیوان الف گذاشته اند!!
 • ناشناس IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  9 1
  نمیخوام قصاوت کنم یا خدایی نکرده تهمت بزنم ولی وقتی یه خانم به خودش اجازه میده باپسررابطه داشته باشه ومشروب هم بخوره عاقبت همین میشه. ازماست که برماست متأسفانه
 • مقدم IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  1 1
  طبق نقل قول دخترخانم؟ایشان بااگاهی واطلاع ازوضیعت موضوع فوق پابه خونه مجردی کیوان الف گذاشت!؟

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار