راز قتل کارمند زن تأمین اجتماعی سیاهکل با دستگیری یک زن فاش شد.

الهام سرلاتی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شهروند، الهام سرلاتی روز سه‌شنبه اول مهر با سرویس محل کارش به میدان فرمانداری لنگرود رفت. او از آنجا به مقصد اَملَش خودرو را ترک کرد و بعد از آن دیگر هیچ خبری از او نشد تا اینکه جسدش در جنگل‌های دوهزار مازندران پیدا شد.

چندین روز پلیس به دنبال کشف راز این جنایت بود. زن جوان اصالتا املشی و ساکن لنگرود بود. خانواده الهام گم‌شدن او را به مأموران پلیس اطلاع داده بودند و تحقیقات برای یافتن ردی از زن جوان در دستور کار پلیس قرار گرفته بود. چهارشنبه ‌شب پلیس جسد او را در جنگل‌های مازندران کشف کرد، در حالی ‌که شواهد نشان می‌داد پول و طلاهای او سرقت شده است.

الهام سرلاتی کارمند سازمان تأمین اجتماعی سیاهکل بود و هر روز با سرویس اداره در میدان لنگرود پیاده می‌شد. او به گفته همکارانش زنی بسیار پرشور، مهربان و متین بود، هیچ‌کس از او بدی به یاد ندارد و همه او را با خوبی‌ها و سرزندگی‌اش می‌شناسند.

یکی از همکاران نزدیک الهام گفته بود: «الهام متولد سیزدهم تیر ‌سال ٦٦ بود؛ زنی پرشور، خوشرو و به‌شدت کاری؛ هیچ دشمنی‌ای‌ با کسی نداشت و همه او را دوست داشتند.

او از ‌سال ٩٢ به استخدام سازمان بیمه تأمین اجتماعی درآمده بود، لیسانس مهندسی کامپیوتر داشت و کارشناس امور درآمد تأمین اجتماعی بود. کسی با او اختلافی نداشت. الهام زیورآلات زیادی به همراه داشت؛ به همین دلیل احتمال می‌دهیم به خاطر سرقت آنها قربانی شده باشد. در هر صورت او آن روز به خانه پدر و مادرش در املش می‌رفت.»

همچنین یکی از بستگان الهام سرلاتی جزئیاتی دیگر از این ماجرای تلخ روایت کرده بود: «الهام با هیچ‌کس دشمنی‌ نداشت و وضع مالی خوبی هم داشتند؛ هم خودش درآمدش خوب بود و هم پدرش بازنشسته جهاد است و وضع مالی بدی ندارد. آن روز او طلای زیادی داشت، حدودا ٥٠‌میلیون تومان، به همراه گوشی موبایلش که دزدیده شده بود و فقط یک گردنبند چرمی که داخلش دعا بود در گردنش مانده بود. این گردنبند را از بچگی داشت و از روی همان هم توانستند او را شناسایی کنند. آن‌ طور که می‌دانیم هیچ تعرضی صورت نگرفته است و به احتمال زیاد برای سرقت چنین بلایی را سرش آورده‌اند.»

مظنونان زیادی در این پرونده بازجویی شدند، حتی شوهر الهام نیز به ‌عنوان مظنون بازداشت شد؛ اما باز هم سرنخی از این ماجرای هولناک کشف نشد.

تحقیقات ادامه داشت تا اینکه صبح دیروز خبر رسید که رد پای یک زن و مرد در این ماجرا پیدا شده است. درنهایت این زن دستگیر شد و ادعا کرد همراه همسر صیغه‌ای خود مقتول را از لنگرود به‌ عنوان مسافر سوار کرده و با دیدن طلاهای دستش به طمع افتاده و تصمیم به سرقت گرفته‌اند.

سرهنگ مسعود تقدیسی رئیس پلیس آگاهی استان مازندران با اشاره به دستگیری یکی از متهمان پرونده و رازگشایی از این جنایت گفت: «بر اساس ادعای این زن هیچ سابقه آشنایی و رابطه‌ای بین آنان با مقتول وجود نداشت و تنها با مشاهده طلاهای مقتول به این فکر افتادند.

آنها خودرو را به مسیر فرعی بردند و دست و پای زن را بستند، او را به قتل رساندند و طلاهایش را سرقت کردند. در حال حاضر نیز تحقیقات برای دستگیری همسر موقتش ادامه دارد.»

کد خبر 557483

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha