معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به نگرانی از شیوع ویروس کرونا در تهران گفت: خیلی رک و شفاف باید بگویم که در حال حاضر هیچ‌کدام از استان‌های کشور از این بیماری ایمن نیستند.

ایرج حریرچی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره موج سوم ایپدمی کرونا گفت: پیش‌بینی می‌کردیم با توجه به افزایش سفرهایی که در هفته اول شهریور در کشور رخ داد و افزایش ترددهای اجتماعی را شاهد بودیم، از هفته سوم و چهارم شهریور تا ۲ هفته افزایش موارد بستری و تا ۶ هفته افزایش موارد مرگ‌ومیر را در کشور داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در هفته اول شهریور حدود ۱۲ هزار و ۶۹۳ مورد مثبت بستری شده قطعی ابتلا به ویروس کرونا را در کل کشور داشتیم که این روند نزولی و در هفته دوم شهریور ادامه داشت و موارد قطعی به ۶۲۰۰ مورد رسید، افزود: متاسفانه در هفته سوم شهریور تعداد موارد بستری به حدود ۷۷۰۰ نفر رسید که نسبت به هفته دوم شهریور افزایش روند مبتلایان را نشان می‌دهد ضمن آنکه در هفته سوم هم دوباره نرخ مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کوویدـ۱۹ روندی افزایشی پیدا کرده است.

معاون کل وزیر بهداشت شروع فصل سرما و افزایش ترددهای اجتماعی به واسطه بازگشایی مدارس را از نگرانی هایی روزهای آینده دانست و توضیح داد: از مردم خواهش می‌کنیم همچنان از ترددهای غیرضروری خودداری کنند و شست‌وشوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتناب از تردد و تجمع را همچنان در دستور کار داشته باشند تا در فصل پاییز مشکل جدی نداشته باشیم.

نگرانی از شیوع دوباره کرونا در تهران

حریرچی در پاسخ به این سوال که آیا کشور با موج سوم شیوع کرونا روبه‌رو شده است، گفت: خارج از اسم‌گذاری، امیدواریم با توجه به تجربه‌های تلخ خردادماه (افزایش سفرها) و آمار بالای فوتی‌ها در مردادماه و همچنین نزدیکی به فصل سرما که مردم تمایل بیشتری برای در خانه ماندن دارند و در نتیجه احتمال انتقال ویروس بالا می‌رود، هوشمندانه عمل کرده و بتوانیم این وضعیت را به خوبی پشت سر بگذاریم.

وی افزود: هم‌اکنون بیشترین نگرانی ما از باب شیوع ویروس کرونا استان تهران است که به دلیل پایتخت بودن و افزایش بالای ترددها از سایر استان‌های کشور، به عنوان چهارراه تبادل بیماری کرونا در کشور تبدیل شده است ضمن آنکه در روزهای اخیر شاهد افزایش مبتلایان به کوویدـ۱۹ در استان‌های آذربایجان شرقی و قم نیز بوده‌ایم.

معاون کل وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که کدام استان‌های کشور هم‌اکنون در وضعیت خطرناکی قرار دارند، گفت: خیلی رک و شفاف می‌توان گفت که در حال حاضر هیچ استان کشور ایمن نبوده و رفتارهایمان باید در تمام استان‌ها، رفتارهای ایمن‌گونه باشد.

کد خبر 549585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار