سه‌شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
۰ نفر

یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان درباره شرایط تزریق واکسن آنفلوآنزا برای کودکان توضیح داد.

واکسن ـ کودکان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا ناطقیان فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان درباره شرایط دریافت واکسن آنفلوآنزا توسط کودکان گفت: هر سال کمیته کشوری آنفلوآنزا دستورالعمل کشوری جدیدی برای تزریق واکسن آنفلوآنزا اعلام می‌کند که دستورالعمل امسال نیز احتمالا طی این هفته به تصویب می‌رسد. در پیش‌نویس این دستورالعمل همچنان گروه‌های آسیب‌پذیر از جمله کودکان بین ۶ ماه تا ۵ سال‌تمام، ‌به ویژه آنهایی که به مهدکودک می‌روند، کودکان دارای بیماری زمینه‌ای مانند بیماری‌های نقص ایمنی، دیابت، بیماری‌های مغزی پیش‌رونده و... واجد شرایط دریافت واکسن آنفلوآنزا هستند.

وی با تاکید بر این‌که سن کودک برای دریافت واکسن آنفلوآنزا باید بیش از شش ماه باشد، افزود: کودک نباید حساسیت شدید به تخم‌مرغ داشته باشد و در دفعات قبلی دریافت واکسن نیز نباید حساسیت شدید یا عوارض عصبی از خود نشان داده باشد تا بتواند این واکسن را دریافت کند. کسانی که حساسیت شدید به تخم‌مرغ دارند یا نباید واکسن آنفلوآنزا دریافت کنند یا تنها در شرایطی ویژه در مراکزی خاص که توانایی کنترل شرایط و حساسیت پیش آمده را دارند اقدام به تزریق واکسن کنند.

ناطقیان با تاکید بر این‌که برای تزریق واکسن آنفلوآنزا به کودک باید از پزشک متخصص مشورت گرفت، توضیح داد: امیدواریم امسال عدالت توزیع واکسن آنفلوآنزا بهتر از سال‌های قبل اجرا شود و کودکان واجد شرایط در مرحله اول واکسن را دریافت کنند.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان درباره شرایط تزریق واکسن به کودکان گفت: معمولا تزریق نیمی از یک واکسن برای کودکان کمتر از ۳ سال کافی است، البته واکسن جدید برای امسال هنوز توزیع نشده است و باید دید توصیه کارخانه سازنده واکسن چگونه خواهد بود.

وی همچنین زمان طلایی تزریق واکسن آنفلوآنزا را برای کودکان در ماه مهر دانست.
 

کد خبر 547307

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی