یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: با شروع فصل پاییز و شیوع بیماری آنفلوآنزا وضعیت خطرناک‌تر خواهد شد به همین دلیل افراد دارای بیماری‌های خاص و کودکان زیر ۷ سال باید واکسن آنفلوآنزا بزنند.

تزریق واکسن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با نزدیک شدن به فصل پاییز و زمستان شرایط کمی برای همه خطرناک‌تر خواهد شد زیرا با وجود ویروس ناشناخته کرونا ما شاهد پیک ویروس آنفلوآنزا هم خواهیم بود و احتمال تداخل بیماری‌ها وجود دارد.

شروین شکوهی، متخصص عفونی، درباره علائم کودکان با جهش‌های مختلف ویروس کرونا توضیح داد: کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر بی‌علامت هستند و اگر ناقلان خطرناکی محسوب می‌شوند به دلیل این است که نمی‌دانند به کرونا مبتلا شده‌اند تا بتوانند خودشان را از دیگران دور نگه دارند.

او افزود: یک درصدی از کودکان هم به دلیل نداشتن علامت برخی افراد به کرونا مبتلا می‌شوند باید توجه داشت زمانی که تعداد مبتلایان زیاد شود، تعداد کودکان مبتلا هم بیشتر خواهد شد.

این متخصص عفونی گفت: با شروع فصل پاییز و شیوع بیماری آنفلوآنزا وضعیت خطرناک‌تر خواهد شد زیرا نمی‌دانیم زمانی که ویروس ناشناخته کرونا با آنفلوآنزا همراه شود، چه شرایطی را ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل در حال حاضر افراد دارای بیماری‌های خاص به خصوص کسانی که احتمال مبتلا شدن آنها به بیماری آنفلوآنزا زیاد است باید واکسن آن را به موقع بزنند.

شکوهی افزود: کودکان زیر ۷ سال (۶ ماهه تا ۷ سال) گروه پرخطر محسوب می‌شوند و باید واکسن بزنند.

او با اشاره به خستگی کادر درمان توضیح داد: بسیاری از پزشکان نیاز دارند که مدتی استراحت ونفس تازه کنند تا بتوانند با انرژی بیشتری برای روزهای آتی خودشان را آماده کنند. اگر تعداد بیماران همین‌طور افزایش پیدا کند حتما کادر درمان فرسوده خواهند شد همچنین احتمال استهلاک و خرابی دستگاه‌ها هم وجود دارد و ممکن است زمان کافی برای ترمیم و تولید دستگاه‌ها وجود نداشته باشد و ما شاهد از دست رفتن عزیزانمان باشیم.
 

کد خبر 549083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی