مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و داروی ایران گفت: واکسن آنفلوآنزا با برندهای معتبر اروپایی از اواخر شهریورماه در داروخانه‌های سراسر کشور توزیع می‌شود.

واكسن آنفلوآنزا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، حیدر محمدی اظهار کرد: واکسن آنفلوآنزا بیش از هر سال و حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون دوز از برندهای معروف از جمله هلندی و فرانسوی خریداری شده و از اواخر تابستان در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

او گفت: قرار است توزیع این واکسن به مردم با کد ملی باشد و به هر کد ملی یک واکسن فروخته شود. نیازی هم به نام‌نویسی نیست و مردم با مراجعه به داروخانه و ارائه کارت ملی و پس از ثبت کد ملی آنها در سیستم، می توانند واکسن آنفلوآنزا را دریافت کنند. البته به شرط اینکه این تصمیم تغییری نکند.

مدیر کل دارو سازمان غذا و دارو ادامه داد: توصیه وزارت بهداشت این است که فقط گروه‌های پرخطر یعنی افرادی که به علت شغل خود بیشتر با بیماران سر و کار دارند، زنان باردار، افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند و سالمندان واکسن آنفلوآنزا را بزنند و بقیه مردم نیازی به تزریق این واکسن ندارند. البته حدود ۲.۵ میلیون دوز از واکسن آنفلوآنزای وارداتی برای توزیع در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی در اختیار معاونت بهداشتی وزارت بهداشت قرار می گیرد.

پیش از این محمدرضا شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو نیز پیش از این اعلام کرده بود: با توجه به اینکه امسال اکثر مردم به علت اپیدمی کرونا ماسک می زنند و دست های خود را مرتب می شویند و حتی با الکل ضدعفونی می کنند، پیش‌بینی این است که شیوع آنفلوآنزا کمتر از سال‌های گذشته باشد. با این حال امسال ۴ تا ۵ برابر سال‌های گذشته واکسن آنفلوآنزا وارد کشور می‌شود.

کد خبر 546287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار