فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: یکی از دلایلی که نگرانی بازگشایی مدارس را دوچندان می کند، افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.

کرونا زندگی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، علیرضا زالی گفت: استان تهران از لحاظ اقتصادی نسبت به سایر استان‌های کشور پرجمعیت است. حدود ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در این استان سکونت دارند. از طرفی پدیده سکونت‌های غیررسمی در این استان بسیار شایع است. به طوری که ۱۲ تا ۱۳ درصد شهروندان در سکونتگاه‌های غیررسمی زندگی می‌کنند. این افراد وضعیت بهداشتی ضعیفی دارند و کنترل بیماری‌ای مثل کرونا در این مناطق به مراتب سخت‌تر است.

زالی با اشاره به اینکه روزانه یک میلیون نفر به صورت شناور در ساعات آغازین روز به تهران وارد و در ساعات واپسین روز از تهران خارج می‌شوند، افزود: نکته حائز اهمیت این است که روزانه ۴۰۰ هزار خودرو فقط از استان البرز وارد تهران می‌شوند. همچنین حاشیه‌نشینی، سکونت اتباع بیگانه و سکونت اتباع بیگانه فاقد کارت اقامت در تهران بیشتر از سایر استان‌ها مشاهده می‌شود.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران عنوان کرد: درحال‌حاضر که مشاغل آموزشی فعالیتی ندارند، روزانه ۸۵۰ هزار نفر از مترو و ۸۰۰ هزار نفر از اتوبوس استفاده می‌کنند و حدود ۷۵ هزار تاکسی تحت پوشش اتحادیه تاکسیرانی مشغول به خدمت رسانی هستند. یکی از دلایلی که نگرانی بازگشایی مدارس را دوچندان می‌کند، افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.

زالی با تاکید بر اینکه کنترل بیماری در تهران دشوار است، جمعیت ۹۶۰ هزار نفری منطقه ۴ شهرداری را که معادل ۱,۵ برابر جمعیت استان ایلام است، به عنوان تنها یکی از مناطق استان تهران، مصداق این دشواری خواند.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با اشاره به چالش‌های حوزه دارو و تجهیزات در مواجهه با بحران کووید ۱۹ عنوان کرد: فعالان در این حوزه‌ها در طول سال‌های اخیر به علت تکانه‌های متفاوت، با شرایط شکننده اقتصادی به استقبال کرونا رفتند. اوج گرفتن تحریم‌ها، افزایش قاچاق، نوسانات ارزی و مشکلات گمرکی امنیت اقتصادی را در درازمدت با چالش روبرو کرده بود.

وی در خصوص آغاز موج سوم در آینده‌ای نزدیک و گسترش بیش از پیش این بیماری در پاییز امسال هشدار داد.

کد خبر 545675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار