وزیر آموزش و پرورش، آخرین وضعیت بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید را تشریح کرد.

گزارش تصویری امتحانات نهایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی امروز در نشست با خبرنگاران در آستانه آغاز سال تحصیلی، گفت: هیچ دانش آموزی نباید از تحصیل محروم شود. متعهد هستیم آموزش را به همه دانش آموزان صرف نظر از موقعیت ها و دسترسی که دارند ارائه دهیم و این کار را انجام خواهیم داد. نکته دوم آموزش حضوری است. در تمام دنیا اصل بر آموزش های حضوری است زیرا هیچ آموزشی جایگزین آموزش حضوری نخواهد شد.

حاجی میرزایی ادامه داد: ارتباط و تربیت اجتماعی دانش آموزان با هیچ روش دیگری قابل جایگزینی نیست و تنها چیزی که حضور را محدود می کند قواعد بهداشتی است وگرنه ارتباط چهره به چهره معلمان ارجحیت دارد به ویژه در دوره ابتدایی که تربیت اهمیت ویژه ای می یابد.

مراقبت از سلامت دانش‌آموزان مهم‌ترین اصل

وی با بیان اینکه سال قبل دو سوم دوره آموزش طی شده بود که مدارس تعطیل شد و معلمان دانش آموزان خود را می شناختند گفت: اما امسال اصل بر این است که ارتباط با معلم برقرار شود  و آشنایی بین معلمان و دانش آموزان ایجاد شود.

وزیر آموزش و پرورش بر مراقبت از سلامت دانش آموزان تاکید کرد و گفت: حداکثر مراقبت را به عمل خواهیم آورد. مدارس آگاه شده اند و دستورالعمل ها ابلاغ شده است. تلاش می کنیم محیط مناسبی را فراهم کنیم و خانواده ها باید مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: یک اصل مهم فعال بودن مدرسه است. اختیارات ویژه ای به شورای مدارس داده ایم که می توانند در چارچوب ضوابطی که برای آنها تعیین کرده ایم آموزش را ادامه دهند. امسال معلمان نقش متمایزی دارند.اکنون با شرایط متفاوتی روبه رو شده ایم و خلاقیت و ایده های نو جایگاه مهمی دارد.

مرور برنامه های آموزشی با خانواده ها

حاجی میرزایی به ارتباط بین خانه و مدرسه و نقش خانواده ها نیز اشاره کرد و گفت: سال های قبل خانواده ها با آسودگی خاطر بیشتری فرزندشان را به مدرسه می سپردند اما امسال حساسیت بیشتر است و درخواست می کنیم خانواده ها در تمام ایام در کنار مدارس باشند. به مددارس گفته ایم برنامه های آموزشی را با خانواده ها مرور کنند و برای آنها توضیح دهند که می خواهند چه کنند.

آغاز آموزش‌های تلویزیونی از ۱۵ شهریور

 وزیر آموزش و پرورش همچنین به نقش بی بدیل رسانه ها اشاره کرد و افزود: انتظار هست خود دانش آموزان هم با جدیت بیشتر امر آموزش را دنبال کنند. رسانه ملی نیز به عنوان شریک آموزش در کنار ماست و جایگاه مهمی دارد. در نقاطی که دسترسی اینترنت وجود ندارد تلویزیون می تواند آموزش های لازم را در اختیار دانش آموزان قرار دهد. از ۱۵ شهریور برنامه های آموزشی تلویزیونی شروع می شود. ایران باید سراسر مدرسه بشود.

رونمایی از شاد جدید؛ سه روز دیگر

حاجی میرزایی افزود: مدرسه تلویزیونی می تواند همه خانه ها را به مدرسه تبدیل کند. محتوای کلیه دروس در تمام مقاطع تحصیلی را تولید کرده ایم که هم روی شبکه شاد بارگذاری می شود و هم در اختیار خانواده ها و معلمان و دانش آموزان قرار می گیرد.

وی به توسعه ظرفیت های شبکه شاد اشاره کرد و گفت: روز ۵شنبه شبکه شاد با ظرفیت های جدید رونمایی خواهد شد.

گروه‌بندی دانش‌آموزان برای رعایت فاصله گذاری فیزیکی

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به تجارب آموزشی کشورهای دنیا افزود: ما روش های تلفیقی را مدنظر قرار دادیم. کلاس ها حضوری برگزار می شوند البته اگر مساحت کلاس و مدرسه به گونه ای باشد که فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود باید گروه بندی کنیم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی دانش آموزان گروه بندی می شوند و ورود و خروج و حضورشان در قالب گروه های مختلف خواهد بود. کل محتوای آموزشی مورد بازبینی قرار گرفته و دروسی که باید الزاما حضوری آموزش داده شود مشخص شده و آنها که تمرین و تکرار است به بخش غیرحضوری منتقل می شود.

حاجی میرزایی افزود: امیدواریم با اقدامات انجام شده هیچ دانش آمزوی از آموزش محروم نباشد و این تضمین آموزش و پرورش برای همه مردم است.

۳۵ درصد مدارس حضوری تدریس می‌کنند

وی درباره تعداد و شمار مدارسی که آموزش آنها در کشور به صورت غیرحضوری خواهد بود؟ اظهار کرد: ۳۵ درصد مدارس ما که تعدادشان کمتر از ۵۰ دانش آموز است و می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی فاصله را رعایت کنند، کلاس ها طبق روال عادی برقرار است.

وی افزود: اما در مورد بقیه مدارس، بحث آموزش حضوری منتفی نیست و اصل بر حضوری بودن آموزش ها است. درباره ۶۵ درصد مدارس باقی مانده باید گفت در جایی که تعداد دانش آموزان به گونه ای باشد که رعایت فاصله ممکن نباشد ناگزیر هستیم کلاس ها را حضوری برگزار کنیم اما در قالب گروه بندی های متفاوت که برخی روزهای فرد و برخی روزهای زوج به مدرسه بیایند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه در همه مدارس سراسر کشور اصل بر برگزاری حضوری است مگر اینکه رعایت پروتکل ها تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نباشد گفت: برنامه ریزی های جزئی به مدارس واگذار شده که متناسب با وضعیت تصمیم گیری می کنند و فعالیت آموزشی را آغاز می کنند.

سال تحصیلی برای کلاس اولی‌ها

وی در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا درباره حضور کلاس اولی ها در مدرسه گفت: کلاس اولی ها اهمیت ویژه ای برای ما  دارند و تاکید ما بر این است که حتی اگر شده به صورت محدود و دونفر دونفر حتما باید به همراه خانواده به مدرسه بروند و با معلم خود آشنا شوند. جریان آموزشی اتکای بیشتری بر حضور در کلاس ها دارد.

تابع تصمیمات ستاد کرونا هستیم

حاجی میرزایی با بیان اینکه به عنوان یکی از اعضای ستادملی کرونا در کمیته آموزشی و کمیته اجتماعی و امنیتی حضور فعالی در تصمیم گیری ها داریم گفت: هرتصمیمی که در ستادملی کرونا اتخاذ می شود ما در آن حضور داشتیم و دیدگاه های خود را مطرح کرده ایم و آموزش و پرورش بر آنچه تصمیم گرفته شده توافق داشته است.

وضعیت آموزش‌ها در حاشیه شهرها

حاجی میرزایی  درباره روند آموزش در حاشیه شهرها نیز اظهار کرد: هرجا تعداد دانش آموزان بیش از حدی باشد که فاصله گذاری ممکن نباشد باید گروه بندی شوند. برای آنها که به ابزار و اینترنت دسترسی ندارند آموزش تلویزیونی که پوشش گسترده تری دارد ارائه می شود حتی اگر دسترسی به تلویزیون هم نداشته باشند با تولید بسته های یادگیری و ارتباط با معلم آموزش را دنبال خواهیم کرد.

پیشنهاد آموزش و پرورش: دریافت یک‌سوم هزینه اینترنت

حاجی میرزایی درباره اینترنت شبکه شاد نیز گفت: بحث اینترنت مورد پیگیری ما قرار گرفته و پیشنهادهایی به ستاد کرونا دادیم. کمیته ای برای بررسی موضوع تعیین شد که پیشنهاد کمیته تعیین و دریافت یک سوم هزینه اینترنت است که هنوز در ستاد ملی تصمیم گیری نشده و قبل از شروع سال تحصیلی تعیین تکلیف خواهد شد.

تلاش‌ها برای ارائه سیم‌کارت دانش‌آموزی

وی درباره امنیت دانش آموزان در مراجعه به اینترنت گفت: یکی از دغدغه های مهم ما همین موضوع بوده است. با اپراتورها صحبت شده و تلاش بر این است که سیمکارت دانش آموزی در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد که دسترسی به اینترنت ایمن دارد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که امسال سال تحصیلی ما بدون مشارکت فعال و موثر خانواده ها پیش نمی رود و نظارت و همکاری آنها بسیار مهم است. برای آموزش خانواده‌ها نیز برنامه‌ریزی‌هایی در انجمن اولیا و مربیان انجام داده ایم و کانالی در شبکه شاد به همین منظور ایجاد شده است.

اطلاع رسانی ها از سوی مدارس صورت می گیرد

وزیر اموزش و پرورش در پاسخ به اینکه خانواده ها هنوز تکلیف خود را نمی دانند، شنبه مدارس باز است یا خیر؟ عنوان کرد: روز شنبه روز آغاز سال تحصیلی است و بنابر این است که همه مدارس به صورت حضوری دایر باشند مگر منطقه ای که از سوی ستاد ملی کرونا اعلام شود که قرمز است و مدارس اجازه بازگشایی ندارند. حتی اگر منطقه ای زرد باشد کلاس ها برگزار می شود ولی با تعداد محدودتر دانش آموزان؛ این موضوع تا قبل از روز شنبه از سوی مدارس به خانواده ها اطلاع رسانی می شود.

وی درباره تهیه تبلت ارزان گفت: ظرفیت تولید داخلی پایین است و امکان واردات و تامین منابع مالی لازم در این زمان کوتاه دشوار است. پیگیری هایی در حال انجام است اما فرض را بر این گذاشته ایم برای آنها که تبلت ندارند آموزش را به طرق دیگری ارائه کنیم.

کمبود معلم داریم؟

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا برای شروع سال تحصیلی با کمبود معلم روبه رو نیستید؟ اظهار کرد: یک تعداد نیروی رسمی و یک تعداد نیروی حق التدریس داریم که استخدام نیستند. اگر نیروهای حق التدریس را درنظر بگیریم نیازمان برای سال آینده مرتفع شده است. الزام داریم از کسانی که از قبل سال ۹۱ به صورت حق التدریس با ماهمکاری کنند استفاده کنیم که از آنها هم استفاده می کنیم.

حاجی میرزایی افزود: توافق نامه های نیروی انسانی با همه استان ها امضاء شده است و اگر در شروع سال تحصیلی مشکلی پیش بیاید به سرعت اقدامات لازم انجام خواهدشد. ساعت کار معلمان مشخص است و در چارچوب زمانبندی مشخص شده عملیات آموزش را پیگیری می کنند.

کد خبر 544998

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 56
 • نظرات در صف انتشار: 7
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سعید خلیلی IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  من معلم هستم سال تحصیلی گذشته بالغ بر چهارصد هزارتومان اینترنت خریداری کردم فقط برای پبگیری دانش آموزانم من معلم روزی ۵ساعت باید کارکنم به اسم اعظم قسم روزی شد ۱۲ساعت در فضاي مجازی با دانش آموز کارکردم امسال به اندازه وظیفه کارخواهم کرد ودرمنزل کار نمیکنم وسیله هم ندارم درمدرسه وبا وسایل مدرسه
  • IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
   وظیفته اقای معلم.به طبع دانش،اموزم همون اندازه هزینش شده.دانش اموز کرونا رو نیوورده که به این مملکت.اینو به مسولین بگو.
  • Fffffff IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
   ای کاش منم مثل تو معلم بودم روزی ۴۰۰ هزار واسه بچه ها خرج میکردم
  • سعید IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   10 29
   امسال اینترنت شماو دانش اموز هانصف میشه
 • ارمین فرخی IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  لطفا مجازی کنید.
 • امیر IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  کلا اگر ایشون برنامه ریزی نکنه سالتحصیلی رو بهتر میشه مدیریت کرد ، مدرسه هاشونو قراره چند روز دیگه بازگشایی کنن الان به فکر افتاده سیم کارت بدن یا ندن اونم هنوز تصمیمی نیست ، یک نفر نیست به اینا بگه وضعیت یک شهر یهفته زرده یه هفته قرمزه یه هفته نارنجیه کلا بلاتکلیفی من اجازه نخواهم داد جان فرزندم به خطر بیافته#نه_به_مدرسه
  • H IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   32 27
   منم دوست دارم مجازی کنن اما این وبسایت برای خبرهاست کاری نمیتونه انجام بده
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  حضور دانش آموزان و رفت و آمد با سرویس خطرناکه چه زوج باشه چه فرد.نه دانش آموز نه مدرسه نمی توانند ماسک و الکل به مقدار نیاز تهیه کنن.مدارس را تعطیل یا مجازی کنید.یک شیر آبخوری آلوده در مدرسه کافیست تا همه را بیمار کند.واقعیتها رو ببینید
 • علی فصیح پور IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  اقای وزیر واقایان مسئول واقعا از این همه وعده ووعید خسته نشدید تا کی دانش اموز وخانواده باید چوب اشتباهات شمارو بخورن اول بستر سازی وامکانات راه اتدازی کنید بعد از خانواده ها بخواین بچه هارو به مدرسه بفرستن یا با این اینترنت مسخره درشاد ثبت نام کنن .کو اینترنت رایگان وامکانات
  • Eli IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   70 14
   دقیقا آفرین شما درست میگید من هم اجازه نمیدم جون بچه هام به خطر بیفته # ن - به - مدرسه #
  • Fatemeh IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   57 7
   احسنت به شما
  • Fatemeh IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   63 10
   احسنت به شما
 • ℓɨのム IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  انشالا ک منطقه ما حضوری بشه
 • معلم بیمار IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  چرا وزیر محترم در مورد معلمانی که بیماری زمینه ای دارند هیچ نظری نمیدهند؟؟ معلمی که جانش در خطر است اصلا مهم نیست؟؟ این طرح زوج و فرد برای دانش آموزان و معلمان سالم بدون بیماری زمینه ای هست وگرنه افراد دارای بیماری زمینه ای وضعیت زرد هم براشون خطرناکه
 • ابدالله IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  کار استباهي هست بازگشایی مدارس
 • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  من معلمم ودر روستا تدریس میکنم،با وجود اینکه روستای پیشرفته ای هم هست ولی نصف بچه ها دسترسی به گوشی یا اینترنت ندارن،وزیر باید یه فکر اساسی دراین مورد بکنه. درضمن مهدکودک هم که بازنیست،بچمو کجا بذارم برم مدرسه؟ دانش آموزی که مادرش شاغله باید چگونه مجازی درس بخونه؟آیا میشه به فضای مجازی اعتماد کرد وبچه رو توخونه تنها گذاشت؟! که نمیشه
  • آتنا IR ۰۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   57 9
   واقعاً کار اشتباهیه مدرسه آلوده ترین جا عه
  • معلم US ۰۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   60 11
   بازگشایی مدارس دوباره وضعیت کرونا هر شهر را قرمز میکند
 • Tt IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  من معلم هستم مگه ما گناه کردیم که شدیم معلم من دو بچه دارم پارسال تمام زندگیم شده بود بچه ها وپیگیری من فقط امسال میام مدرسه با وسایل مدرسه جواب گو هستم ماه رمضان تا سحر تکالیف بچه ها رو بررسی میکردم .تا ظهر خوابن تا تکلیف بفرستن میشه شب خداییش ما هم انسانیم زندگی داریم بچه مدرسه ای داریم یک فکری به حال ما بکنین یک گوشی داریم .من و دو تا بچه ام مگه میتونیم با یک گوشی کار کنیم صداتون از جای گرمی میاد اقای وزیر مدرسه ها رو حضوری کنیین هر کی موند موند هر کی مرد مرد
  • یه بنده خدا IR ۰۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   56 14
   وجدانا تو اسم خودتو میزاری معلم دانش آموز جونش برات مهم نیستمتاسفم برات
  • علی IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   26 4
   چرا نمیشه تنها گذاشت میشه مگه شما به تربیتی که خودت کردی اعتماد نداری؟
 • محمد IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  آقای وزیر.شما که میگوید تابع ستاد ملی مقابله با کرونا هستید پس چرا با نظر ستاد ملی مقابله با کرونای تهران که گفت با بازگشایی مدارس در پاییز مخالفیم مخالفت می کنید؟چرا با توجه به تعطیلات که متاسفانه پروتکل ها رعایت نشد و شاهد موج بعدی کرونا خواهیم بود و فصل پاییز هم همراه با آنفولانزا خواهد شد هنوز اصرار بر بازگشایی ندارس به هر طریق ممکن دارید؟لطفا یک سال هوای مدارس غیر انتفاعی را نداشته باشید.جان فرزندان مردم از سود این مدارس بیشتر ارزش دارد.در ضمن شما در مقام علمی پزشکی نیستید که ضمانت سلامت جان فرزندان را می دهید.این امر مربوط به وزارت بهداشت است.
  • بهاره IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   36 4
   تو خودتم یکی از اونایی هسی ک قراره بمیره... ینی چی ک مرد مرد... به فکر جون بچه مردم نیسی، به فکر جون بچه خودتم نیسی؟ ت چطور معلمی هسی؟ موندم چطور درس زندگی میدی! هرمشکلی ت داری دانش اموزان هم دارن، اینده اونا داره خراب میشه ن تویی ک تحصیلتو کردی و شدی انگل جامعه، اسم خودت میزاری معلم؟
  • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   32 8
   چرا در ایران یک فرهنگی باید اینطوری وقیحانه پاسخ بده شعور هم ندارید...
 • میم DE ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  سلام .هر معلمی بنا بر وجدان کاری خود کلاسها را پیش خواهد برو.یا علی
 • لیلا معلم پایه دوم بودم و هستم. IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  باسلام من هم درطول روز و حتی شب ها در شبکه شاد با دانش آموزانم کار کردم و حتی در تابستان هم ازطریق تلگرام براشون نمونه سوال ارسال می کردم تا اول شهریور.
 • فاطمه IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  ایا برگزاری مدارس درمرودشت هم هست
 • .‌.. IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  95 38
  ما ک در مدارس شبانه روزی هستیم تکلیف ما چیه
 • مهدی IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  یک تبلت به معلمان بدهند
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  من یک دانش اموز هستم اگر ب صورت مجازی اجرا بشه با هیچ چیز یاد نمیگیریم اگر مدرسه تعطیل بشه دیگه اون چیز هایی رو که بلد بودیم همان ها هم از یادمون میره ما میتونیم ب صورت حضوری ب مدرسه بریم با ماسک و چند تا دستکش و الکلو شیلد همین و ما هم ن مریض میشیم ن درس هامون ضعیف میشه
 • محمد IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  ترو خدا اموزش حضوری خیلی بهتره ما دانش اموزای دهمی مخصوصا چی میدونیم از مدرسه
 • IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  هنوز هم نفهمیدیم برنامه تان چیست،فقط در همه مصاحبه ها همین حرفها را تکرار کردید کاش بجای بازی با کلمات کمی هم فکر می کردید
 • درد آشنا CA ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  با سلام من با همکار گرامی موافقم واقعا راست می گن با وسیله شخصی (گوشی شخصی)و نت شخصی با دانش آموزان گاهی اوقات تا نیمه شب معلمین با بچه ها در فضای مجازی کار کردند.حتا مدیر معاونین قبل وبعد عید در مدرسه حضور داشتند کنایه هم میهنان وبعضی عزیزان جار زدند که حقوق درست نیست .وقتی چند غاز له حقوق اضافه میشه رسانه ای می کنند چرا تو رسانه ها حرف دل یک فرهنگی بیان نمیشه. این انصاف نیست .
 • مبینا IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  اصلا شما فکر میکنید اگه ی دانش آموز توی مدرسه مبتلا بشه کل مدرسه و خانواده هاشون درگیر این بیماری میشن؟؟؟؟ ما چطور باید بگیم دیگه.....
 • IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  ازسال گذشته تاکنون که درگیر کرونا بودیم همه ادارات سازوکارمناسب رابرای جلوگیری آلوده شدن کارکنانشان ب ویروس کروناپیش بینی کردنندالا آموزش وپرورش که هر روز یک حرفی زده ومعلومه تاکنون هیچ برنامه مشخصی نداردوفقطدستورات متفاوت کاش تغییراتی هم در رده های بالای آموزش وپرورش بود
 • الهام LU ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
  سلام.تروخدا مدارس و بازکنید اخه ما که گوشی نداریم و دوازدهم هم هستیم و رشتمون هم کامپیوتره چطوری باید یادبگیریم ..؟
 • IR ۰۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  21 32
  نظر من اینه که مدرسه رو امسال تعطیل کنن‌بهتره‌
 • ناشناس IR ۰۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  43 17
  خدا کنه مدارس امسال تعطیل بشه
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  44 9
  اموزش ها مجازی باشه، برای کسایی هم که مشکل دارن حضوری بیان مدرسه ،هر کی دلش خواست حضوری بیاد هر کی هم نه مجازی اموزش ببینه
 • M.E.H IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  35 15
  والاه اگه حضوری باشه بهتره چون اینترنتشو حساب کنیم نزدیک۱ میلیون میشه
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  10 15
  با سلام . ما با شاد هیچی یاد نمیگیریم امسالم که امتحانا حضوریه ایا انصافه غیر حضوری درس بخونیم اما حضوری امتحان بدیم؟؟؟
 • ...... IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  41 26
  اشتباه هست مدارس باز شود
 • مهرداد IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  37 24
  هم میهنان عزیز، سلامت فرزندانتون از هر چیزی مهم تره. یکی دو سال از درس عقب بمونن، بهتره یا برن مدرسه و کرونا با خودشون بیارن خونه و دیگران رو هم آلوده کنن. من اصلا قبول ندارم که تو مدارس صددرصد بهداشت رعایت میشه. اینا فقط میخوان یه گزارشی به مافوق بدن که مثلا ضد عفونی کردیم. مگه میشه چند ماه روزی دو نوبت فضای تمام کلاسهای یک مدرسه رو ضد عفونی کرد؟!!!!
 • مینا IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  42 17
  مادران عاقل با حضور بچه هاشون به مدرسه موافقت نمیکنن. آموزش‌ها فقط به صورت مجازی باید برگزار شود.
 • سجاد AE ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  35 11
  آقا دلیل اینکه یک سال تعطیل نمی کنن چیه یکی لطفا به من بگه
 • Ehsan IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  33 11
  بابا جمع کنین این مسخره بازیا رو. اگه یهو یه دانش آموز تو مدرسه کرونا بگیره بمیره. کی مسئولیتشو قبول میکنه.هان. پس الکی دروغ نگین.ما بهداشت رو رعایت میکنیم.
  • یک نفر IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   15 23
   دلیل اینکه بچه ها یک سال عقب میفتن و این افتضاحه
 • نسرین‌فرهادی‌ IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  7 2
  کدوم‌شهرستان‌هاحضوری‌میشه‌ سراب‌حضوریه‌
  • فرزاد TW ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   5 3
   خب شما یه راهکار بدین
 • یه بد بخت IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  10 5
  فقط مدرسه ها باز نشه من با یه گوشی باید دونفر درس بخونیم واقعان این میشه کی شما رو کرد وزیر
 • اله IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  24 3
  امروز رفتم مدرسه ببینم روز شنبه شرایط باز گشایی چطور؟که گفتن همه روزه وهمه دانش اموزان باید بیایین وعلاوه بر این باخودتون ماسک ودستکش ومایع ضد عفونی داشته باشید که البته حرف بی ربطی نبود گفتن مدرسه سهمیه وسایل ضدعفونی از طرف اموزش وپرورش ندارد .سوال ما این هست پس چرا مدارس را باز می کنن اون هم طبق روال سالهای قبل
 • Bahar_macani IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  35 5
  امسال مدریه رو تعطیل کنید تماااام
 • Mohaen IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  32 18
  ما یکسال دیرتر دیپلیم بگیریم بهتره تا معریض شیم
 • فاطمه IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  35 5
  مناطق زرد رو هم مجازی کنین مناطق زرد هم جز مناطق قرمز حساب میشن
 • S IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
  25 6
  خواهشا امسال رو یا مجازی کنید یا کلا تعطیل کنید ما جونمونو از سر راه نیاوردیم که بیایم مدرسه
 • فاطمه IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  3 2
  با این وضع کرونا چه جوری باید بچه ها رو بفرستیم