رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) وضعیت کرونا در پاییز سال ۹۹ را نگران‌کننده‌تر از اسفند ۹۸ پیش‌بینی کرد.

کرونا در تهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، خسرو صادق‌نیت به روزهای ابتدایی شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: یکی از کارهای ما در مقابله با بیماری کرونا، آموزش نیروهای پرستاری در مواجهه با بیماران بود. با توجه به خستگی کادر درمانی، تلاش می کردیم فرصت بیشتری به نیروها بدهیم تا استراحت کنند. البته تعداد پرسنل در بخش های کرونایی را افزایش دادیم.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، در ادامه به وضعیت کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: قطعا اگر نخواهیم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم، بیماری دوباره عود می‌کند. 

وی، نسبت به حساسیت زدایی در جامعه ابراز نگرانی کرد و افزود: مسلما در روزهای سرد سال که تهویه ها کمتر استفاده می شود، احتمال انتقال بیماری های میکروبی و ویروسی افزایش می یابد. بنابراین باید با اطلاع‌رسانی درست، واقعیت‌ها را به مردم گفت تا آماده باشند.

صادق نیت بر آمادگی بیش از پیش کادر درمانی برای مقابله با کرونا در فصل سرما تاکید کرد و گفت: غافلگیری در روزهای پیش رو معنا ندارد و باید آماده باشیم.

وی افزود: من برای پاییز نگران‌تر از اسفند ۹۸ هستم. چون آن روزها با توجه به تعطیلات سال نو توانستیم بیماری را کنترل کنیم اما برای پاییز نمی‌توان چنین شرایطی را تصور کرد.

کد خبر 545684

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار