معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و با توجه به وضعیت استان از نظر شیوع ویروس کرونا، در سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان مقطع ابتدایی فقط ۲ روز در هفته مدرسه می‌روند.

دانش آموز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، صدیقه عبداللهی اظهار کرد: امسال بازگشایی مدارس با سال‌های گذشته متفاوت است و علاوه بر برنامه‌ریزی‌های هر ساله برای بازگشایی مطلوب، حفظ سلامتی دانش‌آموزان در اولویت قرار دارد و تدابیر لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی اتخاذ شده است. ‌

وی با بیان اینکه امسال مدارس براساس سه وضعیت سفید، زرد و قرمز از لحاظ شیوع ویروس کرونا فعالیت می‌کنند، افزود: در وضعیت سفید فعالیت مدارس مانند گذشته خواهد بود و حضور دانش‌آموزان و معلمان و عوامل مدرسه در آموزشگاه الزامی است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: در وضعیت زرد، دانش‌آموزان گروه‌بندی شده و با کاهش تراکم در کلاس‌ها، رعایت فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی، به صورت شیفتی حضور پیدا می‌کنند.

وی یادآور شد: در وضعیت قرمز، دانش‌آموزان در کلاس درس حضور پیدا نمی‌کنند و آموزش‌ها با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و شبکه شاد و البته با همکاری اولیا و والدین انجام خواهد شد.

در حال حاضر با توجه به اینکه وضعیت استان کردستان در شرایط کرونایی زرد است، برنامه‌ریزی شده که دانش‌آموزان دوره ابتدایی به صورت گروه بندی و فقط ۲ روز در هفته در مدارس حضور پیدا کنند و برای جبران ساعت‌های آموزشب از بستر شبکه شاد بهره گرفته ‌شود.

برای دانش‌آموزانی که دسترسی به فضای مجازی ندارند، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده و تلاش ما این است که هیچ کسی در هیچ کجای استان از آموزش جا نماند.

خانواده‌ها اطمینان خاطر داشته باشند که تمام تدابیر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی برای سلامت دانش آموزان اتخاذ شده و هیچ خطری فرزندانشان را تهدید نمی‌کند.

برای سال تحصیلی جدید تاکنون ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز مقطع ابتدایی در استان ثبت‌نام کرده‌ و هفت هزار و ۲۰۰ کلاس درس برای این تعداد دانش‌آموز ساماندهی‌ شده است.

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، مدارس کشور در مقاطع تحصیلی مختلف از روز شنبه ۱۵ شهریور فعالیت خود را در قالب سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ آغاز خواهند کرد.

کد خبر 545589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار