جوان ۲۴ ساله‌ای که به اتهام تغییر سریال گوشی‌های سرقتی دستگیر شده، می‌گوید یک بار پلیس او را حین فروش گوشی سرقتی دستگیر کرده اما با استعلام سریال گوشی او را رها کرده است!

سرقت موبايل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خراسان، جوان ۲۴ ساله‌ای با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی به اتهام تغییر سریال گوشی‌های سرقتی دستگیر شد. 

این متهم که پدر، خواهر و برادرش نیز از اعضای این باند گسترده هستند، پس از پاسخ به سوالات سرگرد همتی (افسر پرونده) درباره سرگذشت خود گفت: پدرم در نانوایی کار می‌کند و من هم بعد از آنکه در دانشگاه‌های دولتی پذیرفته نشدم، به ناچار در یکی از دانشگاه‌های غیرانتفاعی بدون آزمون ثبت‌نام و در رشته مدیریت تحصیل کردم اما به خاطر علاقه‌ای که به تعمیر تلفن همراه داشتم، به طور خودآموز وارد سایت‌های اینترنتی شدم و خیلی از فوت و فن‌های گوشی‌ها را آموختم. 

دوستانی داشتم که در رشته مهندسی نرم‌افزار رایانه تحصیل کرده بودند و زمانی که در تعمیر گوشی ناتوان بودم، از وجود آن‌ها استفاده می‌کردم ولی هیچ‌وقت اسرار کار خودم را برای دیگران فاش نمی‌کردم. 

از حدود ۲ سال قبل، وقتی دیدم بسیاری از دوستانم خودروهای آن‌چنانی سوار می‌شوند، بسیار کنجکاو شدم که به راز آن‌ها پی ببرم. وقتی فهمیدم آن‌ها از طریق خرید و فروش و تغییر سریال گوشی‌ها برای خود ثروتی به هم زده‌اند، من هم با تشویق یکی از آن‌ها وارد این ماجرا شدم. 

حتی یک بار هنگام فروش گوشی سرقتی در جمعه‌بازار توسط پلیس دستگیر شدم اما وقتی آن‌ها با استعلام سریال گوشی مرا آزاد کردند، تازه فهمیدم که خیلی راحت رجیستری را دور زده‌ام، به همین دلیل هم به خلافکاری‌هایم ادامه دادم. 

در همین زمان بود که برای فرار از سرقت‌ها و مزاحمت‌های برادرم، منزلی مجردی را در خیابان ایثارگران اجاره کردم و بیشتر در مرداب خلافکاری فرورفتم. دیگر آزادانه با سارقان و مالخران رابطه داشتم و با تغییر سریال گوشی‌ها و فروش آن‌ها به اتباع خارجی به پول‌های خوبی رسیدم. 

این‌گونه بود که خوش‌گذرانی‌هایم شروع شد و به مصرف مشروبات الکلی و ارتباط با دختران و زنان غریبه روی آوردم. 

برخی از گوشی‌ها را به اعضای خانواده‌ام می‌دادم و از خواهرم برای واریز وجوه پول‌های فروش گوشی به حساب بانکی او استفاده می کردم. روزگارم به خوش‌گذرانی و تفریح گره خورده بود به طوری که با همدستی دیگر اعضای باند درآمد خوبی از طریق تغییر سریال گوشی‌ها داشتم اما طولی نکشید که پلیس آگاهی به سراغم آمد و تازه فهمیدم همه اعضای این باند که با هم مرتبط بودیم، به دام افتاده‌اند. 

حالا هم از کارم پشیمانم اما دیگر این پشیمانی سودی ندارد و باید روزهای جوانی‌ام را پشت میله های زندان بگذرانم.

کد خبر 543486

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha