معاون استاندار و فرماندار ویژه تهران از ممنوعیت برپایی ایستگاه صلواتی و حرکت دسته‌های عزاداری در این کلانشهر به منظور پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا خبر داد.

محرم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، عیسی فرهادی معاون استاندار و فرماندار ویژه تهران درخصوص برگزاری عزاداری محرم در شرایط شیوع کووید-19 گفت: حضور دسته عزاداری در خیابان‌ها و همچنین برپایی ایستگاه‌های صلواتی در ماه محرم امسال ممنوع است و امیدواریم عزاداران نسبت به رعایت جدی تصمیم‌های ستاد ملی مقابله با کرونا پایبند باشند.

وی ادامه داد: طبق دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، عزاداری ماه محرم امسال باید در فضای باز و در صورت امکان با هماهنگی‌های لازم در محوطه مدارس و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شود.

فرهادی به برگزاری تجمع به صورت حداقلی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: استفاده از طبل و سنج و وسایل مشترک در هیات‌های عزاداری نیز ممنوع شده و این موارد به هیات‌های عزاداری ابلاغ شده است.

به گفته وی، اولویت برای برگزاری آیین‌های عزاداری با فضاهای باز است و هیات‌ها نباید در اماکن خاص تجمع کنند. 

فرماندار ویژه تهران همچنین ادامه داد: تعطیلی مدارس از اسفند سال گذشته تاثیر بسزایی در کاهش ترددها در حمل‌ونقل عمومی پایتخت داشته به طوری که ترددها از ۳ میلیون نفر در روزهای عادی به یک میلیون نفر کاهش یافته است.

کد خبر 539968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار