دبیر شورای نگهبان بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری امام حسین(ع) تأکید کرد.

احمد جنتی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در جلسه امروز چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۹۹ این شورا با اشاره به ماه پر خیر و برکت ذی‌الحجه، ایام مباهله پیامبر(ص) و در پیش بودن ماه محرم، گفت: ان‌شاء‌الله به‌برکت این ایام نورانی مشکلات از جامعه اسلامی ما و جهان اسلام رخت ببندد.

وی با اشاره به حادثه انفجار بیروت اظهار کرد: مسئله انفجار در لبنان به‌معنای واقعی کلمه یک فاجعه دردناک بود و خسارت‌های مادی و معنوی زیادی به‌جا گذاشته است که امیدوارم همه کشورهای اسلامی در بازسازی و جبران خسارت‌های این کشور مقاوم کمک کنند.

دبیر شورای نگهبان تأکید کرد: اگرچه درباره علت این حادثه گمانه‌زنی‌هایی مطرح شده، اما مسائل مهم دیگری در این خصوص مطرح است که باید به‌دقت بررسی و نتیجه آن اعلام شود.

آیت‌الله جنتی با اشاره به حرکت‌های مؤمنانه مردم کشورمان در ایام کرونا توصیه کرد که دولت و به‌خصوص مردم در حد توان و وسع خود به مردم حادثه‌دیده لبنان نیز کمک کنند.

وی در ادامه سخنانش از پاسخ دقیق و مهم آیت‌الله سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق درباره عزاداری محرم در شرایط کرونا تشکر کرد و گفت: ایشان به‌درستی و بموقع شرایط برگزاری عزاداری سرور و سالار شهیدان در ایام کرونا را تببین کردند که بسیار راهگشا خواهد بود.

دبیر شورای نگهبان با تأکید بر اینکه "همه باید به وظایف شرعی، اخلاقی و بهداشتی خود نسبت به شرایط کرونایی عمل کنیم"، تصریح کرد: دولت و دستگاه‌های مختلف، نظارت داشته باشند تا عده‌ای از افراد مسئله‌دار که به‌دنبال برگزاری مراسم محرم به‌روش پیش از کرونا هستند، هدایت شوند و در مسیر درست قرار بگیرند تا عزاداری امام حسین(ع) با رعایت کامل مسائل بهداشتی برگزار شود.

در همین زمینه:

کد خبر 539740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار