نقدعلی نماینده مجلس گفت: ستاد ملی کرونا با چه مجوزی بدون تصویب مجلس مراسم عزاداری ماه محرم را محدود کرده است؟ با توجه به اصل ۷۹ قانون اساسی اعمال هرگونه محدودیت باید با تصمیم مجلس صورت گیرد، از این رو هرگونه اعمال محدودیت در برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم خلاف قانون اساسی است.

محمد علی نقدعلی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، محمدعلی نقدعلی در جلسه علنی امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد ماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: از توصیه ستاد ملی کرونا به آقای روحانی درخصوص عدم شرکت در جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت در مجلس شورای اسلامی تعجب نمی کنم! بلکه از این تعجب می کنم که متن آیین نامه داخلی مجلس را با یک دستور اجرایی تخصیص می‌زنند. هیات رئیسه نسبت به این موضوع چه پاسخی دارد؟  

نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز در جامعه جنگ فقر و غنا است، خطاب به رئیس جمهور افزود: آقای روحانی؛ صدای مجلس را در عدم رأی اعتماد به وزیر پیشنهاد شده بشنوید، امروز یک جلسه کوچک استیضاح شما در مجلس رقم خورد و عملکرد شما به قضاوت گذاشته شد و گوشه ای از ندای مردم در قالب نمایندگان مجلس تجلی پیدا کرد.

وی خطاب به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ستاد ملی کرونا با چه مجوزی بدون تصویب مجلس مراسم عزاداری ماه محرم را محدود کرده است؟ با توجه به اصل ۷۹ قانون اساسی اعمال هرگونه محدودیت باید با تصمیم مجلس صورت گیرد، از این رو هرگونه اعمال محدودیت در برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم خلاف قانون اساسی است.

نقدعلی با اشاره به مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا درخصوص طرح گشایش اقتصادی اظهار کرد: رئیس جمهور چرا  مذاکرات مقدماتی سران سه قوه را به عنوان مصوبه صددرصدی رسانه ای می کند؟ نتیجه تصویب طرح گشایش اقتصادی که هنوز مشخص نیست، بنابراین رئیس جمهور با چه مجوزی این مطلب را به عنوان مصوبه قطعی رسانه ای می کند؟

نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رأی قاطع عدم اعتماد نمایندگان به وزیر پیشنهادی وزارت صمت گفت: این اتفاق موجب شد صدای محرومیت مردم به گوش مسئولان اجرایی برسد. از این رو تقاضا می کنم نمایندگان با همین روش مانع لابی گری دولت در مجلس شوند، چرا که در روزهای اخیر برای اخذ رأی از نمایندگان در راهروهای مجلس اتفاقاتی رخ داده است.

در همین زمینه:

کد خبر 539711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • م IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  5 0
  خداوند به دادمان برسد
 • سلام IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  6 1
  شما به فتوای رهبر که گفت من هم به سفارشات ستاد مبارزه با کرنا عمل می کنم عمل کنید
 • ناشناس IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  4 2
  آمار کرونا و مرگ‌و میر هموطنان ما در حال افزایشه و آنوقت برخی نماینده ها مثل آقای نقدعلی به دلیل مخالفت با رییس جمهور و تمایلات احزابی خودشان حرفهای بی منطق میزنند .‌ترا به خدا بس کنید این دوقطبی شدن احزاب را. مردم به قدر کافی مشکلات دارند .‌ شما به درد دل مردم برسید و حزب گرائی را کنار بگذارید.‌ در ایام محرم به شعور حسینی بیشتر توجه کنیم تا شور حسینی.
  • AE ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
   1 0
   منظورشون این بود که مجلس باید تصمیم بگیرد
 • حسین US ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 1
  این نمایندگان شاهکار عمل شورای نگهبا ن هستند
 • اسماعیل IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 1
  جون مردم واجبه یاعزاداری؟شماکه دم ازاسلام میزنی .کجاامام حسین گفته این عزاداری که باجون مردم بازی بشه بایداجراباشه.رهبرمیگه نه شمامگیداره

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار