رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: اگر سازمان برنامه و بودجه بتواند نسبت به تأمین اعتبار کامل اقدام کند، همسان‌سازی به میزان ۸۵ تا ۹۰ درصد حقوق شاغلان انجام خواهد شد.

جمشید انصاری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، وبینار هم‌اندیشی رئیس و معاونان سازمان اداری و استخدامی کشور با رؤسا و معاونان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌های کشور عصر ۲۰ مرداد ماه برگزار شد.

جمشید انصاری در این وبینار گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا برگزاری هرگونه همایش، گردهمایی و کنفرانس را ممنوع اعلام کرده است، طبعاً مراسم پایانی جشنواره شهید رجایی را به صورتی که سنوات قبل داشتیم، نخواهیم داشت اما امر ارزیابی عملکرد براساس شاخص‌های عمومی و اختصاصی ابلاغ‌شده روند اجرای خود را طی خواهد کرد و دستگاه‌های برتر معرفی و قدردانی خواهند شد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در اشاره به تصمیمات دولت برای ترمیم حقوق کارکنان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان، بیان داشت: با توجه به شرایط تورم و مشکلات تأمین معیشت مردم، همکاران ما در سازمان برنامه و بودجه کشور با اعمال افزایش ۵۰ درصدی امتیازات احکام کارگزینی دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری از ابتدای اسفند ۹۸ موافقت کردند.

وی ادامه داد: برای دستگاه‌هایی که مشول قانون مذکور نبودند نیز طبق مقررات خودشان مراحل و فرآیند تصویب را طی می‌کنیم و آخرین دستگاهی هم که در این مورد در شورای حقوق و دستمزد تصمیم‌گیری شده است، کارکنان شهرداری‌ها هستندکه ما در جلسه آخر شورای حقوق و دستمزد، افزایش فوق‌العاده جذب آنان را به‌طوری که بتوانیم پرداخت‌های آنان را با پرداخت‌های دیگر کارکنان دولت متناسب‌سازی کنیم، به تصویب رساندیم و جهت تصویب نهایی به هیئت وزیران ارائه خواهد شد.

مهندس انصاری با اشاره به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: خوشبختانه سازمان برنامه و بودجه کشور، درخصوص تأمین اعتبارات جدید برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان اعلام آمادگی کرده است و امیدواریم بتوانیم برای بازنشستگان در سال جاری یک مرحله دیگر از همسان‌سازی را اجرا کنیم. طبعاً اگر سازمان برنامه و بودجه بتواند نسبت به تأمین اعتبار کامل اقدام کند، همسان‌سازی به میزان ۸۵ تا ۹۰ درصد حقوق شاغلان انجام خواهد شد و در صورت عدم امکان تأمین اعتبار کامل، این کار در دو مرحله شش‌ماهه دوم امسال و ابتدای سال آینده کامل خواهد شد.

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه در سال‌های فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم تصمیماتی که برای افزایش حقوق گرفته شده است، در دو بخش بوده است، اظهار داشت: یکی افزایش سنواتی و متناسب با تورم، که در سال ۹۲ ضریب ریالی کارکنان دولت ۱۰۰۶ بوده است و امسال این ضریب به ۲۴۳۸ افزایش یافته است؛ یعنی ۱۴۲ درصد افزایش که با میزان افزایش تورمی که مرکز آمار در این بازه زمانی اعلام کرده است، برابری می‌کند؛ یعنی چیزی حدود ۱۴۲ درصد. یعنی دولت مجموعاً توانسته است متناسب با نرخ تورم، ضریب ریالی را تغییر دهد.

وی ادامه داد: بخش دیگر افزایش‌ها، در سه مرحله افزایش برای کارکنان اعمال کردیم؛ در سال ۹۳ فوق‌العاده‌ها و امتیازات شغلی را اضافه شده، در ابتدای سال ۹۴ فوق‌العاده ویژه موضوع بند ۱۰ ماده (۶۸) را برقرار کردیم و سال گذشته هم در اسفندماه، درخصوص اعمال افزایش ۵۰ درصد اقدام شد.

معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: مجموعاً، تغییرات حقوق و مزایا به این صورت است؛ حداقل حقوق کارکنان دولت از ۴۹۰ هزار تومان به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، معادل ۲۶۶ درصد افزایش پیدا کرده است. درخصوص متوسط حقوق کارکنان دولت از یک میلیون و ۷۳۰ هزار تومان به پنج میلیون و چهارصد و هفتاد هزار تومان و افزایش ۲۱۶ درصدی رسیده‌ایم. درخصوص بازنشستگان کشوری از متوسط دریافتی ۸۸۹ هزار تومان به سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۳۲۷ درصد افزایش و درخصوص بازنشستگان لشکری از متوسط دریافتی یک میلیون و ۱۲۳ هزار تومان به ۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان و ۲۸۱ درصد افزایش رسیده‌ایم. با توجه به شرایط تحریمی کشور، این افزایش در تناسب با میزان تورم و نیازهای معیشتی کارکنان دولت و بازنشستگان قابل قبول است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به برگزاری هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی، گفت: همکاران ما در معاونت سرمایه انسانی تمامی کارهای مقدماتی این آزمون را به انجام رسانده‌اند، دستگاه‌هایی که سهمیه استخدامی دارند و توانسته‌‎اند درخصوص تأمین اعتبار با سازمان برنامه و بودجه کشور به توافق برسند، مشخص شده‌اند، توزیع سهمیه‌های استانی انجام شده است و در این آزمون حدود ۴۰ هزار نفر استخدام جدید خواهیم داشت. ما آمادگی داشتیم در مردادماه فرآیند ثبت نام در آزمون را آغاز کنیم اما به دلیل همه‌گیری بیماری کوید ۱۹ و تأخیر در برگزاری سایر آزمون‌ها، ثبت نام این آزمون نیز از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به اواخر مردادماه و اوایل شهریورماه موکول شده است. امیدواریم بتوانیم با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی در نیمه دوم آبان‌ماه این آزمون را برگزار کنیم.

در ادامه این جلسه دکتر رفیع‌زاده معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور به ارائه توضیحاتی درخصوص نحوه ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سال ۹۸ و دکتر صدری نوش‌آبادی، معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور نیز به سوالات حاضران در وبینار درخصوص بومی‌گزینی در آزمون هشتم فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی پرداختند.

همچنین در ادامه این جلسه تعدادی از رؤسا و معاونان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها نظرها و پیشنهادهای خود را در زمینه مسائل مبتلابه استان‌ها از قبیل ضرورت جذب نیروی بومی، تشکیل گروه‌های تخصصی منطقه‌ای ارتقای سامانه‌های کارمندایران و ساختار و تقویت امکان دسترسی و گزارش‌گیری از استان‌ها برای سازمان‌های استانی، توسعه دولت الکترونیک، نحوه ارزیابی عملکرد و برگزاری جشنواره شهید رجایی و سایر مسائل سازمان بیان کردند.

این همایش که به دلیل محدودیت‌های ایجادشده ناشی از شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی (وبینار) برگزار شد، اولین همایش استانی رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها با رئیس و معاونان سازمان اداری و استخدامی کشور در سال جاری بود.

کد خبر 539161

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 2
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  4 2
  س اون کارمندان روبه روزوشب مادرشون بهتر میسه کشوری ها و لشگری هابه امتیازاتشون وحقوقشان اضافه میشه میمونه اون کار گر بدبخت مستمری بگیر تامین اجتماعی با حقوق کم دوهزارو یک مشکل ودمتون گرم آقای وزیز
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  7 5
  س کارمندان پول دارتر میشن کشوری ولشگری ها به امتیا زاتشون وحقوقشون اصافه میسه میمونه اون کارگر مستمری بگیر اجتماعی با حقوق کم وهزارو یک مشکل وگرفتاری ممنون اقایون وزیر که به فکر قشر کم دارامد بودین
 • انسان IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  1 7
  سلام کلا باور نداشته باشین چون ذاتاً وزارت علوم 30 درصد اعمال کرد.
 • IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  1 2
  در همسان سازى حقوق بازنشستگان از مهرماه ،اين بار از همسان سازى بازنشستگان غير هيات علمى كه در چند سال گذشته از همسان سازى ريالى نگرفتند ،غفلت نكنيد ،براساس نامه مجلس براى انها جدولى متناسب با آيينامه هيات امنايى تنظيم وعمل كنيد آقاى حاج بآبايى هم حتما پيگير نامه شان در اين زمان كوتاه باشند
 • پیمان IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  2 2
  با سلام بهتره یه فکری هم به حال حقوق کارمندان قراردادی بکنند که کاملا فراموش شده اند
 • ناشناس IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  1 3
  خودمان هم میدانیم که اگر تامین اعتبارشود اجرا خواهدشد.نیاز به این‌همه داستان نبود
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  2 3
  فقط دریافت 90درصد باید اجرایی شود وعده وعید تمامشده بودجه کم دارید از حقوق خودتان وسایر مسعولین کم کنید
 • ناشناس GB ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  6 5
  آقای محترم همسان سازی حقوق بازنشسته چه ارتباطی با شما داره
 • اصیل IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  8 3
  آقا چرا دروغ می گین کدوم ۵۰درصد مسخره خود شما هستید نه مردم
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  4 3
  سلام این آمار و ارقام عوام فریبی است . 50درصد اوردن رو حقوق عوضش اضافه کارو حذف و یا به همون میزان مبلغ 50درصد کاهش دادن یعنی نه خانی اومده نه خانی رفته.این بازی با افکار عمومی است که دولت استادشه.
 • بازنشسته IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  5 2
  سلام‌قانون برای تامین اجتماعی اجرا‌نشد.هیچکدام از ‌وعده ها‌ اجرایی نشد.۴۱ درصدی افزایش بازنشتگان اجرا نشد و همسان سازی طبق جدول افزایش ندادند.فقط ۵۰۰‌الی ۹۶۰هزارتومان بطور میانگین بعنوان همسان سازی به بازنشستگان اضافه کرده‌اند.
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  3 3
  حضرات مسؤولین ناتوان و کم فکر ما در مورد این همسان سازی بازنشستگان تا کنون که هیچ کاری انجام نداده اند اما هزاران میلیارد کلمه و جمله حرف زده اند . بازاریان هم تحت تأثیر این صحبتها هی گران میکنند . این دلیل ضعف و استیصال حضرات است دوصد گفته چون نیم کردار نیاید
 • FR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  3 2
  خدا کنه فقط وعده وعید نباشه تو این سالها فقط وعده بود و بس

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها