رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نامه‌ای خطاب به محمدباقر نوبخت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان غیرهیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی مشمول همسان‌سازی ۹۰ درصد حقوق شاغلان راهکار ارائه داد. 

حاجی بابایی

به گزارش  همشهری آنلاین به نقل از خانه ملت، حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نامه ای خطاب به محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای همسانسازی حقوق بازنشستگان غیر هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی که مشمول همسان سازی ۹۰ درصد حقوق شاغلین راهکار ارائه داد.

وی در پیگیری احقاق حقوق گروه دیگری بازنشستگان در مکاتبه خود با رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور به نکاتی اشاره کرد وخواستار توجه به این گروه در همسان سازی حقوقشان شد.

حاجی بابایی در این نامه آورده است: با توجه به تصمیم دولت مبنی بر اجرایی نمودن قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در حد ۹۰ درصد حقوق شاغلین و همتراز آنها از ابتدای مهرماه سال جاری، تعدادی از بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاهها ومراکز علمی پژوهشی وابسته به وزارت علوم در نظام پرداخت از دامنه شمول قانون خدمات کشوری مستثنی گردیده اند.

وی در ادامه نامه خود به رئیس سازمان برنامه وبودجه تاکید کرده است: این گروه از بازنشستگان تابع آیین نامه مربوط به خود با عنوان «آیین نامه اداری واستخدامی کارکنان غیرهیات علمی» دانشگاه‌ها وموسسات آموزش عالی،پژوهش وفناوری، وزارت علوم می‌باشند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این نامه نوشته که طی دوسال گذشته به دلیل شامل نشدن مفاد تصویب نامه هیات وزیران در مورد این گروه از بازنشستگان، از دریافت هرگونه افزایشی تحت عنوان همسان سازی حقوق بازنشستگان محروم شدند.

حاجی‌بابایی در این نامه پیشنهاد کرده است: برای رفع تضییع حق این گروه از بازنشستگان همزمان با تهیه وابلاغ جداول مربوط به همسانسازی حقوق، از جمله امتیاز گروههای شغلی ۲۰ گانه موظفین و بازنشستگان، پرداخت کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۰ و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۹، جدول ویژه ای برای این گروه که از آیین نامه مختص خود این گروه، به دلیل هیات امنایی بودن دانشگاهها تبعیت می کنند ، تهیه وتنظیم گردد.

وی دلیل پیشنهاد خود را ایجاد زمینه استفاده این بازنشستگان از امتیاز همسان سازی و مقایسه عادلانه حقوق آنها با کارکنان شاغل و همتراز برشمرده است.

کد خبر 535593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار