رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همسان‌سازی ۹۰ درصدی حقوق بازنشستگان و شاغلان هم‌تراز از اول مهر اجرایی خواهد شد.

دستمزد - اسكناس - پول - حقوق

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز شنبه ۲۱ تیر ماه طی لایو اینستاگرامی گزارش جدیدی از تازه‌ترین‌ اقدامات سازمان برنامه و بودجه در راستای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و حمایت از کادر درمان کشور ارائه کرد.

معاون رئیس جمهور با  تاکید بر اینکه این ۹۰ درصد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان هم‌تراز از ابتدا هم در نظر دولت بوده است، اعلام کرد که جداول مربوط به تعیین شاغل مشابه با همکاری بازنشستگان تهیه و به امضا رسیده است.

وی ادامه داد: ظرف یکی، دو ماه آینده این تأمین اعتبار از جابه جایی ردیفهای اعتباری انجام خواهد شد.

نوبخت با بیان اینکه از اول مهرماه این همسان‌سازی انجام می‌شود تاکید کرد، با وجود به بار سنگین مالی همسان سازی، یک اقدام تاریخی در راستای حمایت از حقوق بازنشستگان انجام شد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به جلسات متعدد مشورتی که با حضور نمایندگان بازنشستگان در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، گفت: تا کنون جلساتی با حضور بیش از  ۶۰ نفر از نمایندگان بازنشستگان برگزار شده و عمده پیشنهادات این عزیزان مبتنی بر همسان سازی ۹۰درصدی حقوق بازنشستگان  شاغلان هم‌تراز بود، این پیشنهاد مورد تایید دولت بوده و در نهایت همین پیشنهاد پیگیری خواهد شد.

وی افزود: در نهایت مقرر شد جدولی تهیه شود که در آن دریافتی بازنشستگان تا ۹۰ درصد شاغلان هم‌تراز همسان‌سازی شود.

نوبخت درباره پاداش بازنشستگان نیز گفت: تا قبل از اول مهر پاداش پایان خدمت همه بازنشستگان لشکری و کشوری سال ۱۳۹۸ پرداخت خواهد شد.

 • صدور مجوز استخدام ۳۰۰۰ نیرو در وزارت بهداشت

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین با اشاره به صدور مجوز استخدام جدید ۳۰۰۰ نیروی شرکتی و قراردادی  در وزارت بهداشت که بر اساس درخواست وزیر بهداشت انجام شده است، گفت: پیش از این نیز مجوز استخدام ۳۴۰۰ نفر از کادر درمان به وزارت بهداشت داده شده بود و در این مرحله طی مذاکره‌ای که با وزیر بهداشت انجام شد مقرر شد استخدام رسمی از میان کادر درمان حاضر در دوران مقابله با کرونا صورت گیرد.

وی یادآور شد: طی هفته گذشته ۱۰۰۰ میلیارد تومان کارانه پرستاران پرداخت شده است، همچنین رایزنی‌های لازم برای پرداخت قسط دوم ریالی اعتبار یک میلیارد یورویی با بانک مرکزی انجام شده است، به این ترتیب با واریز قسط دوم ریالی از سوی بانک مرکزی به خزانه، اعتبار لازم به حساب وزارت بهداشت واریز خواهد شد. همچنین از اول مهر ماه فوق العاده ویژه کادر درمان پرداخت خواهد شد.

کد خبر 529945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • کلانتری IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  17 0
  نوبخت هم فقط حرف میزنه .عمل صفر.از حالا وعده سر خرمن مهر ماه را میده.
 • بازنشسته IR ۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  11 4
  بازنشسته های تامین اجتماعی ایرانی نیستند اقای نوبخت
  • خودم IR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
   0 0
   عمل فقط نوبخت حرف برابر عمل
 • بازنشسته کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان IR ۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  3 1
  من بازنشسته فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستم چون بیمه ام تامین اجتماعی بوده حقوق من 2میلیون است در حالیکه همکار دیگر هم رتبه من که بیمه خدمات درمانی دارد با من بازنشسته شده بیش از 3میلیون می گیرد
 • صابرعربی علمدار ی IR ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  2 1
  آیا منم مستمری بگیر بنیاد جانبازان تازه حقوق بگیر شدم شامل میشود 2
 • IR ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  0 0
  هم رتبه من در تامین اجتماعی با سی سال خدمت و دیپلم که در قسمت رسیدگی به اسناد پزشکی کار کرده بیش از ۵ میلیون میگیرد اما من با مدرک لیسانس از او در بازنشستگی بیمه سلامت خیلی کمتر میگیرم
 • بازنشسته IR ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  0 2
  گوش بزنگ باشید تا مهر ببینیم این وعده عملی خواهدشد
 • IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  0 1
  آقای نوبخت که میگن حقوق پایان خدمت بازنشستگان 98تا پایان امسال پرداخت میشه.... آیا به حال بازنشستگان سال 79_80 شرکت مخابراتی ایران (کما) زیمنس درشیراز که هنوز که هنوزه سنواتشون رو نگرفتن هم هستن؟؟؟؟؟؟

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار