نوجوان ۱۲ ساله‌ای به همراه پدرش در پارک لاله تهران سرگرم بازی پینگ‌پنگ بود که مرگ به سراغش آمد.

برق گرفتگی-پارک لاله

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایران، ساعت ۱۱ شب شنبه ۱۸ مرداد مهدی به همراه پدرش در پارک لاله مشغول بازی پینگ‌پنگ بود که توپ داخل باغچه‌ای افتاد که درختان تنومند در آن قرار داشتند و لابه‌لای درختان نیز تیرهای برق قرار داشت.

به خاطر آبیاری درختان و فضای سبز باغچه خیس بود و توپ هم روی آب شناور شده بود. مهدی توپ را که برداشت، دستش خیس شد. او برای خارج شدن از باغچه دستش را به تیر برقی که کنارش قرار داشت تکیه داد غافل از اینکه جریان برق فشار قوی به بدنه تیر اتصال کرده و همین موضوع پسر بچه را در جا خشک کرد.

پدر مهدی بلافاصله با اورژانس تماس گرفت و پسر ۱۲ ساله به بیمارستان امام خمینی(ره) انتقال داده شد. تلاش برای درمان پسر نوجوان ادامه داشت تا اینکه حدود ساعت ۱۱ صبح یکشنبه ۱۹ مرداد قلب پسرک برای همیشه از کار افتاد.

  • تحقیقات تیم جنایی

با اعلام مرگ مهدی از سوی کادر درمانی بیمارستان امام خمینی(ره)، مأموران کلانتری ۱۴۸ انقلاب موضوع را به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند.

به دنبال اعلام این خبر، بازپرس رحیم دشتبان و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل حادثه شدند. بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران و تیم تحقیق وارد زمین پینگ‌پنگ واقع در ضلع شمالی پارک لاله شدند. زمینی با ۳ میز پینگ‌پنگ که در چند قدمی میزها باغچه‌ای قرار داشت که پسر نوجوان درآنجا دچار برق‌گرفتگی شده بود.

تحقیقات برای رازگشایی از علت مرگ پسر نوجوان تا ساعت ۵ بعد از ظهر ادامه یافت و درنهایت کارشناس برق و الکترونیک حاضر در محل، علت حادثه را اتصال برق به تیر به ‌دلیل پوسیدگی سیم‌ها و اتصالات اعلام کرد.

در ادامه بررسی‌ها ناظر پارک، پیمانکار سابق پارک و پیمانکار فعلی پارک به اتهام تسبیب در قتل شبه عمد در این ماجرا مقصر شناخته و بازداشت شدند. صبح روز گذشته ۳ مرد جوان برای تحقیقات به دادسرای امور جنایی پایتخت منتقل شده و از آنها تحقیق صورت گرفت. بررسی‌ها در خصوص مرگ پسر ۱۲ساله به دستور بازپرس جنایی ادامه دارد.

با اینکه از حادثه برق‌گرفتگی پسر نوجوان بیش از ۴۸ ساعت می‌گذرد، اما همچنان اطراف باغچه‌ای که این حادثه در آنجا رقم خورده، نوار سبزرنگ ورود ممنوع و خطر کشیده شده است.

بعد از سومین میز پینگ‌پنگ، تیر برق روی زمین افتاده است. به گفته حاضران در پارک، کارشناسان تیر برق را روی زمین خوابانده و باز کرده‌اند تا علت حادثه را بررسی کنند. اما تیر برق همان‌طور رها شده است و احتمال خطر و حادثه‌ای دیگر می‌رود.

به دنبال این حادثه، شهرداری منطقه ۶ تهران اعلام کرده که کمیته‌ای ویژه برای پیگیری موضوع و بررسی علل بروز این حادثه و شناسایی مقصران توسط مدیریت شهری در دستور کار قرار گرفته است.

سرهنگ‌ ناصری‌نژاد معاون هماهنگ‌کننده پلیس پیشگیری پایتخت نیز گفته در حال حاضر ۳ نفر از عوامل پیمانکار پارک لاله با دستور قضایی دستگیر شده‌اند و تحقیقات تکمیلی توسط کلانتری ۱۴۸ انقلاب اسلامی ادامه دارد.

کد خبر 539138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مادر IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
    26 8
    تو این مملکت بی صاحب خدا هر دم ازاین باغ مصیبتی میرسد

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار