یک بانوی کوهنورد دوشنبه بیستم مرداد در اثر سقوط از کوهستان سبلان در شهرستان مشگین‌شهر جان باخت.

حوادث

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، رییس فوریت‌های پزشکی مشگین‌شهر دوشنبه ۲۰ مرداد گفت: این کوهنورد ۴۱ ساله از ارتفاع بیش از ۵۰ متری در دامنه‌های سبلان سقوط کرده بود. به محض دریافت گزارشی مبنی بر سقوط  این کوهنورد در بالادست قوتورسویی عوامل فوریت‌های پزشکی مستقر در پایگاه اورژانس فخرآباد در کمترین زمان ممکن به محل اعزام شدند که متاسفانه مصدوم  در همان لحظه اول برخورد با زمین جان خود را از دست داده بود.

حسن محمد اوغلی افزود: جسد این کوهنورد برای انجام تشریفات قانونی به سردخانه بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) مشگین‌شهر منتقل شد.

قله۴۸۱۱ متری سبلان در ۲۵ کیلومتری جنوب مشگین‌شهر، استان اردبیل واقع شده و هر سال پذیرای بیش از ۱۰۰ هزار کوهنورد داخلی و خارجی است. سبلان به خاطر آبگرم‌های طبیعی دامنه کوه، طبیعت تابستانی زیبا و پیست اسکی آلوارس مورد توجه گردشگران است. همچنین برخی کوه سبلان را محل ظهور و زیست زرتشت می‌دانند و از این نظر مکانی مقدس و مورد احترام است که حتی در میان بومیان و عشایر منطقه به نام آن قسم یاد شود. برای این کوه عظیم ۶۰ کیلومتر طول و ۴۵ کیلومتر پهنا تخمین می‌زنند و وسعت تقریبی آن نزدیک به ۶ هزار کیلومتر مربع است. کوهستان سبلان سه قله معروف دارد که قله بزرگ آن به سلطان مشهور است و ۲ قله دیگر آن به هرم و کسری معروف هستند. امتداد کوه سبلان شرقی ـ غربی است و از شرق و شمال و جنوب کوهی به نام قوشه‌داغ آن را به رشته کوه ارسباران متصل می کند. در بالاترین نقطه کوه سبلان دریاچه‌ای در حد یک هکتار در نوک قله و در محل فوران گدازه شکل گرفته که تنها سه ماه از فصل تابستان آب آن ذوب شده و در مابقی ایام سال یخ می‌بندد.

کد خبر 539066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار