مددجوی زن زندان بجنورد که با ارتکاب قتل عمد همسر خود محکوم به قصاص نفس شده بود، یکی دو دقیقه پس از اجرای حکم قصاص بخشیده شد.

دار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مجتبی محمدی، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان شمالی گفت: مددجوی زن زندان بجنورد که با ارتکاب قتل عمد همسر خود محکوم به قصاص نفس شده بود پس از سه سال و نیم تحمل حبس و اجرای دقیق فرایند رسیدگی قضایی، برای اجرای حکم به محل منتقل شد.

در زمان تحمل حبس این مددجوی زن از همه استمداد خواسته بود تا شرایطی فراهم شود که اولیای دم از حق قانونی خود «قصاص» گذشت کنند اما تلاش‌های معتمدین، مددکاران زندان و حتی گروه صلح و سازش بی‌نتجه ماند و اولیای دم اصرار بر اجرای حکم داشتند.

محمدی افزود: طناب دار بر گردن مددجو (آ-ج) حلقه زد، حتی مقام‌های قضایی حاضر در صحنه هم برای گرفتن رضایت تلاش می‌کردند ولی باز حرف پدر و مادر مقتول یکی بود، قصاص. بالاخره اولیای دم چهارپایه زیر پای عروسشان را کنار زدند و مددجو (آ-ج) در ۳۲ سالگی خود را به دست خداوند سپرد و آویزان ماند.

هنوز کسی مرگ (آ-ج) را باور نمی‌کرد، یکی دو دقیقه از دست و پا زدن او می‌گذشت که پدر و مادر مقتول به گریه گفتند و اعلام بخشش کردند؛ آن هم پس از دو دقیقه معلق ماندن بین مرگ و زندگی. بلافاصله با همکاری افراد حاضر در صحنه زن از چوبه دار پایین آورده شد. پزشک زندان به سرعت کار احیا را آغاز کرد و دقایقی بعد او را با آمبولانس روانه بیمارستان کردند که خوشبختانه زن جوان زنده ماند.

کد خبر 538879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار