سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از وقوع یک مورد آتش‌سوزی در بیمارستان واقع در خیابان سرهنگ سخایی خبر داد و گفت: این حادثه تلفات جانی و مالی نداشت.

آتش نشاني

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، جلال ملکی اظهار کرد: ساعت ۲ بامداد امروز (۲۰ مرداد) یک مورد آتش‌سوزی در یک بیمارستان واقع در خیابان حافظ، خیابان سرهنگ سخایی به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اعلام شد.

وی افزود: با توجه به حساسیت حوادث در مراکز درمانی در لحظات اولیه ۴ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودروهای کامل پشتیبانی، تجهیزات تنفسی و دو دستگاه نردبان هیدرولیکی به محل اعزام شدند. محل حادثه یکی از بخش‌های سه‌طبقه این بیمارستان بود که بخش‌های تخصصی از جمله سی‌سی‌یو و شیمی‌درمانی را شامل می‌شد.

ملکی گفت: این بخش ۷ طبقه بود که ۳ طبقه زیرزمین و ۴ طبقه روی زمین داشت. آتش‌سوزی در طبقه منهای۲ این بخش که انباری کوچکی در آن بود، رخ داده و دود بسیاری ناشی از این آتش‌سوزی به طبقات دیگر سرایت کرده بود.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان در کمتر از ۴ دقیقه به محل رسیدند و با توجه به بازدیدهایی که آتش نشانان قبل از این حادثه از بیمارستان داشته‌اند و اشراف محیطی کامل توانستند با کمک فرماندهان خود را سریع به محل آتش‌سوزی برسانند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: برخی از آتش‌نشانان در طبقه منهای۲ مشغول خاموش کردن آتش و خارج کردن دود شدند و برخی دیگر از آتش نشانان در طبقات بالایی با کمک پرستاران، به بیمارانی که کمک لازم داشتند (حدود ۲۰ نفر) یاری رساندند و تحت حفاظت از ساختمان خارج کردند.

ملکی گفت: آتش خیلی زود خاموش شد و بیماران بخش‌های بالاتر که درگیر دود گرفتگی بودند با کمک پرستاران و آتش نشانان از آن بخش‌ها خارج و به بخش‌های دیگر منطقه انتقال داده شدند. آتش نشان‌ها تا به این لحظه مشغول خارج کردن دودهایی بودند که در طبقات مختلف و حتی پارکینگ متصاعد شده است و خوشبختانه این حادثه تلفات جانی و مالی نداشت. چون آتش در یکی از انبارهایی که محل نگهداری اسناد باطله بود، رخ داده بود.

کد خبر 538850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار