محققان ادعا می‌کنند منطقه کوچکی در مغز موش‌ها یافته‌اند که می‌تواند مانند کلید برق احساس درد را در آن‌ها خاموش کند. چنین کشفی به توسعه موج تازه‌ای از داروهای مسکن برای انسان‌ها کمک می‌کند.

مغز

به گزارش همشهری آنلاین، مهر به نقل از دیلی‌میل نوشت: محققان آمریکایی می‌گویند آمیگدال (amygdala) یک خوشه بادامی‌شکل از اعصاب است که در هر طرف مغز وجود دارد و می‌تواند بخش‌های مختلفی که درد را پردازش می‌کنند، فعال کند.

در آزمایش‌ها فعال کردن اعصاب CeAga به طور قابل توجهی سیگنال‌های ناراحتی را در موش‌هایی کاهش داد که برای ایجاد احساس درد تحریک شده بودند.

هرچند آمیگدال در مغز موش‌ها در مقایسه با انسان بسیار بزرگ‌تر است، اما احتمال دارد سیستم کنترل درد انسان‌ها نیز مشابه باشد.

این کشف به توسعه موج تازه‌ای از داروهای مسکن برای انسان‌ها کمک می‌کند.

فان وانگ، استاد دانشگاه دوک در کارولینای شمالی، می‌گوید: درد یک واکنش پیچیده در مغز است. درمان درد به تمام فرایندهای مغزی بستگی دارد که در مناطق مختلفی از آن قرار دارند و دسترسی به آن‌ها کار مشکلی است.

اما فعال‌سازی آمیگدال که به طور طبیعی سیگنال‌هایی به مناطق پردازش درد ارسال می‌کند احتمالا روش قدرتمندتری برای تسکین درد است.

به گفته وانگ، بیشتر مطالعات پیشین روی مناطقی از مغز تمرکز کرده‌اند که با درد فعال می‌شوند. این پژوهشگران می‌گویند آمیگدال در منطقه‌ای از مغز قرار دارد که افراد کمی آن را به عنوان مرکز ضد درد بدن بررسی کرده‌اند، زیرا این منطقه اصولا مکان وجود احساسات و واکنش‌های منفی مانند اضطراب است.

کد خبر 513370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار