شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۷ - ۰۷:۳۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: ملی‌پوشان اوزان 66 و 55 کیلوگرم تیم ملی کشتی موفق شدند جواز حضور در مسابقات المپیک 2008 چین را کسب کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر در مسابقات انتخالبی المپیک در سوئیس برگزار می‌شود مهدی تقوی و عباس دباغی به ترتیب با کسب عنوان قهرمانی و سومی مسابقات، المپیکی شدند.

مهدی تقوی ملی پوش جوان وزن 66 کیلوگرم کشورمان که با شکست حریفان خود به دیدار فینال رقابتهای بین المللی جام مارتینتی سوئیس راه یافته بود شب جمعه 30 فروردین در دیدار نهایی با نتایج 1-0، 0-1 و 4-2 سرافیم بارزاکوف از بلغارستان را شکست داد و صاحب گردن‌آویز طلا شد. (تقوی با راهیابی به دیدار نهایی پیکارها سهمیه المپیک را برای کشورمان بدست آورده بود.) این اولین در 10 سال گذشته بود که بارزاکف از یک کشتی‌گیر ایرانی شکست می‌خورد.

همچنین عباس دباغی کشتی گیر وزن 55 کیلوگرم کشورمان نیز در گروه شانس مجدد ابتدا لیو منگ از چین را با نتایج 4-3 و 6-0 شکست داد و در دور بعد امیران کارنتانوف از یونان را با نتایج 1-0، 2-3 و 2-1 مغلوب ساخت. دباغی در کشتی پایانی خود در گروه شانس مجدد مارسل ایوالد آلمانی را با نتایج 1-0 و 1-0 شکست داد و به مدال برنز دست یافت و سهمیه المپیک 2008 پکن را نیز بدست آورد.

کشتی آزاد ایران تا به حال در اوزان 55، 66، 84، 96 و 120 کیلوگرم پنج سهمیه المپیک را کسب کرده و مراد محمدی به همراه اصغر بذری برای رسیدن به دو سهمیه باقی‌مانده در سوئیس به رقابت می‌پردازند.

کد خبر 49181

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار کشتی و وزنه‌برداری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز