یکی از برنامه‌های مدیریت شهری منطقه ۱۶ پیش از فصل بهار، زیباسازی محله‌هاست.

نقاشی دیواری
  • رونق طرح‌های زیباسازی در جوادیه

یکی از برنامه‌های مدیریت شهری منطقه۱۶ پیش از فصل بهار، زیباسازی محله‌هاست. «مجتبی مظفری» شهردار ناحیه یک با بیان این مطلب می‌گوید: «شست‌وشوی مبلمان‌ شهری، پاکیزگی دیوارهای کثیف و غبار گرفته، رنگ‌آمیزی تجهیزات و امکانات ترافیکی از جمله گذرگاه‌های عابرپیاده، پل‌های عابر، نرده‌های ترافیکی و... برخی از اموری است که می‌تواند به زیبایی چهره محله‌ها کمک کند.»
وی اضافه می‌کند: «رنگ‌آمیزی و اجرای نقاشی دیواری با موضوع‌های مختلفی همچون طبیعت، شهدا، مشاهیر فرهنگی و ادبی هم به نوبه خود در ایجاد دید بصری زیبا اثرگذار است که در این‌باره از نظر اعضای شورایاری محله استفاده می‌شود. امسال ۱۱هزارمترمربع روکش آسفالت و لکه‌گیری معابر هم انجام شده که برای انجام آن هزار و ۴۵۰تن آسفالت صرف شده است.»

  • بازپیرایی آبنمای فلکه دوم خزانه

«هادی ملازاده» شهردار ناحیه۳ منطقه۱۶ به بازسازی و بازپیرایی آبنمای فلکه دوم خزانه اشاره می‌کند که بافت و شکل آن از بین رفته بود. وی می‌گوید: «اینجا به آبنمایی غیرقابل استفاده تبدیل شده بود و معتادان و بزهکاران در آن جولان می‌دادند. بنابراین ساخت و نوسازی اصولی این آبنما در دی ماه آغاز شد و در پایان بهمن به بهره‌برداری رسید.»
شبکه آبرسانی از فکه دوم خزانه به فلکه عباسی هم انجام شد تا از این پس برای آبگیری آبنما نیاز به خودرو حمل تانکر آب نباشد. لوله‌کشی این شبکه با متراژی به طول ۶۰۰متر انجام شد. ملازاده اضافه می‌کند: «یکی دیگر از اقدام‌های اساسی شهرداری ناحیه۳ در این حوزه ساخت سکوی آبگیری در «جنگل سپتیک» است. با این کار به نحو قابل توجهی در مصرف آب صرفه‌جویی و از اتلاف آن جلوگیری می‌شود. ضمن اینکه وقتی که خودروهای سنگین تانکر آب برای آبرسانی وارد این محدوده می‌شدند، باعث شلوغی و ترافیک معابر می‌شدند و گاهی با ایجاد سدمعبر باعث نارضایتی شهروندان می‌شدند. اکنون این مشکل به‌طور کامل برطرف شده است.»

  • اجرای سفره هفت‌سین نوروز در میدان‌ها و معابر اصلی

یکی از حوزه‌های فعال در آستانه سال نو معاونت خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری منطقه۱۶ است که بخش اصلی خانه‌تکانی شهر و محله را برعهده دارد. «مهرداد زنگنه فرد» معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهردار منطقه۱۶ درباره یکی از برنامه‌هایی که در میدان‌ها و معابر اصلی منطقه به اجرا در می‌آید، می‌گوید: «‌برپایی سفره هفت‌سین نوروز با طراحی و المان‌های زیبا دلنشین است. در این سفره هفت‌سین رهگذران با گوشه‌ای از فرهنگ و آیین نوروز آشنا می‌شوند. در این سفره نوروزی آینه و شمعدان، تخم‌مرغ‌های رنگی، سبزه و... جانمایی شده و فضایی برای گرفتن عکس یادگاری و ثبت خاطره شهروندان به وجود می‌آید.»

وی درباره فعالیت‌های دیگر این معاونت در محله‌ها می‌گوید: «نصب گوی‌های رنگی در معابر پررفت و آمد از جمله خیابان شهید علیرضا وفایی، نورپردازی ویژه در بوستان بانوان و پل سواره‌رو بعثت و نصب احجام و المان‌های نوروزی در میدان‌ها و ورودی‌های منطقه به‌ویژه در محدوده ترمینال مسافربری جنوب نیز جزو برنامه‌های شهرداری منطقه۱۶ در آستانه فصل بهار است.»

کد خبر 490998

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha